Parabola.cz

Popis:

Deník o satelitním, terestrickém a kabelovém vysílání

URL:

http://www.parabola.cz/

Katalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publikuje:

5,2 položek/den

Televize wPolsce.pl získala satelitní licenci

12:31
Polský regulátor médií KRRiT (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji) na svém posledním zasedání rozhodla o rozšíření licence pro společnost Fratria pro stanici wPolsce.pl o satelitní vysílání. Doposud licence umožňovala šíření programu jen přes kabelové a IP operátory.

Divoké devadesátky aneb Silvestr 2017 na CS filmu

12:31
Na konci každého roku se sluší ohlédnout za uplynulým obdobím. Ani silvestrovský program CS filmu, televize českých a slovenských filmů, nebude výjimkou. Tentokrát to ovšem učiní důkladně. Vrátí se do doby těsně porevoluční, do divokých devadesátých let, kdy se stal z kdekoho podnikatel, s trvalou na hlavě a oblékající fialové sako s bílými ponožkami.

Česká televize zahájí přechod k DVB-T2

11:34
Česká televize uzavřela první kolo jednání o přechodu na televizní vysílání v novém standardu pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2. Vlivem legislativního zpoždění přijetí tzv. diginovely zákona o elektronických komunikacích...

RS7: Přeladění některých vysílačů na nové kanály

11:34
Regionální síť 7 (RS7) bude v provozu i po 31.12.2017. Některé DVB-T vysílače budou ale v předstihu přeladěny na jiné kanály. Diváci si budou muset přeladit své přijímače, případně upravit přijímací systémy.

FORMULER S Turbo - Android Nougat s DVB - 2. část

10.prosince
Android Nougat je nejnovější aktualizací operačního systému Google. Nyní za krátkou dobu po uvedení verzí pro telefony a tablety se tento operační systém stává také součástí hybridního přijímače Formuler S Turbo. Recenze.

Satelitní signál - druhy vyhledávání programů

9.prosince
Řada satelitních přijímačů nabízí několik způsobů vyhledání programů. Každý z nich má svůj účel a o tom je dnešní článek.

Filmový kanál v Trikolor TV dočasně FTA

9.prosince
Ostrosjuzhetnoje, jeden z filmových kanálů největší ruské satelitní platformy Trikolor TV je dočasně dostupný pro všechny satelitní diváky. Operátor provídá technické testy a pro tyto účely si vybral právě zmíněný program.

Horor Suspiria na Rai 4K

8.prosince
V úterý 12. prosince 2017 uvede satelitní operátor Eutelsat ve spolupráci s italskou veřejnoprávní televizí Rai a DTH platformou TivúSat další obsah v Ultra HD rozlišení. Rai v tomto formátu uvede horor Suspiria.

Bulgaria Sat 1 šíří programy už na třech TP

8.prosince
Operátor prvního bulharského telekomunikačního satelitu Bulgaria Sat 1 postupně uvádí do provozu další transpondéry s televizními a rozhlasovými programy. V době publikování text se již přes tento satelit vysílaly programy na třech různých transpondérech.

Chorvatská HRT chystá pátý program

8.prosince
Chorvatský veřejnoprávní vysílatel Hrvatska radiotelevizija (HRT) plánuje spustit svůj pátý televizní kanál. Nová stanice začne vysílat již v lednu 2018. Podle deníku Postovni bude stanice HRT - HTV 5 zaměřena na Chorvaty žijící v zahraničí a širší mezinárodní publikum.

Will Smith v pořadu National Geographic Neobyčejná planeta

8.prosince
Herec, producent a scénárista nominovaný na cenu Americké filmové akademie se stává průvodcem 10dílného seriálu na National Geographic uznávaného filmaře Darrena Aronofskyho a oceněné producentky Jane Root.

Kabelová UPC se chystá zařadit kanál Seznam.cz TV

7.prosince
Společnost UPC Česká republika má v úmyslu zařadit do nabídky své kabelové televize nový zpravodajský a informační kanál Seznam.cz TV. Operátor sítě si zaregistroval několik programů, včetně Seznam.cz TV.

Canal+ chystá stanici s vážnou hudbou

7.prosince
Operátor francouzské pay-tv Canal+ chce spustit nový televizní kanál pro milovníky klasické hudby. Stanice vzniká ve spolupráci s hudebním vydavatelstvím Deutsche Grammophon. Start je naplánován na příští rok.

O zástupci Česka v Eurovizi letos rozhodnou i fanoušci

7.prosince
V rámci příprav na soutěž dorazilo do České televize přes čtyři sta písní od různých producentů, interpretů a kapel z celého světa, z nichž třicet šest přišlo od domácích autorů. Ti nejlepší změří své síly v Národním kole Eurovize.

Diváci Prima COOL si poprvé sami zvolí štědrovečerní filmy

7.prosince
Kanál Prima COOL letos divákům nadělí zábavu podle jejich gusta. Od 5. prosince mohou na Facebooku Prima COOL hlasovat o to, jaké filmy na Štědrý večer uvidí. Na výběr bude z pěti žánrových dvojic filmů.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes