Parabola.cz

Popis:

Deník o satelitním, terestrickém a kabelovém vysílání

URL:

http://www.parabola.cz/

Katalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publikuje:

4,3 položek/den

La Liga spustí OTT sportovní kanál

15:11
Nejvyšší španělská fotbalová soutěž La Liga se chystá spustit sportovní kanál. Nový program má zahájit vysílání v srpnu a podle prezidenta La Ligy Javiera Tebase se chce La Liga zaměřit na více sportů a lépe oslovit své fanoušky.

Nickelodeon HD v Polsku jako Nicktoons HD

14:26
Od 15. února 2018 rozhodnutím provozovatele, společnosti Viacom International Media Networks, došlo ke změně v jejím portfoliu programů pro polský trh. Původní kanál Nickelodeon HD, který u našich severních sousedů vysílá od roku 2011, byl nahrazen stanicí Nicktoons HD.

Satelity Eutelsat 31A a Eutelsat 16C vyřazeny z provozu

16.února
Dvě starší telekomunikační družice francouzského satelitního operátora Eutelsat dosáhly konce své očekávané životnosti a byly odstraněny z orbitální dráhy. Jde o satelity Eutelsat 31A a Eutelsat 16C.

Panasonic posiluje 4K audiovizuální sestavu

16.února
Společnost Panasonic využila veletrh ISE 2018 k oznámení nového přírůstku do rodiny v podobě laserového fosforového projektoru s rozlišením větším než 4K, který se zaměřuje na živé přenosy a vystoupení, výstavy, pronájmy a permanentní instalace.

Juraj Kukura jako Inspektor Max ve středu na ČT1

16.února
Slovenský kriminalista Zoltán Max pracuje už několik let na pražské kriminálce. Díky svým schopnostem, neortodoxním metodám a charismatu dokáže vyřešit i ty nejkomplikovanější případy - a také si proti sobě poštvat většinu lidí, na které při tom narazí.

1275 HD programů na satelitech Eutelsatu

16.února
K 31. prosinci 2017 bylo přes satelity francouzského operátora Eutelsat šířeno celkem 6180 programů, což představuje meziroční nárůst o 7,4 procenta. Roste i počet programů ve vysokém rozlišení (HDTV).

Mediaset spustil Italia1 HD, Rete4 HD a Canale5 HD na 13E

15.února
Na satelitním systému Eutelsat Hot Bird se opět rozšiřuje nabídka programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Elettronica Industriale, dceřiná společnost italské mediální skupiny Mediaset, podepsala mnohaletý kontrakt na kapacitu se satelitním operátorem Eutelsat pro šíření tří hlavních programů v HD rozlišení.

Jarní část HET ligy startuje na O2 TV Sport

15.února
Nejvyšší česká fotbalová soutěž začíná již o víkendu a digitální televize O2 TV bude opět exkluzivně přinášet ty nejatraktivnější zápasy. Navíc oproti podzimu nabídnou stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal vždy v sobotu o jeden přímý přenos navíc.

Trikolor TV překlopil transpondér do DVB-S2

15.února
Operátor ruské satelitní platformy Trikolor TV dnes provedl ohlášenou změnu. Ruské privátní televizní stanice přešly z MPEG-2 do MPEG-4/H.264 a jeden z DVB-S multiplexů provozovatele byl překlopen do DVB-S2 a modulace 8PSK. Díky tomu se zvýšila celková kapacita muxu.

freeSAT má v Česku 100.600 abonentů, na Slovensku 76.400

15.února
Operátor satelitní placené televize freeSAT měl na konci roku 2017 celkem 100.600 abonentů v České republice, na Slovensku měl na konci stejného období 76.400 klientů.

Sky Italia přesunula kanál Sky 4K HDR na nový TP

14.února
Operátor italské satelitní pay-tv platformy Sky Italia přesunul svůj první Ultra HD kanál na nový transpondér. Pro příjem stanice je nutné provést nové vyhledávání.

M7 Group expanduje na německý DTH trh s hybridní platformou Diveo

14.února
Nová hybridní platforma Diveo poskytne přístup k německým programům ve vysokém rozlišení, placeným stanicím a rovněž bude nabízet řadu interaktivních služeb jako video na požádání, archívy, aplikace Pause TV, restart TV a nahrávání na cloudové úložistě.

Al Sharjah TV HD odstartovala FTA na 13E

14.února
Na pozici 13°E je dostupný další bezplatný kanál ve vysokém rozlišení (HDTV). V multiplexu operátora Etisalat se objevila televizní stanice Sharjah TV HD. Doposud byl tento program na této pozici poskytován jen v SD rozlišení.

Olympiáda ve 4K pro NBC Olympics přes satelit SES

14.února
NBC Olympics, divize NBC Sports Group, si vybrala společnost SES k zprostředkování satelitní distribuce ve 4K s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) z XXIII zimních olympijských her, které se konají v Pchjongčchangu v Jižní Koreji, a to od 8. února do 25. února.

6,5 milionu hodin, tolik strávili Češi sledováním videí ČT

14.února
Jaká je bilance sledování video obsahu České televize prostřednictvím webu, mobilních aplikací a platformy HbbTV? Za leden téměř 20 milionů spuštěných videí. A zároveň přes 6,5 milionu hodin, které u pořadů ČT diváci strávili.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes