ParlamentniListy.cz

Popis:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

17,6 položek/den

Český Těšín: Krádež sloupku odhalil kamerový systém

12:19
Půl hodiny před půlnoci 9. prosince zaregistroval velitel směny Městské policie Český Těšín kamerovým systémem monitorujícím plochu před radnicí skupinku, která procházela přes náměstí směrem z ul. Odboje. Jedna z osob vytrhla z chodníku ocelový sloupek ohraničující střed náměstí.

Cheb: Stipendium jako motivační prvek

11:46
Děkan chebské Fakulty ekonomická Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Plevný dnes společně se starostou města Antonínem Jalovcem udělili dvě prospěchová stipendia studentům prvního ročníku.

Brno: Nové vodoměry umožní dálkový odečet spotřeby vody

11:10
Město Brno začne postupně zavádět vodoměry, které umožní dálkový odečet spotřeby vody. Rozhodli tak brněnští radní, kteří tímto úkolem pověřili společnost Brněnské vodárny a kanalizace. Tato společnost pro město zajišťuje jak provoz vodovodu, tak nákup a obměnu vodoměrů.

Litomyšl: Firma Adfors zvedne mzdy až o 13,5 procenta

10:03
Navýšení mezd až o 13,5 % ohlásila společnost Saint-Gobain Adfors CZ ve svých výrobních závodech v Litomyšli a jihomoravských Hodonicích. Růst se týká jak dělnických pozic pracujících na směny, tak i nesměňujících a technickohospodářských pracovníků. Na dělnické pozici se mzda v příštím roce v průměru vyšplhá na 35 tisíc korun. Průměr Pardubického kraje se přitom aktuálně pohybuje pod hranicí 2...

Jindřichův Hradec: Ukrajinská a slovenská delegace na návštěvě města

9:26
Od čtvrtka 7. prosince 2017 do neděle 10. prosince byla ve městě na návštěvě čtyřčlenná delegace z ukrajinského města Starý Martinov.

Brno: Na programy protidrogové prevence poputuje příští rok více peněz

8:52
Na realizaci Akčního plánu Strategie politiky statutárního města Brna v oblasti drog a závislostí na období 2018–2019 město přispěje v roce 2018 o 3,39 milionů korun více než letos. Navýšení finančních prostředků dnes schválila Rada města Brna.

Litoměřice: Odbor sociálních věcí a zdravotnictví podpoří sociální služby i fairtrade

8:18
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví vyhlašuje na rok 2018 zajímavé dotace a granty. Podpoří sociální služby, sociální a zdravotní aktivity i fairtrade.

Opava: Malí malíři navštívili Hlásku

6:38
Děti z dětských domovů v Opavě, Velkých Heralticích, Budišově nad Budišovkou, Melči, Fulenku a Radkově se zapojily do výtvarné soutěže Malý malíř, kterou vyhlásilo oddělení sociálně-právní ochrany dětí opavského magistrátu.

Uherské Hradiště: Nový prostor pro majitele psů

21:09
Oplocené psí hřiště určené k volnému pohybu psů otevřelo město Uherské Hradiště v lokalitě sídliště Mojmír, na ulici Revoluční. Majitelé psů tím získali nejen prostor, kde se mohou psi pohybovat bez vodítka, ale své psy zde mohou také cvičit a setkávat se s ostatními. Na hřišti brzy přibydou ještě prvky pro nácvik agility.

Za vodu Písečané v příštím roce mírně připlatí

20:36
Mírné navýšení ceny vodného a stočného v roce 2018 odhlasovalo na svém prosincovém zasedání písecké zastupitelstvo. Obyvatelé města připlatí o necelou korunu více za 1m3 na vodném a cena stočného zůstane stejná. Zatímco letos stál kubický metr vody 76,24 Kč s DPH, příští rok to bude 77,20 Kč.

Praha 2: Chytrá dvojka chce pomáhat seniorům a rodinám s dětmi

19:30
Městská část Praha 2 připravila několik novinek v sociální oblasti, zaměřených na pomoc nejstarší a nejmladší skupině obyvatel. Projekt Chytrá dvojka přináší prostřednictvím moderních technologií nové služby seniorům a rodinám s malými dětmi. Iniciovala ho a stojí za ním místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Plzeň vybudovala nové bezplatné záchytné parkoviště u autobusového nádraží

18:23
Ve středu 13. prosince v 9 hodin se v Plzni otevře pro veřejnost nové záchytné parkoviště u Centrálního autobusového nádraží v Kotkově ulici. Řidiči zde budou moci bez poplatku zaparkovat své vozidlo na neomezeně dlouhou dobu.

Vsetín: Radní opět řešili splátkové kalendáře či prodloužení nájmů

17:10
Pravidelným bodem jednání vsetínských radních je dohled nad platební morálkou ve všech městských bytech. A tato kontrola se vsetínské radnici vyplácí.

Trutnov: Tři nové kamery dohlédnou na pořádek ve městě

15:56
Městský kamerový dohledový systém má tři nové body. Jeden byl umístěn na bývalou ubytovnu Úsvit a další dva hlídají pořádek v Horním Starém Městě na budově ZŠ Mládežnická.

V olomouckých ulicích bude více květin

15:17
Přednádražní prostor, třída Svobody, Horní náměstí a Brněnská ulice budou barevnější. Zaslouží se o to v příštím roce koncept ozelenění města, který počítá s revitalizací veřejné zeleně a květinových výsadeb.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes