ParlamentniListy.cz

Popis:

Názory a petice | Aréna | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

13,7 položek/den

Petice za zrušení Účtenkové loterie

9:40
My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice žádáme, aby Sněmovna a Parlament České republiky zrušily s okamžitou platností Účtenkovou loterii, provozovanou Ministerstvem financí.

František Kuba: Ondráček neskončil, Ondráček trvá

7:59
V jedné písničce, třeba na rádiu Čas se můžeme doslechnout: „Středověk neskončil, středověk trvá…“. Leccos tomu nasvědčuje, inkvizitorů typu Miroslava Němcová, Magda Vašáryová, Petr Gazdík, Zbyněk Stanjura, Miroslav Kalousek a dalších máme přebytek, takže by se mělo uvažovat o urychleném exportu – i za cenu doplatku z naší strany.

Ladislav Žák: Skripal skřípe, ale jede…

21:55
Divadlo, které rozpoutala Velká Británie kolem údajného úmrtí dvojice osob prostřednictvím nervového binárního plynu, vyvolává řadu otázek.

Petr Bílek: Bábu svedu

20:44
Obec lidí žijících dnes v České republice kulturou si zvyká spokojit se s málem. Běžný den to neprozradí, ale některé náhody jsou svými následky drtivé.

Karel Januška: Systémové chyby v naší justici

19:38
Úvaha nad televizním prohlášením ministra spravedlnosti a soudkyně vysokého soudu. Trestně stíhaný soudce je důkaz toho, že v právním státě nežijeme.

Petice za zpřísnění trestů za týrání zvířat

18:31
Od roku 2014 zvíře není posuzované zákonem jako věc, nýbrž "tvor nadaný smysly". Ale i nyní, v roce 2018 jsou tresty za nelidské týrání zvířat často nižší, než za drobné krádeže.

Markéta Šichtařová: Pro českou ekonomiku už není lék

17:22
Potřeboval tuhle můj drahý mužíček natočit jakési krátké video na svůj tablet, v němž by vysvětlil jeden ekonomický problém.

Zbyněk Fiala: Trump ruší globalizaci

16:14
Nedivil bych se, kdyby po náměstích začali běhat levičáčtí nepřátelé globalizace s portréty Donalda Trumpa, tak jako se za kulturní revoluce nosil Mao. Jeho údery na volný obchod jsou systematické a míří stále hlouběji.

Arcibiskupství pražské: Rekviem za kardinála Vlka

15:07
Připomínáme si rok od smrti kardinála Miloslava Vlka. Rekviem za něj bude slouženo v sobotu 17. března 2018 od 18 hodin v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Hlavním celebrantem bude J. Em. Joao kardinál Braz de Aviz, prefekt Kongregace pro společnosti zasvěceného života a společnosti apoštolského života. Kázat bude pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka OP.

Petr Dufek: Růst české ekonomiky zatím nepolevuje

13:59
Ještě ve středu guvernér ČNB mluvil o tom, jak česká ekonomika roste nad potenciálem, a už ve čtvrtek nová várka dat z průmyslu, stavebnictví či maloobchodu potvrdila, že se na tomto směru nic nemění ani v úvodu letošního roku.

Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - konečně svědci! (8. část)

12:52
Ve dnech 14.-16. března 2018 pokračovalo u Krajského soudu v Brně před senátem Aleše Novotného hlavní líčení ve věci Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) a jeho čtrnácti spoluobžalovaných.

Lubomír Man: I tisíciletou moudrost umí pražská kavárna postavit na hlavu

11:12
Víte, co je to svoboda českého tisku a svoboda České televize, na jejiž obranu bylo ve středu svoláno shromáždění na Václavské náměstí a ve čtvrtek za její naplnění vyrazili školáci buď před své školy, nebo na náměstí svých měst?

Ivan Jordák: Kde začíná a končí demokracie?

17.března
Ještě v den druhého kola prezidentských voleb jsem měl aspoň jeden důvod si myslet, že žiji v demokratickém státě. Prezidentem ČR byl zvolen Miloš Zeman, a nikdo jeho zvolení nezpochybňoval, i když se to velké části voličů nelíbilo.

Petr Dufek: V EU převládá překvapivě silný zájem o nová auta

17.března
Poptávka po nových automobilech neztratila na síle ani v únoru. Podle dnes zveřejněných registrací osobních automobilů v únoru jejich počet překonal hranici 1,1 mil. vozů a byl tak meziročně vyšší o 4,3 procenta.

Jan Ziegler: Češi si 15. březen 1939 částečně zavinili sami

16.března
Okupace českých zemí nacisty byla hroznou událostí. Byl to jeden z nejhorších dnů v naší historii. O tom není sporu. Nicméně je třeba si zamést před vlastním prahem a chyb ze strany Čechů bylo dost.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes