ParlamentniListy.cz

Popis:

Názory a petice | Aréna | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

16,4 položek/den

Petr Bílek: Co chceme

19:02
Blíží se sté výročí vzniku československé státnosti. Česká i slovenská vlády připravují rukou společnou a nerozdílnou akce, na něž myslí už i státní rozpočet.

Martin Komárek: Donald a Kim

17:02
Divná věc se nám to odehrává. Trump říká o Kimovi, že je Rakeťák a šílenec. Kim říká o Trumpovi, že je choromyslný.

P.C. Roberts: Jak se USA staly válečným policejním státem

16:02
Profesor D.R.Griffin je houževnatým typem vědce. Napsal řadu důkladně zdokumentovaných knížek, demostrujících zcela zjevné slabiny oficiálního výkladu útoku na Světové obchodní centrum a na Pentagon z 11. září 2001, a poskytl celé hory svědectví a důkazů, které však jak prostitující se americká média, tak vláda USA ignorovaly.

Petr Hampl: Šátek není jako šátek. Je Barma jako Srbsko?

14:02
Už několikátý týden plní média dojemné příběhy o nebohých muslimech, kterým v Barmě údajně ubližují tamní buddhisté. Titulky mluví o upalování, pohřbívání zaživa a dalším děsivém násilí. Když si čtenář dá práci a projde celý text, zpravidla zjistí, že se jedná o tvrzení samotných muslimů a že ta tvrzení nejsou potvrzena z žádného nezávislého zdroje.

Tereza Spencerová: Trump na VS OSN - byla to „americká krása“

13:02
Boj proti terorismu? „Nelze současně bojovat proti terorismu a lézt jejich sponzorům někam, aby ze svých petrodolarových zásob vedle teroristů pravidelně posílali něco i do kapes západních politiků… Dokud se Západ nerozhodne, že s terorismem opravdu zatočí, nemá smysl se o tom moc bavit,“ říká Tereza Spencerová v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí. Odsoudila řeč amerického prezidenta...

Miroslav Kulhavý: Kulturní zloději, vraťte nám pohádku!

9:02
Nevím proč už je přetvořena několikátá klasická opera, když pseudodůvod, že to přitáhne mladé, vůbec nefunguje. Neodbytná touha architektů scény něco udělat jinak působí někdy až směšně. Buď je naznačení scény dle textu komicky miniaturalizováno a nebo je scéna abstraktní a textový popis činnosti neodpovídá tomu, co má být vidět.

Jefferson Chase: Německé volby - šance pro malé strany. Jak silná je AfD?

8:02
Většina pozorovatelů německé politické scény se shoduje v tom, že Angela Merkelová má vyhráno. Jestliže jsou výsledky předvolebních průzkumů veřejného mínění přesné, měla by kancléřka mít náskok patnácti procent hlasů před největším svým rivalem vůdcem SPD Martinem Schulzem. Zajímavostí je, že poprvé od války se účastní voleb rekordní počet 42 politických stran.

František Dostál: Všimli jste si? Prý budou volby

22:02
Ve velké zemi za mořem s miliony lidí mají zajisté rovněž řadu problémů, ale mají jen dvě politické strany, co se vzájemně přesvědčují, která z nich je lepší.

Vaše věc: Češi nevědí o odklonu Němců od jaderné energetiky

21:02
Agentura pro výzkum veřejného mínění CVVM se ve svém nedávno zveřejněném průzkumu dotazovala českých občanů na německý „obrat v energetice“. Z průzkumu vyplývá, že o něm nic neslyšelo plných 77 % dotázaných. To je velmi zajímavá informace, která by mohla pomoci více v ČR otevřít téma obnovitelných zdrojů energie.

Přemysl Votava: Do vosího hnízda se klacek nestrká

23.září
Stále si to pamatuji, jako malý kluk, jsme spolu s mladším bratrem šťourali klackem do vosího hnízda. Vosy vyletěly, já utíkal první a ten pomalejší brácha dostal žihadel nepočítaje. Maminka mě tehdy pořádně srovnala a já jsem si to pamatoval na dlouhá léta.

Martin Komárek: Trump a Zeman - co s nimi?

23.září
Oba mají pravdu. Zatímco Trump správně řekl OSN, že nevyužívá své možnosti a pohrozil Rakeťákovi Kimovi úplným z ničením, Zeman opakoval své teze o boji proti terorismu.

Jan Urbach: Angela Merkel vs. Martin Schulz - 56 ku 32

23.září
Poslední průzkumy veřejného mínění před nedělními německými volbami do Spolkového sněmu ukazují prohlubující se propast za vedoucí CDU/CSU. Roste také podpora strany Alternativa pro Německo (AfD). Sociální demokraté naopak ztrácejí.

Štěpán Křeček: Oborová, Škoda a Revírní jsou nejzdravějšími zdravotními pojišťovnami

23.září
Každý člověk zaplatí zdravotním pojišťovnám v průměru 26 500 korun ročně. Celkem zdravotním pojištěním letos proteče 276,6 miliardy korun. Letos je systém zdravotního pojištění finančně vyrovnaný. Může to být naposled.

Zdeněk Jemelík: Hororový příběh od zlínského soudu IV

23.září
Dne 21.září 2017 pokračovalo u zlínské pobočky Krajského soudu v Brně dokazování ve věci hororového příběhu o únosu a vydírání podnikatele Pavla Buráně. Na úvod předstoupili před senát předsedy Radomíra Koudely dva policisté, kteří na začátku vyšetřování pátrali po svědcích únosu, a po nich vyšetřovatel případu.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes