ParlamentniListy.cz

Popis:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

5,6 položek/týden

Británie může mít zvláštní obchodní smlouvu s EU, míní Macron

20:40
Británie může mít po brexitu s Evropskou unií zvláštní obchodní smlouvu, plný přístup na jednotný vnitřní trh EU však Londýn bez přijetí daných pravidel nezíská. V rozhovoru pro BBC to řekl francouzský prezident Emmanuel Macron. Zopakoval tak postoj bruselských vyjednavačů, kteří vytrvale zdůrazňují, že Británie si po vystoupení z EU nemůže zachovat ani částečný přístup na jednotný trh, pokud s...

Krize v USA: Federální vláda je v platební neschopnosti

10:21
Federální vláda Spojených států nemá k dispozici peníze pro financování běžného rozpočtu. Na vině je Senát, jenž se nedokázal včas dohodnout na dočasném rozpočtu právě pro federální vládu. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.

Švédsko buduje agenturu, chránící volby před vlivem z Ruska. Ruce pryč, hřímá premiér

19.ledna
Švédský předseda vlády Stefan Löfven oznámil, že nechá vybudovat novou vládní agenturu, která by měla občany této severské země chránit před dezinformacemi ze zahraničí a ponechat jim tak svobodu demokratického rozhodování bez toho, aby se jim do něj někdo vlamoval. Informuje o tom server EUobserver.

Nebojte se, Češi, že do vašich voleb zasáhne ruka Kremlu, zaznělo z ruského parlamentu

14.ledna
Ruský poslanec Alexej Čepa doufá, že v Česku nevznikne podezření z ruského vměšování do českých prezidentských voleb. Řekl to dnes agentuře RIA Novosti. Jeho parlamentní kolega Franc Klincevič na facebooku nevyloučil, že vítězství Miloše Zemana v prvním kole je součástí nezvratných "tektonických změn" v Evropě slibujících zlepšení vztahů s Moskvou.

Více než dvacet tisíc lidí protestovalo proti vládě v centru Vídně

14.ledna
Přes dvacet tisíc lidí se sešlo v sobotu odpoledne ve Vídni, aby demonstrovali proti rakouské vládě. Čím dál častěji se totiž objevují názory, že kabinet kancléře Sebastiana Kurze má rasistické a neofašistické tendence.

Chemik hledá prezidentský vzorec. První ohlasy na české volby ze světa

14.ledna
Server Politico.eu se rozepsal o české prezidentské volbě. Čtenářům se pokusil přiblížit jak současného prezidenta Miloše Zemana, tak jeho vyzyvatele Jiřího Drahoše. Zatímco o Miloši Zemanovi napsal, že je to euroskeptik, Jiřího Drahoše vykreslil jako chemika hledajícího vzoreček, jak dosáhnout na prezidentský úřad v Česku. Server Politico vzpomenul také komunálního politika Svatopluka Bartíka,...

Jiří Drahoš se nevídaně rozpovídal před novináři z Anglie. Třeba Andrej Babiš bude z jeho plánů nepříjemně překvapen

12.ledna
Čeští voliči vynesou verdikt nad antiimigračním populismem a vulgárním vyjadřováním prezidenta Miloše Zemana. Těmito slovy popisuje nadcházející prezidentskou volbu server britského deníku The Guardian, který poprosil o vyjádření jednoho ze Zemanových protikandidátů Jiřího Drahoše.

Hulvát, egomaniak, populista. Tak hodnotí vybraný německý tisk Miloše Zemana

11.ledna
Jako hulváta, egomaniaka, populistu a zároveň kandidáta s největšími šancemi na úspěch v českých prezidentských volbách hodnotí německý tisk podle ČTK Miloše Zemana. Pokud by znovu uspěl, bude dále rozdělovat Evropu, míní některá německá média. Všímají si také jeho blízkosti k Číně a Rusku.

První Češi už zvolili prezidenta

11.ledna
Českého prezidenta začali dnes jako první volit od 14:00 místního času (17:00 SEČ) čeští voliči na zastupitelských úřadech v Brazílii. ČTK to telefonicky potvrdili první tajemník velvyslanectví v metropoli Brasílii Petr Klíma i konzulární referent na generálním konzulátu v Sao Paulu Jan Havrlík. Volebními dny tam jsou 11. a 12. leden podobně jako na mnoha dalších zastupitelských úřadech ČR na z...

Zemřel Peter Sutherland, který z OSN tvrdě prosazoval migraci. Jezdil na Bilderberg, z celé Evropy chtěl vymýtit nacionalismus,

9.ledna
Ve věku 71 let zemřel irský obchodník a diplomat Peter Sutherland. Proslavil se jako velký zastánce globalizace. Do povědomí české veřejnosti mohl vstoupit také jako velký zastánce multikulturalismu, jenž volal po otevření Evropy uprchlíkům. Kvůli neochotě pomoct uprchlíkům se obul i do Česka.

Jakub Janda se vyjádřil pro The Financial Times. Nahlédněte

8.ledna
Bezpečnostní experti od USA po Německo varují před rostoucím ohrožením voleb ze strany ruských dezinformačních kampaní a v České republice se obávají, že tamní prezidentské volby se koncem týdne mohou stát dalším cílem. Napsal to dnes v komentáři list The Financial Times. Zprávu převzala ČTK.

Korupčníci Clintonovi? FBI se začala zajímat o jejich nadaci

6.ledna
Federální úřad pro vyšetřování (FBI) Spojených států začal vyšetřovat nadaci manželů Clintonových. S odvoláním na další zahraniční média o tom informovala agentura Reuters. Manželský pár je podezřelý z korupce. Nadace mohla získávat peníze za protislužby od Hillary Clintonové, když tato dáma zastávala post americké ministryně zahraničí.

Putin hledá možnosti, jak se vyvarovat západním sankcím. Toto by prý Rusku mělo pomoct

3.ledna
Západní sankce trápí Rusko a Putin si teď láme hlavu nad tím, jak se jim šikovně vyhnout a jak najít způsob vytvoření kryptorublu. Doposud vystupoval Kreml velmi konzervativně vůči moderním technologiím. Není to navíc tak dlouho, co Putin hrozil burzám digitálních měn tím, že je uzavře. „Musel by se teď naopak připojit k horečce kolem digitálních měn,“ přeložil pro české čtenáře z webu Financia...

Objevila se výbušná studie o kriminalitě migrantů v Německu

3.ledna
Studii vypracovali na žádost německého ministerstva pro rodinnou politiku kriminologové z Univerzity aplikovaných věd ve švýcarském Zurichu. Studie se zaměřila na zvýšený výskyt kriminality, který se objevil v Německu během uplynulých dvou let. Výsledky studie zveřejnila německá tisková agentura DPA. Zabývá se jí i britský bulvár Daily Mail.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes