Patria Online

Popis:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Katalog:

Ekonomika → Akcie

Publikuje:

2,6 položek/den

Jednoduché řešení brutální příjmové nerovnosti. Není to revoluce, ale akcie

16:18
Je obecně známo, že západní svět trpí velkou příjmovou nerovností. Není ale zdaleka jasné, jak se s ní vypořádat. Už celá desetiletí tu jsou konzervativci, kteří problém popírají a prosazují politiku, která jej ještě zhoršuje.

Ostrý start ve futures na bitcoin: Růst až o 25 %, nucené pauzy v obchodech

12:19
Termínový kontrakt na internetovou měnu bitcoin při svém debutu ve Spojených státech zpevnil o více než 20 procent. S takzvanými futures se splatností v lednu se na burze CBOE začalo obchodovat o půlnoci SEČ za cenu nad 15.

Evropa zahájila týden beze změny, komoditním titulům se ale daří

11:46
Evropské akciové trhy na počátku nového týdne pohybují beze změny, případně mírně v plusu, přičemž neudržely své úvodní zisky. Na programu dnes nejsou žádná důležitá makrodata a tak pozornost směřuje zejména na centrální banky, když v polovině týdne zasedá americký Fed, od kterého se očekává zvýšení úrokových sazeb, a ve čtvrtek pak ECB.

Trhy si už nebudou užívat nadměrné likvidity...

10.prosince
Financial Times poukazují na to, že letos se vede dlouhé řadě aktiv, která zdaleka nezahrnuje jen digitální měny. Mnozí to připisují na vrub pozitivnímu vlivu vysoké nabídky likvidity.

Wall Street v závěru týdne umazala týdenní ztráty

8.prosince
Americké trhy v závěru týdne zabraly, a tak smazaly zráty z úvodu týdne. Pozitivní náladu přinesla lepší čísla z čínského obchodu i amerického trhu práce a svůj podíl mělo i oznámení dohody o brexitu mezi EU a Velkou Británií.

2018 – padesát odstínů růžové?

8.prosince
Zatímco ještě v roce 2016 panovaly značné obavy z toho, že globální ekonomika se může propadnout do dalšího útlumu, či dokonce recese, letošní rok se nesl a nese ve znamení optimismu.

Dohoda o brexitu tlačí Evropu do zeleného, bankám se díky mírnější regulaci ulevilo

8.prosince
Evropské burzy v pátek vystoupaly na týdenní maximum po oznámení průlomu v jednáních o brexitu a poté, co se nové globální bankovní regulace ukázaly být vlídnější vůči evropským bankám, než se čekalo.

Češi přicházejí na chuť hybridům

8.prosince
Prodej nových aut na hybridní pohon kombinující spalovací motor a elektromotor se letos do listopadu meziročně zdvojnásobil na 2590 vozů. Stále tak ale tvoří jen necelé jedno procento celkového trhu s novými vozy.

Proč jsou čínské technologické firmy tak úspěšné doma, ale v zahraničí se jim nevede?

8.prosince
Média v Evropě a v USA snad každý den přinesou nějakou další zprávu o novém technologickém skoku Číny. Jde o reálné věci, které ale nutně neznamenají, že vyspělé země zůstávají stále více pozadu, tvrdí na stránkách Bloombergu Christopher Balding.

S&P 500 zlomil čtyřdenní sérii propadů

7.prosince
Akciové trhy v zámoří ukazovaly jasné odhodlání zlomit negativní náladu z posledních dní. Trhy táhly převážně technologie, které se odrážejí zpět směrem k historickým maximům.

Hipsterská investiční bublina, konec v nedohlednu

7.prosince
Minulý týden si WSJ všímal toho, jak prudce rostou akcie společností Thor Industries a Winnebago. Jde o výrobce karavanů, obytných aut a všeho možného s nimi souvisejícího.

Evropská startupová scéna roste, narodí se příští gigant u nás?

7.prosince
Evropské startupy jsou na dobré cestě překonat za rok 2017 hranici 19 miliard dolarů vybraných od investorů a to i přes nejistotu spojenou s odchodem Velké Británie z EU.

Dozvuk Dieselgate: Americký manažer Volkswagenu dostal 7 let

7.prosince
Manažer německé automobilky Volkswagen Oliver Schmidt, zadržený počátkem roku v USA kvůli emisnímu skandálu "dieselgate", byl odsouzen k sedmiletému vězení pro podíl na podvodu.

Středa ve znamení technologického sektoru a ropy

6.prosince
Dnešní obchodování na amerických trzích bylo velmi zajímavé, ačkoliv se to nemuselo jevit na první pohled. Trhy totiž zavřely bez výraznější změny proti včerejšku a došlo tak k určitému uklidnění po mírné korekci, které jsme byli svědky v posledních několika dnech.

Po 80 % posílení stále levná akcie?

6.prosince
Fitbit, Urban Outfitters a Pandora. To jsou tři společnosti, které byly nedávno na stránkách Fool.com jmenovány jako, mírně řečeno, značně neatraktivní.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes