Patria Online

Popis:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Katalog:

Ekonomika → Investice

Publikuje:

5 položek/den

SpaceX rozjíždí Muskův nový projekt vesmírného internetu

19:22
Společnost SpaceX, která na sebe v nedávné době upozornila odpálením aktuálně nejsilnější vesmírné rakety, tento týden oficiálně zahájí další ze svých ambiciózních projektů.

Branson versus Musk. Virgin chce v Indii vybudovat hypeloop

17:05
Společnost Virgin Hyperloop One, za kterou stojí britský miliardář Richard Branson, chce v Indii vybudovat superrychlý dopravní systém. Ten by cestu mezi městem Púna a chystaným letištěm v Bombaji zkrátil na 25 minut, čímž by cestující ušetřili asi tři hodiny času.

Na trhu se již zase hledají „ještě větší hlupáci“

16:31
Kdysi jsem četl jednu studii, která došla k závěru, že hedge fondy během internetové mánie dobře věděly, že se nafukuje bublina a ceny jsou neudržitelně vysoko.

Trhům v Evropě pomáhají ocelárny a jim Trump. Zátěží dne je majitel značky Durex

13:38
Evropské burzy v polovině vrtkavé pondělní seance mírně klesaly. Chabé výsledky společnosti Reckitt Benckiser oslabily akcie výrobců spotřebního zboží, což převážilo nad zisky finančních titulů a oceláren poté, co Spojené státy přišly s návrhy na masivní omezení dovozu.

Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2017

11:54
Patria.cz Vám přináší kalendář výsledkové sezóny nejdůležitějších firem, obchodovaných v USA. Uvidíme, které společnosti překonají očekávání a které naopak zaostanou za odhady.

Dánské firmy výrazně přispívají k větrné energetické revoluci

18.února
Před časem jsem zde psal o společnosti Vestas Wind System, která vyrábí větrné turbíny a ke které se v článku vrátím. Aktuálně však stojí za pozornost další dánská společnost, tentokrát jde o energetický koncern Orsted (dříve Dong Energy), který v nedávné době zahájil výstavbu jedné z největších větrných farem.

Čínská HNA vzlétla vysoko... ale jak přistane?

18.února
Čínský konglomerát HNA je na pokraji bankrotu. Společnost, jejíž košaté aktivity zahrnují letectví, ale i finančnictví, v lednu sdělila věřitelům, že v prvním kvartálu letošního roku jí bude pravděpodobně chybět minimálně 15 miliard jüanů (více než 48 miliard korun) v hotovosti.

Jak mohou roboti otevřít svět investic

17.února
Chtěli byste investovat, ale nabídka finančních nástrojů vám připadá moc složitá, nemáte moc času nebo se nechcete příliš stresovat se složením portfolia? Pro řadu lidí se jako atraktivní řešení nabízí služba zvaná roboadvisory.

DPA: Těžkopádný plynárenský obr Gazprom slaví 25. narozeniny

17.února
V sobotu 17. února oslaví Gazprom 25 let existence. Státní koncern vznikl v roce 1990 ze sovětského ministerstva příslušného pro plynárenský průmysl.

Wall Street: Před prodlouženým víkendem se nikam nežene

16.února
Americké akcie si dnes vybraly jednu z těch klidnějších seancí. Bez jasného směru se dnes obchodovaly všechny tři hlavní indexy, aby nakonec uzavřely poblíž výchozích hodnot.

Jan Kovalovský: Začněte obchodovat s JISTOTOU. Patria teď bere na sebe přešlapy začínajících investorů

16.února
Prodělám kalhoty, poplatky mne sežerou dřív, než dosáhnu zajímavého nebo alespoň nějakého zisku. Třeba tak lze shrnout největší obavu lidí, kteří by rádi začali přímo investovat na kapitálovém trhu, obchodovat s akciemi, ETF, fondy a dalšími investičními nástroji.

I tentokrát bude nakonec vše stát a padat se zisky

16.února
Tržní turbulence posledních dní přirozeně vyvolaly poptávku po nějakém ukazateli, který by jasně řekl, zda jde jen o klopýtnutí býka, či o něco vážnějšího.

Čtvrtletní výsledky Coca-Coly překonaly očekávání

16.února
Americká společnost Coca-Cola se v loňském čtvrtém čtvrtletí propadla do ztráty 2,75 miliardy dolarů (zhruba 56 miliard Kč), a to zejména kvůli rozsáhlým jednorázovým nákladům souvisejícím s daňovou reformou ve Spojených státech.

Je čas na taktický odklon od akcií?

16.února
Investor Jeremy Grantham je dobře známým medvědem, který během euforického ledna predikoval, že americký akciový trh si v první polovině letošního roku projde prudkým růstem, po kterém ovšem přijde kolaps.

Evropské burzy zřejmě zarazí třítýdenní sérii ztrát

16.února
Evropské burzy jsou dnes na cestě k zastavení série tří týdenních poklesů v řadě díky přicházejícím přiznivým firemním výsledkům. Uklidnila se také volatilita a polevily obavy z rostoucí inflace.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes