Patria Online

Popis:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

10 položek/den

Budou elektroauta do 7 let levnější než benzíňáky?

16:21
Elektrická auta by mohla být do roku 2025 levnější než auta s benzinovým motorem, pokud budou pokračovat v poklesu ceny lithium-iontových baterií. Některé modely elektrovozů budou stát stejně jako modely s benzinovým motorem již v roce 2024 a v následujícím roce již budou levnější.

Jak iPhony zkreslují obchodní deficit USA

15:46
Americký prezident Donald Trump často ze svého iPhonu posílá tweety, ve kterých tlačí na Čínu, aby udělala něco pro snížení svého obchodního přebytku 375 miliard USD (7,7 bilionu Kč) se Spojenými státy.

Britské sazby beze změny, v květnu se však bude přehodnocovat vývoj

14:04
Centrální banka Velké Británie nechala po svém březnovém zasedání hlavní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny na 0,5 procenta. Spolu s tím zůstává neměnné také nastavení plánů nákupu aktiv.

Německá podnikatelská nálada v březnu dál klesá

12:19
Index německé podnikatelské nálady Ifo v březnu znovu poklesl. Po prudkém únorovém propadu byl v březnu pokles již jen kosmetický. I když úrovně indexu zůstávají stále vysoko nad dlouhodobými průměry (114,7 bodu), jde o druhý pokles v řadě a hodnoty se pomalu blíží ročním minimům.

6 úmrtí a zranění po výbuchu v areálu Unipetrolu v Kralupech - sledujeme

12:19
Při výbuchu v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku dnes dopoledne zemřelo šest lidí a další byli těžce zraněni, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Rozbřesk: Powellův Fed: počítejte s dalším grilováním ekonomiky

9:27
Americká centrální banka sice v souladu s očekáváním zvýšila úrokové sazby o dalších 25 bazických bodů, ale jinak zasedání Fedu přineslo řadu lehce překvapivých rozhodnutí.

Powellův Fed: počítejte s dalším grilováním ekonomiky

22:42
Americká centrální banka sice v souladu s očekáváním zvýšila úrokové sazby o dalších 25 bazických bodů, ale jinak zasedání Fedu přineslo řadu lehce překvapivých rozhodnutí.

Powell se ujímá vlády na Fedem zvýšením sazeb i výhledu pro růst ekonomiky

20:24
Měnový výbor FOMC americké centrální banky Fed zakončil své dvoudenní vysoce sledované zasedání zvýšením cíle pro sazby o čtvrt procenta do pásma 1,5 až 1,75 procenta a zlepšením výhledu pro růst americké ekonomiky.

Centrální banky uvažují o zavedení vlastních kryptoměn

21.března
Bitcoin, ethereum, XRP, stellar, cardano: Svět kryptoměn neexistuje zase tak dlouho, je už ale neuvěřitelně přeplněný. A centrální banky od Singapuru po Švýcarsko v této změti blockchainových rádoby substitutů oficiálních měn uvažují nad tím, zda nevydat digitální verze těch svých.

Kolaps řady odvětví, firem a propouštění. Čeření tématu czexitu se obávají čtyři z pěti firem, tvrdí průzkum

21.března
Diskuse v médiích o takzvaném czexitu znepokojují 78 procent firem v ČR, 28 procent podniků by v případě opuštění EU zvažovalo přesunout své investice jinam.

Tomšík: Sazby ČNB mohou svižněji růst příští rok. Teď si může dovolit vyčkat na ECB

21.března
Tři zvýšení úrokových sazeb, nejprudší zpevňování v rámci měn světa v uplynulém roce. Podle viceguvernéra České národní banky Vladimíra Tomšíka si nyní centrální banka může dovolit vyčkat, až se ve stejném směru začne hýbat měnová politika Evropské centrální banky.

Evropská komise přišla s návrhy, jak lépe danit globální digitální firmy

21.března
Členské země Evropské unie by mohly v budoucnu danit zisky velkých digitálních firemí vytvořené na jejich území tak, aby tyto firmy přispívaly do veřejných financí podobně jako "kamenné" a off-line podniky.

EY: Český trh fúzí a akvizic patřil loni k nejaktivnějším v regionu

21.března
Objem nákupů a prodejů firem v Česku loni stoupl o 16 procent na 11,5 miliardy dolarů (asi 238 miliard Kč). Transakcí se uskutečnilo 246, meziročně o 15 procent méně.

Inflační tlaky se blíží plíživými kroky, říká Fidelity

21.března
V současném globalizovaném světě může růst mezd v jedné jeho části rychle ohrozit vyššími náklady firmy na úplně jiném místě. Analytici Fidelity International se domnívají, že tlak na náklady a mzdy v následujících 12 měsících vzroste.

Rozbřesk: Fed dnes zvýší úroky - ty faktické, ale i ty na papíře ve své prognóze

21.března
Po delší době nás čeká akce ze strany vlivné americké centrální banky, a tak je třeba být ve střehu. Připomeňme, že dnešní zasedání Fedu bude zajímavé nejen proto, že zde dojde ke zvýšení úrokových sazeb či že se poprvé v nové roli na tiskovce ukáže nový šéf J.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes