Neviditelný Pes

Popis:

První český ryze internetový deník.

URL:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

12 položek/den

Senát v cestě nesmyslu

0:11
Mimořádně halasně prosazují obecné referendum komunisté a okamurovci. Jsou to strany takzvaně nesystémové – komunisté oficiálně požadují systémovou změnu a to samo o sobě by mělo stačit jako důvod k zákazu, je tu s nimi čtyřicetiletá zkušenost, o jakou změnu systému jim jde.

ŠAMANOVO DOUPĚ: Mír Izraeli a všemu lidstvu

0:11
Když se něco děje popatnácté, tak je to docela tradice. Takovou tradicí je už akce „Kulturou proti antisemitismu“, kterou pořádá Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ) vždy v období po Jom ha-šoa, což je izraelský svátek k uctění obětí holokaustu.

ROZCESTNÍK: Králický Sněžník 2016

0:11
V Ramzové jsme vystoupili do zamračeného vlhkého dne po dešti z autobusu náhradní dopravy, rychle se najedli a pak už vyrazili vstříc prvnímu kopci Smrk.

DOPRAVA: Myslí to s námi dobře, dopadne to jako vždy

0:11
Ještě jako malý kluk jsem se s dědečkem chodil dívat na cestáře. Vždy na jaře se objevil (či podle zvuku spíše přibafal) traktor, výrobek dávno zaniklé firmy Svoboda. V závěsu byl kotel na asfalt. Za ním dorazil náklaďáček, ještě na dřevoplyn s ručním sklápěním, ze kterého složil řidič něco štěrku.

VZPOMÍNKA: Šrutovo přerývané psaní

0:11
Poezie je pro mě teď něčím jiným, než bývala. Ze začátku to byl způsob jakési sebeprezentace. Myslím, že to nejpravější a nejpřesnější období přišlo kolem třetí knížky, neboť to byl vskutku pokus o to, jak být naživu. Červotočivé světlo mělo pro mě velmi existenciální význam.

POLITIKA: My v zrcadle maďarských voleb

0:10
V této části světa se něco mění, říká si občan České republiky, když sleduje zprávy o výsledcích voleb v Maďarsku.

BEST OF HYENA: Rozlomena

0:10
Ranní procházka, Woodstocková louka, klasické aranžmá pro drama, jež se mělo rozvinout. Ukázalo se totiž, že teplo je spíš optické než faktické a že tričko s krátkými rukávy nedokáže vzdorovat rannímu chladu. Ljuba se rozhodla vrátit do auta pro mikinu.

SPOLEČNOST: Slova proti antisemitismu jsou málo

0:10
Dne 22. dubna 2018 se na různých místech v Evropě konala veřejná setkání proti antisemitismu. Jedním z nich byl protestní pochod Prahou a demonstrace proti antisemitismu: transparenty, hesla, proslovy a petice.

NĚMECKO: Návrat policejního státu a Stasi?

0:10
Nový německý cenzurní zákon, který uvedl v život cenzuru na sociálních mediálních platformách, vešel v platnost 1. října 2017. Vyžaduje po mediálních platformách, jako je Facebook, Twitter a YouTube, aby jménem vlády cenzurovaly své uživatele.

FEJETON: A přece se točí!

0:10
Málem jsem zapomněl na událost, při které jsem konečně po sedmdesáti letech žití pochopil platnost tohoto výkřiku – když jsem se nechal loni v létě uvrtat na noční směny v údajném hotelu s privatizovanými pokoji.

KAUZA ZADEH: Konečně svědci! (11)

0:10
Ve dnech 18.-19. dubna 2018 pokračovalo u Krajského soudu v Brně před senátem Aleše Novotného hlavní líčení ve věci Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) a jeho čtrnácti spoluobžalovaných.

MIGRACE: Razie v Brémách

0:10
Brémská pobočka spolkového imigračního a azylového úřadu (BAMF) měla ve velkém měřítku udělovat azyl neoprávněným osobám.

HISTORIE: Znamenití lékaři v českých zemích (31)

0:10
Někdy se na ně zapomíná a někdy na ně zapomínat nelze, protože již zapomenuti a nejsou ani vzpomínáni. A přitom naše země má ve své historii mnoho osobností, patřících mezi znamenité představitele vědy lékařské.

KUBA: Kontinuita jako známka změny

0:10
Někteří jásají, jiní jsou smutní, že na Kubě skončila šedesátiletá éra bratří Castrů. Pravda je ovšem jiná. Raúl Castro se sice vzdal prezidentství, mimochodem po několikerém drobném odkladu, ale stalo se tak, protože musel.

POLEMIKA: Joch je vůči Formanovi krutý a nespravedlivý

0:10
Přečetl jsem si názor Romana Jocha na nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana, respektive na jeho tvorbu, a mrzí mě jeho příkré odsudky vůči němu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes