Právo

Popis:

PRÁVO on-line

URL:

http://pravo.novinky.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

36 položek/den

Chovanec: Soc. dem. školácky řeší problémy za Babiše

7:12
Pojistky, který si chce ČSSD vyjednat v koaliční smlouvě s ANO, k ničemu nebudou, říká v rozhovoru pro Právo poslanec a bývalý statutární šéf ČSSD Milan Chovanec, který v únoru prohrál boj o křeslo předsedy s Janem Hamáčkem.

ČSSD vezme zahraničí, ne obranu

7:12
Ministerstvo obrany ČSSD nechce, šéfka resortu Karla Šlechtová se tedy ve vládě nejspíš zachrání. Podle informací Práva se rozhodla vzít od ANO nabízený resort zahraničí. Na něj by měl usednout vlivný pražský europoslanec Miroslav Poche.

Cizinci podezřelí ze zbití číšníka zadrženi na letišti

7:12
Pražští policisté dopadli skupinu sedmi cizinců, kteří jsou podezřelí, že v sobotu večer brutálně zbili číšníka v centru Prahy. Zadrželi je včera v podvečer na pražském letišti Václava Havla, krátce předtím, než odletěli ze země.

Otci zakázán kontakt s dcerou. Soudkyně uvěřila matce

7:12
Za jasnou věc vzal Okresní soud v Olomouci závěr znalců ve vleklém opatrovnickém sporu, že otec ohrožuje vývoj své téměř čtyřleté dcery, a striktně zakázal otci jakýkoli styk s dcerou. Soud se přitom vůbec nepozastavil nad tím, že znalci ke svému závěru došli přesto, že otce vůbec neviděli.

Karlovarský festival uctí Miloše Formana

7:12
Za jednu z nejdůležitějších událostí 53. roč níku Mezinárodního filmového festivalu, který se uskuteční v Karlových Varech od 29. června do 7. července, označil na včerejší tiskové konferenci jeho prezident Jiří Bartoška Poctu Miloši Formanovi.

Poslanci ANO jsou s ČSSD smířeni

7:12
Už je načase mít vládu s důvěrou a kabinet s ČSSD není ideální, ale nic jiného nám nezbývá. Lepší nabídku od ANO ale soc. dem. čekat nemůže. Tak lze shrnout nálady mezi babišovci ve Sněmovně.

Senioři, studenti a žáci budou na 75procentní slevu jezdit až od září

7:11
Senioři ve věku nad 65 let i žáci a studenti od 6 do 26 let budou moci cestovat vlaky a linkovými autobusy se 75procentní slevou z jízdného. Vláda však včera termín zavedení této výrazné slevy posunula z původně slibovaného 10. června na 1. září.

Stavební veletrhy představí svět budoucnosti

7:11
Akustické cihly pohlcující hluk, postel budoucnosti, jejíž cena se pohybuje ve statisících korun, nebo stroje na digitální potisk nábytku představí od středy do soboty na brněnském výstavišti Stavební veletrhy se svými doprovodnými akcemi.

Kolony nahlásí do Ostravy očipovaná auta

7:11
Jak jsou dlouhé kolony na silnicích? S jakým zpožděním může řidič kvůli sněhové kalamitě nebo dopravní uzavírce počítat? Odpovědi na tyto otázky se už brzo dozvědí s mnohem větší přesností řidiči i správci silnic díky novému způsobu sběru dopravních informací, které bude mít od příštího roku k dispozici Národní dopravní informační centrum v Ostravě (NDIC).

Babiš chce přidat tarify i zdravotním sestrám

7:11
Zdravotní sestry mají šanci na zvýšení platů. Premiér Andrej Babiš (ANO) po včerejším jednání vlády uvedl, že plánuje zvýšení tarifů sestřičkám, s jejichž zástupci v neděli jednal. Zvýšit základ odměňování sester je podle něj nutné, protože nemocnice některá oddělení musejí uzavírat.

Škoda předvedla v Číně nový model Kamiq a chystá čtvrté SUV

7:11
Peking Nový model sportovního auta nazvaný Kamiq ukázala automobilka Škoda Auto. Své třetí SUV předvedla v pondělí na české ambasádě v čínském Pekingu, protože auto je určené výhradně pro tamní trh. V Číně se bude vyrábět i prodávat.

Nedózovaný amalgám brzy skončí

7:11
Stříbrné plomby v ústech budou zřejmě již brzy minulostí. Vláda včera schválila návrh zákona, který vychází ze směrnice EU a který od letošního července zakazuje pod tučnou pokutou používat plomby z tzv. nedózovaného amalgámu.

Piloty z celého světa cvičí, jak přežít pád vrtulníku

7:11
U ostravského letiště v Mošnově stojí mezi stromy nenápadná moderní budova, každoročně jí projdou stovky pilotů vrtulníků z celého světa. Ti tu trénují, jak např. nepanikařit a bezpečně přistát, když jejich strojům selžou nebo začnou hořet motory.

Dbalý si vyslechl obžalobu a šel domů

7:11
Až na třetí pokus a s ročním skluzem včera začal pražský městský soud projednávat druhou obžalobu na bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého (58). V té je podezřelý z korupce spojené se zakázkami pro nemocnici na poradenskou činnost a účetnictví z let 2008 až 2011.

Soud přiznal Rathovi 12 tisíc za „vláčení v poutech“

7:11
Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath částečně uspěl u Obvodního soudu pro Prahu 2 s žalobou na ministerstvo spravedlnosti. Chtěl odškodné za to, že ho eskorta před zraky veřejnosti „vláčela v poutech“ k hlavnímu líčení jeho údajné úplatkářské kauzy.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes