Právo

Popis:

PRÁVO on-line

URL:

http://pravo.novinky.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

36 položek/den

Poslední průzkum před volbou: šance Zemana a Drahoše se srovnaly

7:05
Šance obou prezidentských kandidátů do druhého kola boje o Pražský hrad jsou týden před jeho konáním velmi vyrovnané. Z občanů, kteří určitě k urnám v pátek a v sobotu půjdou, chce dát hlas prezidentu Miloši Zemanovi 34,5 procenta a podporu zvažuje dalších jedenáct procent.

Při požáru hotelu v Praze zemřeli čtyři lidé

7:05
Na chodbě pražského hotelu v Náplavní ulici vyšlehly plameny a rychle se začaly šířit. Chodbami se valil štiplavý a dusivý Předpokládám, že závěry vyšetřování budeme mít v řádu několika dní Martin Kavka, mluvčí hasičů kouř.

Ani soud nedonutil VZP k hrazení léčebného konopí

7:05
V nerovném boji se ocitli Martina Kafková a její otec Zdeněk Majzlík z Týna nad Vltavou. Martina (50) se před dvaceti lety dozvěděla, že se nadosmrti bude potýkat se zákeřnou roztroušenou sklerózou.

Babiš letí do Bulharska, jednat má o evropských otázkách i ČEZ

7:05
Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš dnes navštíví Bulharsko. V Sofii chce se svým protějškem Bojkem Borisovem hovořit zejména o evropských otázkách a bilaterální spolupráci, očekává se mezi nimi ale i diskuse o současných potížích polostátní energetické společnosti ČEZ v této balkánské zemi.

Zelené vede Štěpánek

7:05
Předsedou Strany zelených se stal o víkendu starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Dostal 119 hlasů z 230 delegátů volebního sjezdu v České Třebové už během prvního kola. Vystřídal Matěje Stropnického, který odstoupil po loňských volbách, kdy zelení získali 1,46 procenta hlasů.

Drahoš: Jsme silná země pro zvládnutí migrace, ale rozhodovat musíme sami

7:05
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš nesouhlasí s tím, aby EU do Česka proti naší vůli přidělovala uprchlíky, zároveň ale trvá na tom, že jsme dostatečně silná země, abychom část uprchlíků přijmout zvládli.

Budu méně namyšlený, slibuje Zeman

7:05
Prezident Miloš Zeman ve své první debatě slíbil veřejnosti, že bude-li opět zvolen, bude méně namyšlený. Jak řekl, Andreji Babišovi dal první pokus sestavit vládu, aniž by po něm žádal deklarovat podporu většiny ve Sněmovně, protože jen „věštec má jistotu, zda ten člověk opravdu tu podporu pak získá“.

Vozy Škoda si mohou lidé koupit on-line

7:05
Stejně jako je možné objednat si přes internet pizzu nebo tričko, je možné si takto pořídit i auto. Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto nedávno spustila on-line prodej aut na českém trhu.

Exposlanec Wolf se už pět let skrývá před trestem

7:05
Letos v únoru uplyne pět let od chvíle, kdy Krajský soud v Ostravě vydal zatykač na někdejšího poslance za ČSSD Petra Wolfa (57), protože nenastoupil šestiletý trest vězení za dotační podvod.

Nad izraelskými radary se smráká

7:05
Bývalý ministr obrany Martin Stropnický (ANO) to pořádně schytal od předsedkyně výboru pro obranu Jany Černochové (ODS) v nedělní Partii TV Prima za přípravu miliardových zakázek pro armádu. „Proboha, co tam ten chlap dělal?“ ptala se ministryně obrany Karly Šlechtové (ANO).

Byl to nejlepší víkend, shodli se lyžaři s vlekaři

7:05
Zatímco ještě před dvěma týdny se české skiareály musely spoléhat převážně na uměle vyrobenou pokrývku, uplynulý víkend přinesl dostatek čerstvého přírodního sněhu. Některá střediska dokonce čekala s otevřením až na současnou nadílku.

Matka pouštěla dětem porno, měla je i zneužívat

7:05
Před třemi lety s povděkem přijala nabídku diecézní charity na bydlení v azylovém domě pro matky s dětmi na severu Čech. V té době 33leté ženě hrozilo, že po rozchodu s partnerem skončí se dvěma malými holčičkami na ulici. Šanci odrazit se zpátky do života ale nevyužila.

Kritici v ČSSD chtějí přímou volbu šéfa soc. dem.

7:05
Ostře debatovali v sobotu v Táboře za zavřenými dveřmi stoupenci platformy Zachraňme ČSSD. Dorazilo jich skoro dvě stě. Sympatie jim v dopise vyjádřil Miloš Zeman, kterého členové platformy podporují v prezidentské volbě. „Nejsem lhostejný.

Zimní bitvou si připomněli konec války

7:05
Ani lezavá zima a bláto nezabránily v sobotu 200 milovníkům vojenské historie, aby předvedli ve Skalici nad Svitavou na Blanensku stovkám divákům bitevní scénu z konce druhé světové války.

Policie pátrá po třináctileté dívce z Chomutovska

7:05
Policisté celý víkend pátrali po třináctileté Alici Jelínkové z Chomutovska, která o sobě od pátku nedala vědět. Podle policistů je riziko, že by si mohla ublížit. Rodiče prostřednictvím médií dceři napsali vzkaz, v němž ji žádají o setkání.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes