Pražský patriot

Popis:

Pražský patriot - vše o dění v Praze

URL:

http://www.prazskypatriot.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Praha

Publikuje:

23,2 položek/den

Kvůli požáru usazenin z restaurace musely být evakuovány stovky lidí z hlavního nádraží

1:08
Včera krátce před dvacátou hodinou zasahovala jednotka pražských hasičů z centrální stanice u požáru mastných usazenin ve vzduchotechnice restaurace ve vstupní hale pražského Hlavního nádraží. Čidlo kvůli kouři způsobilo požární poplach, z haly muselo být evakuováno zhruba 600 lidí.

Do důležitých rozhodnutí zapojujeme veřejnost včetně teenagerů, říká starosta Prahy 10 Vladimír Novák

0:01
Starosta Vladimír Novák (ČSSD) je v čele Prahy 10 rok a půl. Ačkoli má na prosazení programu oproti jiným starostkám a starostům jen poloviční čas, přesto vidí sociálně-demokratický starosta několik zásadních změn, které se na „desítce“ podařilo prosadit. „Do všech rozhodovacích procesů je zapojena veřejnost, opravují se školy, buduje nová infrastruktura,“ říká. Přesto si je vědom několika obla...

Anketa: Starostky a starostové prozradili své priority na příští rok

23:28
Server Pražský patriot se zeptal pražských starostek a starostů, jaké jsou jejich priority do konce volebního období. Komunální volby se budou konat příští rok na podzim. Povídejte se na odpovědi těch, kteří se do ankety zapojili.

Křest: Knihu První stopa pokřtí Václav Sůra

20:39
Jak se spí ve sněhu, kdy je zmrzlina za polárním kruhem lepší než salám a proč se nejlíp chodí po Laponsku na snowboardu, se dozvíte na křtu knihy První stopa. Těšit se můžete na tematické polární občerstvení.

Provoz bezplatné právní poradny

19:30
Bezplatná právní poradna studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy pořádaná ve spolupráci s hl. m. Prahou bude v tomto kalendářním roce naposledy otevřena dne 20. prosince. V novém roce bude provoz poradny zahájen 8. ledna a potrvá do 30. května 2018.

Kalendář Miluju Prahu 2018 pokřtil starosta svařeným vínem

19:30
Potěšit své blízké a pomoci dobré věci může každý, kdo si zakoupí kalendář „Miluju Prahu 2018“, který nabízí třináct krásných fotografií od jedenácti vynikajících fotografů. A část výtěžku poputuje do hostivického Klokánku.

Praha spustila web prahametropolevsech.cz pro zde žijící cizince

18:57
Hlavní město Praha představuje novou webovou stránku – Praha Metropole všech (www.prahametropolevsech.cz), která je určena především pro cizince žijící v Praze. Webová stránka je k dispozici v češtině, angličtině, ruštině, ukrajinštině a vietnamštině. Je vytvořena jako rozcestník nejdůležitějších informací a kontaktů, které pomohou novým obyvatelům Prahy při řešení každodenních situací a v orie...

Historik Petr Blažek zmapoval v knize Místa vzdoru historii Charty 77 na území Prahy 2

18:23
Městská část Praha 2 vydala ke 40. výročí vzniku dokumentu Charta 77 v nákladu několika stovek kusů publikaci Místa vzdoru . Symbolicky v první pracovní den po Dni lidských práv ji v pondělí 11. prosince pokřtila starostka Prahy 2 Jana Černochová společně s autorem knihy historikem Petrem Blažkem a disidentkou Kamilou Bendovou. Kniha je k dispozici na informačním centru Prahy 2 v budově radnice...

Praha 8 a 9 začnou rok v rozpočtovém provizoriu, „šestka“ bude hospodařit s výdaji jedné miliardy

16:04
Zastupitelé Prahy 8 a také volení zástupci Prahy 9 rozhodli, že na začátku příštího roku bude „jejich“ městská část hospodařit v rozpočtovém provizoriu. Zastupitelé Prahy 6 dnes schválili rozpočet, který počítá s výdaji jedné miliardy korun.

Alexandra Udženija: Chci, aby byla ODS v Praze po komunálních volbách příští rok ještě silnější

14:20
Když si před dvěma týdny volila ODS nové vedení pražské organizace, rozhodlo se, že předsedkyně klubu občanských demokratů v pražském zastupitelstvu Alexandra Udženija bude na lednovém kongresu obhajovat post 1. místopředsedkyně strany. Co na svou nominaci říká? Co si myslí o Petru Fialovi v čele ODS? Jak hodnotí přístup pravicové strany k povolebnímu vyjednávání? Na tyto a další otázky odpověd...

Ráno hořela další chata

13:10
Dnes v 7:57 hodin vyjely jednotky hasičů ze Satalic a Holešovic do ulice Nad Klíčovem ve Vysočanech, kde hořela zahradní chata o rozměrech 6×6 metrů.

Ulice Za Ovčínem v Lochkově projde rekonstrukcí

13:10
Rada Prahy dnes schválila vítěze výběrového řízení na kompletní opravu ulice Za Ovčínem v městské části Praha-Lochkov. Stala se jím společnost Cetus Plus, a. s., s nabídkovou cenou 14 723 139 korun bez DPH.

Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí: Nepojedou tramvaje

12:35
Z důvodu údržby tramvajové trati dojde ve středu 13. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin a ve čtvrtek 14. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí, a to vždy pouze v uvedeném směru.

Přívoz nahrazující lávku v Troji by mohl začít plout do Vánoc, lávku chce město mít do pár měsíců

12:00
Přívoz mezi Císařským ostrovem a Trojou, který nahradí zřícenou lávku, by mohl začít plout do Vánoc. V dalších měsících by se měl postavit provizorní most. Původně plánovaný pontonový most na místě nebude. Příčina pádu lávky není zatím známa. Lávka spadla 2. prosince, zranili se čtyři lidé.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes