Rádio Proglas

Popis:

Radio Proglas je rozhlasová stanice rodinného typu založená na tradičních křesťanských hodnotách vysílající bez reklam. Ve vysílání najdete slovesné, duchovní a samozřejmě také hudební pořady. Hlavní redakce sídlí v Brně a dále máme 6 regionálních stud...

URL:

http://www.proglas.cz/

Katalog:

Lifestyle → Náboženství

Publikuje:

6,9 položek/den

Papež: Církev chce před synodou naslouchat mladým lidem

11:06
Ve Vatikánu začíná setkání asi tří set mladých lidí z celého světa, ze kterého mají vzejít podněty pro podzimní biskupskou synodu o mládeži, víře a rozpoznávání povolání. Papež František účastníky pozval, aby diskutovali o svých očekáváních, tužbách, ale i obavách nebo starostech, a na začátek jednání je osobně pozdravil.

Twój Blues: Polský držitel „bluesového Oscara“

11:06
Twój Blues je polský časopis o blues a příbuzných žánrech. Vychází čtvrtletně na křídovém papíře a pečlivě mapuje nejen polskou, ale i evropskou a světovou scénu včetně českých nahrávek a koncertů. O historii časopisu i o současné polské bluesové scéně budeme hovořit s šéfredaktorem Andrzejem Matysikem. Poslouchejte 22. března 2018 v 19.15 nebo v repríze 24. března v 15.15.

Dnes (19.3.) mimořádně zařazujeme mši svatou

9:47
Na svátek sv. Josefa přenášíme v 18 hodin mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích. Celebrovat ji bude P. Józef Szeliga.

Brazilský kardinál přijel na vzpomínku na Miloslava Vlka

9:46
Včera uplynul rok od úmrtí kardinála Miloslava Vlka (1932-2017), emeritního pražského arcibiskupa. U jeho hrobu ve svatovítské katedrále se modlili účastníci bohoslužby, jejímž hlavním celebrantem byl přítel kardinála Vlka a kolega z biskupského společenství hnutí Fokoláre, brazilský kardinál Joao Braz de Aviz.

Ohlédnutí za M. Regerem

14:08
Pondělní polední Hudební siesta bude věnovaná skladbám Maxe Regera, jehož sté čtyřicáté páté výročí narození si v ten den připomeneme.

Marián Slávka: vLáska (recenze CD)

14:08
Marián Slávka, bubeník a klávesista skupiny Longital a člen řady dalších skupin, natočil v roce 2017 sólové album vLáska. Přečtěte si naši recenzi.

Fotogalerie: Jitka Šuranská a Petr Uvira na Proglasu

17.března
Se svým novým společným projektem se u nás ve studiu 7. března 2018 představili houslistka a zpěváka Jitka Šuranská a kytarista Petr Uvira (mj. Ladě, Heimat). Jako host s nimi vystoupila hobojistka Alžběta Jamborová. Podívejte se na fotografie z natáčení.

Květné neděli předchází Týden modliteb za mládež

17.března
Zítra začíná Týden modliteb za mládež, který vyvrcholí tradičně na Květnou neděli slavením Světového dne mládeže a setkáním s diecézními biskupy.

Katolická církev a Fórum cestovního ruchu spolupracují na poli církevní turistiky

17.března
Rozvoj a podpora církevní turistiky jsou cílem Memoranda o spolupráci v oblasti cestovního ruchu v tuzemsku. Dokument podepsali předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek a předseda České biskupské konference kardinál Dominik Duka. (obr. ilustrační)

Premiéra Brockesových pašijí

17.března
Roku 1716 napsal Georg Philipp Telemann pašije, které své pojmenování dostaly podle jejich libretisty Bartholda Heinricha Brockese. Na Radiu Proglas zazní poprvé.

Komentář týdne: Kateřina Šimáčková o naší roli v evropské integraci

17.března
K čemu je evropská integrace a jaká je naše role v ní? takovou otázku klade autorka aktuálního Komentáře týdne, soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková, v titulku svého textu. K poslechu ho nabízíme v sobotu 17. března 2018 v 7.30 a 18.20, opakujeme v neděli v 1.45 a v pondělí v 10 hodin.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes