Prostřeno.cz

Popis:

Magazín - Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

URL:

http://www.prostreno.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

5 položek/den

Citron. Na co všechno se dá použít?

16:23
Plod citronovníku je bohatý na vitamin C a minerální látky. Proto asi nikoho nepřekvapí, že jeho nečastější využití je jako doplněk čaje při nachlazení. Jenže pozor, jeho schopnosti sahají dál, než si možná myslíte…

První pomoc. Co platí na zánět kloubů, dutin a spojivek?

14:09
Rýsuje se vám zánět a obáváte se nejhoršího? Nepanikařte předčasně, jestli příznaky podchytíte včas, možná ho z těla vyženete! Existuje hned několik možností přírodní léčby, které stojí za vyzkoušení.

Jak na zdravou stravu pro vaše děti?

13:00
O přípravě jídla pro děti byly popsány stovky tun papíru, díky čemuž může tato problematika vypadat trochu jako složitá věda. Ale zas tak hrozné to není, nejdůležitější je dodržovat několik zásad, abychom si mohli být jistí, že své ratolesti dáváme vyváženou a zdravou stravu.

Slabé chvilky, kdy při dietě rádi hřešíme

10:45
Každý, kdo se někdy snažil zhubnout, moc dobře ví, že je k tomu potřeba i pevná vůle. Ovšem ta bývá zároveň nejslabším článkem naší snahy. Jak si hubnutí usnadnit? Stačí málo...

Minerální látky, bez kterých se neobejdete. V čem je hledat?

19:04
Že bychom měli dbát na přísun vitaminů, to víme dávno. Jenže nezbytnou součástí výživy jsou i minerální látky. Vždyť jejich nedostatek má pro organismus drtivé následky! Z jakých zdrojů je můžete čerpat?

Symbol jara podběl. Na co se doma hodí?

26.února
Podběl pomáhá proti nachlazení, hodí se však i do salátů či zeleninových směsí. Ochutnejte jeden z prvních symbolů jara. Můžete si ho upravit dokonce podobně jako špenát!

Bílá a červená vína. Víte, k jakým jídlům je podávat?

26.února
Víno je nejstarším kulturním nápojem a bylo považováno za dar bohů. Máte ve zvyku dávat si ho k večeři a hledat v něm pravdu, jak praví známé přísloví? Pak byste měli vědět, jaké a k čemu nalévat. S tímhle manuálem už botu neuděláte!

Jaká dietní pravidla můžete klidně porušit?

26.února
Zásad správné výživy je tolik, že se v nich občas člověk už ani nevyzná. A některé z nich navíc nejsou zcela věrohodné. Na která pravidla můžete s klidem zapomenout?

7 vůní pro lepší náladu. Které vám vykouzlí úsměv na rtech?

26.února
Jak po celodenním stresu naladit tělo na dokonalý odpočinek? Třeba vůní! Představíme vám ty, které dokáží zlepšit naši náladu, zklidnit nás a vykouzlit úsměv na rtech.

Široké využití octa. Znáte všechny jeho schopnosti?

25.února
Vodný roztok kyseliny octové se v domácnosti používá hlavně k ochucování pokrmů. Jenže tenhle zázrak vám pomůže i jinde! Co všechno s ním můžete vyčistit a jaké škůdce hubí? Pojďme si na to posvítit!

Z kuchařek našich babiček: Jak nejlíp zahustit polévku?

25.února
Patříte mezi milovníky krémových a hustých polévek? Máme pro vás několik tipů na zahuštění oblíbené polévky podle našich babiček. Polévku můžete zahustit několika způsoby, záleží jen na vás a na vaší chuti. Bez čeho se naše babičky neobešly?

Ovocné keříky. Co si vysadit letos na jaře?

25.února
Do koláče, jen tak se šlehačkou, na marmeládu… Už aby začala hlavní sklizeň rybízu, ostružiníku nebo angreštu. Že teprve čekáte na výsadbu keříků v časném nebo pozdním jaru? Tak to musíte vědět, co si jednotlivé druhy žádají!

5 důvodů, proč pořád přibíráte

25.února
Kalifornští vědci srovnávali míru obezity u obyvatel 27 zemí a došli k jasnému závěru – s technologickým pokrokem pěkně kyneme.

Česnek nebo citron. Poznejte potraviny, které zmírní následky špatného stravování

25.února
Játra patří mezi naše nejdůležitější orgány, takže bychom si je měli předcházet. Někdy je však naopak trestáme nezdravými potravinami, konzumací alkoholu i užíváním léků. Zde je šest darů přírody, které se umí vypořádat s našimi gastronomickými hříchy.

Lískový, vlašský, piniový. Který ořech je nejzdravější?

24.února
Trumfli byste v konzumaci ořechů kdejakou veverku? Pokud vám nevadí fakt, že mají vysokou kalorickou hodnotu, jste přímo u zdroje mnoha vitaminů a prospěšných látek. V jakých plodech číhá největší dávka?
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes