Prostřeno.cz

Popis:

Magazín - Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

URL:

http://www.prostreno.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

5,1 položek/den

Co nejíst těsně před spaním, pokud chcete zhubnout

18:01
Hubnutí je samo o sobě během na dlouhou trať. Pokud si ho zbytečně nechcete prodlužovat, vyhýbejte se jistým věcem – zvlášť před spaním. Ano, i koření je zhouba!

Jarní úklid v týdenním plánu: Manuál, co dělat den po dni

16:54
Kalendář napovídá, že jaro už je v plném proudu, a tak je potřeba se připravit na každoroční úklid. Dům i zahradu je nutné po tuhé zimě nachystat na příchod nového ročního období. Na jaře by se měl dům uklidit od půdy až po sklep a zbavit všeho nežádoucího, co se zde usídlilo přes zimu. Jak si ale práci co nejvíce zjednodušit a nesedřít se?

Cibule jako všelék. Překvapí vás, s jakými neduhy si poradí

14:39
Věřte nebo ne, obyčejná cibule není jen skvělou pomocnicí při vaření, ale bude vám užitečná i při léčení mnoha zdravotních patálií. Pokud vás trápí alergie, bradavice či akné, o jejích zázračných schopnostech se můžete hned přesvědčit…

Jak uklidnit vystresovaného domácího mazlíčka

12:25
Fyzická bolest, nemoc, emoční stres, dlouhodobé vystavení hluku, cestování či jiné příčiny mohou ovlivnit chování vašeho domácího mazlíčka. Jak ho uklidnit? Jde to i bez chemie!

5 způsobů, jak se zbavit škytavky. Některé určitě neznáte

11:17
Také se obvykle snažíte zahnat škytavku dlouhým zadržením dechu, jenže bez valného výsledku? Naštěstí existují i jiné metody, které si s ní vmžiku poradí. Sázka na jistotu je štípnutí do ucha nebo vymačkaný citron!

Zázvor je všelék. Pomůže vám doslova od hlavy až k patě

29.března
Očekáváte svoje dny, takže už si připravujete zásobu utišujících léků? Vyhoďte je z okna a jděte přírodní cestou. Na menstruační bolesti zabírá zázvor. Stejně jako migrénu… A co dalšího umí?

Zahradničíte? Poznejte pět způsobů, jak využít kávovou sedlinu

29.března
Až si zase budete vychutnávat zaslouženou kávu, rozhodně „zbytky“ kofeinového nápoje nevyhazujte do odpadkového koše. Namítáte, že přesně tam lógr patří? Ale kdepak. Hodit se vám bude při setí petržele nebo mulčování půdy!

Jablečný ocet jako zázrak. S těmito neduhy si hravě poradí

29.března
Jablečný ocet se při hubnutí skloňuje ve všech pádech. Také jste si vždycky mysleli, že tím jeho dobrodiní končí? Pak vás jistě překvapí jeho léčivé schopnosti. Vždyť kromě migrény zažene i angínu a žaludeční nevolnosti!

Zatočte s poruchami spánku. Tyhle bylinky pomohou

29.března
Spánkem strávíme přibližně třetinu života. Pokud není kvalitní a pravidelný, může zanechat negativní stopy na našem zdraví i celkové pohodě. Problémy se spánkem ale nejsou ničím výjimečným, postihují až 45 % lidí po celém světě.

5 důkazů, že lékaři jsou od pacientů zvyklí na všechno

29.března
Ranhojič, šaman, mastičkář, šarlatán či felčar. V minulosti se těm, kdo pomáhali od bolesti a nemocí, říkávalo všelijak. Dnes to jsou lékaři. Co je spojuje jejich způsoby léčení s těmi z dob dávno minulých? Železné nervy a leckdy úsměvné historky!

Hrnce a pánve jako ze škatulky. Nerez i teflon potřebují extra péči

28.března
Hrnce a pánvičky se vyrábějí z různých materiálů - z litiny, mědi, nerezu, kameniny a tak dále. Jedno je ale spojuje. O všechny se musí dobře pečovat, aby vypadaly stále jako nové a byly čisté a připravené k dalšímu vaření a smažení. Na každý hrnec či pánvičku ovšem platí něco jiného. Máme pro vás několik základních rad, jak mít nádobí stále jako ze škatulky.

Pomocník pro krásnější pleť a vlasy: Obyčejná rýžová voda

28.března
Rýžová voda. Kdepak, nemáme na mysli nějaký nový produkt kosmtického průmyslu, ale onu tekutinu, která vám zůstane v hrnci po vaření rýže a kterou většina z nás bez rozmyslu vylije. Tento zkrášlující prostředek je vlastně takovým přebytkem naší kuchyně, ale ve skutečnosti funguje jako přírodní kosmetický zázrak.

Vědecké důvody, proč jíst víc čokolády

28.března
K tomu, aby si člověk dopřál kvalitní hořkou čokoládu, nepotřebuje přesvědčivé důvody. Stačí mít chuť a posléze si užívat dobrou náladu. Účinky kakaa ale sahají mnohem dál. Kterých 6 výhod byste si neměli nechat ujít?

Pupečník asijský. Zázračná bylina, co zažene stres i únavu

28.března
Že jste o pupečníku ještě nikdy neslyšeli? Je nejvyšší čas se s tímto zázrakem blíže seznámit. Pokud jste často vyčerpaní, nemůžete se soustředit, trápí vás revmatismus či křečové žíly, je pro vás naprosto ideální. A pozor – brzdí také projevy stárnutí!

Překvapivá fakta o lidském těle. Víte o sobě všechno?

28.března
Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik svalů zaměstnáte jediným krokem a kolik slin se vám během dne vyprodukuje v ústech? Zkuste to… Máte v hlavě číslo? Můžeme vás ujistit, že ať je váš odhad sebebláznivější, zdaleka neodpovídá realitě! Jaká je pravda?
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes