Prostřeno.cz

Popis:

Magazín - Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

URL:

http://www.prostreno.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

5,1 položek/den

Plevel na talíři: Smetanka, kozí noha nebo jetel

18:13
Plevel není zrovna v oblibě a zahrádkáře dokáže i pěkně potrápit, ale některé druhy můžete rovnou zpracovat v kuchyni a vykouzlit z nich například chutný oběd či salát. Zelené listy jsou plné vitaminů a živin, navíc můžete ušetřit i nějakou tu kačku před výplatou.

Přírodní cesty, jak oddálit menstruaci bez léků

17:07
Čeká vás dovolená a vy už voláte svému gynekologovi, aby vám s pomocí hormonů oddálit menstruaci? Ještě zadržte, třeba najdete i jiné řešení!

Štípnutí od vosy či včely. Bolest i otok zastaví med nebo cibule

14:55
Vyrážíte do přírody nebo jen sedíte rádi na zahrádce a už kolem vás něco bzučí. Vosy nebo včelky snadno přilákáte kouskem jídla nebo sladkou limonádou, dokonce jim voní i některé sladké květinové parfémy. Pokud se střetne vaše kůže s bolestivým žihadlem je to dost nepříjemné, pokud zrovna nemáte po ruce speciální přípravek z lékárny poradíme vám jaké běžné suroviny můžete na zklidnění využít.

Naučte se pít čaj podle měsíčních fází jako naše babičky

12:43
Měsíc vždy fascinoval a taky fascinovat bude. Ovlivňuje naše prostředí i okolí. Víte, že v každé z jeho fází je příhodné pít jiný druh čaje? Posílíte tím jeho účinek a budete v souladu s přírodou!

Přírodní domácí oleje pro vaše vlasy. Využijte méně známý hořčičný a ricinový

10:31
Znečištění, stres a zvýšená chemická expozice mají vliv na všechny typy vlasů. Zabraňte jejich poškození a dopřejte jim péči, kterou si zaslouží. Olejujte – třeba s kari listy!

Český chléb zažívá renesanci. Prim hrají retro produkty i celozrnné pečivo

21.července
Český spotřebitel se po letech, kdy pro něj při výběru pečiva hrála hlavní roli cena a podléhal kouzlu pestré nabídky dopékaného pečiva, vrací k tradici a hledá kvalitu. Alespoň tak to vnímají pekaři, kteří získali výroční ocenění Chléb roku, jež se uděluje v rámci akce Dny chleba. Nyní se tyto kvalitní české chleby dostanou díky síti Tesco mezi spotřebitele napříč Českem.

Jak udělat z ložnice zónu relaxu

21.července
Pokaždé, když něco hledáte ve své skříni, říkáte si, že jednoho dne ji už konečně uklidíte? Začněte s organizací ještě dnes. S těmito jednoduchými tipy dáte řád celé ložnici!

Netradiční využití hořčice: Uleví od bolesti a uvolní ztuhlé svaly

21.července
Hořčice neodmyslitelně patří k párku, a protože my Češi máme párky rádi, tak máme hořčici vždy po ruce. Dnes ale na chvilku zapomeňte na vaření a na vůní grilovaného masa, hořčici využijete i v domácnosti. Nevěříte, tak vyzkoušejte tyhle neotřelé tipy.

Česnek, sůl nebo aspirin vás zbaví lupů

21.července
Že by takový obyčejný česnek mohl zatočit s lupy? No jéje! A není sám. Stačí, když třeba v hotelovém pokoji vytáhnete osvědčený trik – ústní vodu. Prázdninovou večeři si tak užijete s překrásnými vlasy. Nevěříte?

Jahodové dobroty, po kterých nepřiberete

21.července
Držíte zrovna dietu, nebo si hlídáte váhu, nevadí! Máme pro vás několik receptům s oblíbenými jahodami, které si můžete dopřát i vy. Tohle mlsání povoleno!

Čokoládová terapie. Jak působí na pleť

21.července
Kavárny a cukrárny s letními zahrádkami praskají ve švech. Také milujete posezení na čerstvém vzduchu a pravidelně vybíráte, co si dáte ke kafíčku? Jestli milujete čokoládu, jste na správné adrese. Kousek si schovejte i pro svoji pleť!

Jak naučit děti jíst nenáviděnou zeleninu

20.července
Je vaše dítě častěji nemocné? Chybí mu vitaminy. Ptáte se, kde je má brát, když odmítá jíst zeleninu? Místo kárání ho motivujte!

Zapomenutá třapatka. Bylinka, kterou zastínila antibiotika

20.července
Třapatka nachová neboli Echinacea je silná a prospěšná bylina používaná po celém světě k udržení vitality a zdraví. Každá část rostliny, od kořene až po okvětní lístky je přímo nabitá živinami. Její nejčastější využití je k léčbě chřipky a nachlazení. A to je velká škoda!

Dopřejte svému tělu zelenou zeleninu. Skvěle se hodí třeba fazolky

20.července
Zelené fazolové lusky jsou vhodné nejen do salátů, jako příloha k hlavním jídlu, ale i z nich můžete připravit samostatný hlavní chod či lehkou večeři. Fazolky by rozhodně neměly na našem talíři chybět, ať už v jakékoli podobě.

Letní pitný režim. Oživte ho osvěžujícími domácími drinky

20.července
Také ve vás další sklenice čisté vody nevzbuzuje právě nadšení, ale v rámci dodržování pitného reřimu vodu poctivě pijete? Pak si zkuste připravit zajímavé, zdravé a především osvěžující nápoje, které vám zpříjemní každý horký den! A navíc se nebudete muset strachovat o svoji štíhlou postavu!
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes