prvnízprávy.cz

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

5,4 položek/den

MŠMT uvolnilo na významné sportovní akce přes 30 milionů korun

14:25
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy třetí dubnovou středu uveřejnilo na svém webu, že pošle na významné sportovní akce v České republice více než 30 milionů korun.

Donald Trump silný dolar nechce

10:22
Americký prezident Donald Trump vypustil počátkem týdne tweet, ve kterém se ostře vyjádřil vůči Rusku a Číně.

Důvěra evropských spotřebitelů zůstává vysoká

10:22
Závěr týdne bude na trzích klidný. V hlavních světových ekonomikách bude během dne zveřejněna jen evropská spotřebitelská důvěra.

Když pět ministrů a šest náměstků za čtyři roky řídili tělovýchovu

8:40
Plenární zasedání Českého olympijského výboru, které se konalo třetí dubnovou středu v Praze, probralo téměř dvacet naplánovaných bodů. Předseda ČOV Jiří Kejval ke své zprávě promítl i pět portrétů ministů, kteří během čtyř let řidili školství a tělovýchovu.

Na oslavy Hitlerových narozenin do německého města Ostritz

8:40
Předposlední víkend v dubnu se bude konat neonacistický festival v německém Ostritz, těsně za polskou hranicí, kde neonacisté oslaví Hitlerovy narozeniny.

Rusko vytlačuje z afrického trhu francouzskou pšenici

7:31
Byly varovné signály a velmi špatná sklizeň pšenice ve Francii v roce 2016 se k tomu přidala. Pomalu pšenice z Ruska nahrazuje francouzskou pšenici v Africe. Pouze země jako je Alžírsko dále odebírá francouzskou pšenici.

Složitý region opět v ohrožení

7:31
S velkými obavami jsem tento měsíc přijala zprávu o tom, že Arcelor Mittal plánuje prodat ostravskou huť.

MMF se opřel do Donalda Trumpa!

19.dubna
Mezinárodní měnový fond kritizuje Spojené státy za plánovanou rozpočtovou injekci. Podle šéfa rozpočtového oddělení MMF Vitora Gaspara není zapotřebí v tuto chvíli podporovat globální ekonomiku novými rozpočtovými impulsy.

Polská průmyslová produkce zpomalí

19.dubna
Dnešní den bude na statistiky ze světa i z regionu poměrně chudý. Kurz eura proti dolaru tak mají potenciál ovlivnit spíše geopolitické události a vyjádření jednotlivých politiků či členů rad centrálních bank.

Proč nechce mít ANO na vnitru „dohled“ z ČSSD, bojí se snad něčeho?

19.dubna
"Zdá se, že tím hlavním rozporným bodem v jednání mezi sociální demokracií a hnutím ANO při vytváření nové vlády, je ministerstvo vnitra. Proč se brání hnutí ANO tak silně nominantovi ČSSD na toto ministerstvo? Zdá se to být nepochopitelné....," má jasno expremiér Jiří Paroubek.

Migrace do budoucna

19.dubna
Země Evropské Unie v době hospodářského růstu systematicky dovážely pracovníky, zejména do nejhůře placených profesí manuálních dělníků. Dále pak, v rámci vykrádání mozků, i vysoce kvalifikované experty.

Lenka Procházková: Žádnou válku naším jménem!

19.dubna
Ve středu 18.dubna proběhla v Praze na Václavském náměstí protiválečná demonstrace Žádnou válku naším jménem!

Ruská armáda našla v Dúmě sklad látek na výrobu chemických zbraní!

18.dubna
Ruský vojáci našli v syrské Dúmě sklad látek potřebných pro výrobu chemických zbraní, informoval televizní kanál Zvezda.

Propad registrací aut v Evropě

18.dubna
Výhledy pro českou ekonomiku na letošní rok mají jedno společné, a sice předpokládají zpomalení růstu z loňských 4,6 % na 3-4 %.

Jádrová inflace v eurozóně bude revidována mírně směrem nahoru

18.dubna
V eurozóně dnes bude zveřejněn finální odhad březnové inflace. Jádrová inflace bude podle našeho odhadu revidována o jednu desetinu procentního bodu směrem nahoru, celková bude potvrzena na úrovni 1,4 %.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes