prvnízprávy.cz

Popis:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

13,3 položek/týden

Dnešní evropská data poukáží na stále solidní růst v eurozóně

10:52
Po včerejších uklidňujících PMI z Německa, Francie i eurozóny jako celku se dnes za duben dočkáme německého Ifo indexu podnikatelské důvěry.

Premiér místo diskuse o dopravě počítal s olympioniky medaile

8:33
Na Žofínské foru bylo čtvrté dubnové pondělí rušno. Na programu byla doprava. Nejkritičtější byl prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, který nešetřil ani premiéra Andreje Babiše, jehož účast byla na poslední chvíli odvolána. Hanákovi se nelíbil důvod neúčasti.

Přistěhovalci poslali zpět do svých zemí loni 466 miliard dolarů

24.dubna
Remitendy od přistěhovalců do zemí původu dosáhly v roce 2017 rekordních 466 miliard dolarů, což je ekvivalent 379 miliard euro, a je to podle Světové banky o 8% více než v roce 2016.

Týden ve znamení opatrné ECB a zastavení pádu indexu Ifo…

23.dubna
Tento týden bude především ve znamení zasedání ECB. Nečekáme žádnou zásadní změnu v nastavení měnové politiky ani v klíčových “slovních obratech” naznačujících záměry ECB v nejbližších kvartálech.

Čekají nás klíčové hovory mezi představiteli USA a EU ohledně cel

23.dubna
Již 1. května končí výjimka na dovozní cla týkající se oceli a hliníku pro země EU. Pozornost tak bude tento týden směřovat k jednání mezi prezidentem USA D. Trumpem a jeho francouzským protějškem E. Macronem (zítra) respektive německou kancléřkou A. Merkelovou (v pátek).

Podle doporučení MMF a USA Ukrajina zvyšuje ceny plynu

22.dubna
Mezinárodní měnový fond několikrát požadoval po Kyjevu zvýšení ceny zemního plynu pro obyvatelstvo, naposledy začátkem března.

Bureš: Kdy Česko hospodářsky překoná Itálii?

21.dubna
Ekonomika Evropské unie zažívá dobré časy, nad všemi zeměmi ale nesvítí slunce stejně jasně. Nemocným článkem Evropy je stále Itálie, která sice zrychlila tempo růstu, ale rychlé tempo v případě Itálie znamená maximálně 1,5 %.

Donald Trump silný dolar nechce

20.dubna
Americký prezident Donald Trump vypustil počátkem týdne tweet, ve kterém se ostře vyjádřil vůči Rusku a Číně.

Důvěra evropských spotřebitelů zůstává vysoká

20.dubna
Závěr týdne bude na trzích klidný. V hlavních světových ekonomikách bude během dne zveřejněna jen evropská spotřebitelská důvěra.

Když pět ministrů a šest náměstků za čtyři roky řídili tělovýchovu

20.dubna
Plenární zasedání Českého olympijského výboru, které se konalo třetí dubnovou středu v Praze, probralo téměř dvacet naplánovaných bodů. Předseda ČOV Jiří Kejval ke své zprávě promítl i pět portrétů ministů, kteří během čtyř let řidili školství a tělovýchovu.

Rusko vytlačuje z afrického trhu francouzskou pšenici

20.dubna
Byly varovné signály a velmi špatná sklizeň pšenice ve Francii v roce 2016 se k tomu přidala. Pomalu pšenice z Ruska nahrazuje francouzskou pšenici v Africe. Pouze země jako je Alžírsko dále odebírá francouzskou pšenici.

MMF se opřel do Donalda Trumpa!

19.dubna
Mezinárodní měnový fond kritizuje Spojené státy za plánovanou rozpočtovou injekci. Podle šéfa rozpočtového oddělení MMF Vitora Gaspara není zapotřebí v tuto chvíli podporovat globální ekonomiku novými rozpočtovými impulsy.

Polská průmyslová produkce zpomalí

19.dubna
Dnešní den bude na statistiky ze světa i z regionu poměrně chudý. Kurz eura proti dolaru tak mají potenciál ovlivnit spíše geopolitické události a vyjádření jednotlivých politiků či členů rad centrálních bank.

Propad registrací aut v Evropě

18.dubna
Výhledy pro českou ekonomiku na letošní rok mají jedno společné, a sice předpokládají zpomalení růstu z loňských 4,6 % na 3-4 %.

Jádrová inflace v eurozóně bude revidována mírně směrem nahoru

18.dubna
V eurozóně dnes bude zveřejněn finální odhad březnové inflace. Jádrová inflace bude podle našeho odhadu revidována o jednu desetinu procentního bodu směrem nahoru, celková bude potvrzena na úrovni 1,4 %.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes