prvnizpravy.cz

Popis:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

3,3 položek/den

Jaroslav Bašta: Dneska ctí tě za svatého, zítra budeš sviňák!

4:24
Tak to chodí na tom světě, každou chvíli jinák, dneska ctí za svatého, zítra budeš sviňák! Tyto verše z Havlíčkova Křtu Svatého Vladimíra si tento týden mohla v duchu opakovat ukrajinská národní hrdinka Nadija Savčenko v Kyjevě.

Žerty stranou s neziskovkou odhalující nedůvěryhodné zprávy

9:26
Občas zaznějí v médiích od známých osobností při besedách s novináři žertovné příběhy, vzpomínky, humor, vtipy i kruté žerty, které glosují a komentují aktuální dění. Tady máte zase dva příběhy.

Zdeněk Zbořil: A je to tady: Česko first!

24.března
> Do první řady kritiků Ruské federace a obviňování jejího nově zvoleného prezidenta se postavilo zmrzačené Československo, dnes dokonce i za hranicemi známé jako Česko, komentuje pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Kosovo je útvar vzniklý krvavými zločiny na srbských obyvatelích

23.března
Vládní návrh, který se předložil Parlamentu ČR k vyslovení souhlasu s ratifikací Smlouva mezi Českem a Republikou Kosovo o zamezení dvojímu zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu, způsobil třetí březnovou středu ve sněmovně přestřelku názorů.

Samozřejmě, že 15. březen 1939 se bude opakovat

23.března
V komentáři Marie L. Neudorflové k obsazení Čech a Moravy 15. března 1939 zazněl povzdech, že po roce 1989 začalo ještě horší překrucování českých dějin s cílem, aby se mladí lidé vydali na cestu nekritického obdivu k Západu. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Polsko: Ze solidarity je třeba Rusku sebrat šampionát ve fotbale!

22.března
Solidaritu s Británií v otravy exagenta Skripala lze ukázat bojkotem mistrovství světa, nebo zbavení Ruska práva na jeho uspořádání, radí z úřadu polského kabinetu Michał Dworczyk.

Třeba i znovu zavedení mučení také výrazně zvýší daňovou výtěžnost

22.března
Kolem vládního návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony se v Poslanecké sněmovně strhla taková diskuse, že se neudržel ani poslanec Václav Klaus, který emoce a nálady glosoval.

Znásilňování: Ženy a děti jsou obětovány díky politické korektnosti!

22.března
Gatestone Institute zveřejnil studii o pokračující vlně znásilňování v Německu takzvanými uprchlíky a přistěhovalci.

Kdyby bylo tolik věřitelů jako je dlužníků, tak takový zákon tady není

21.března
Projednávání vládního návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon), ve znění pozdějších předpisů vzbudil třetí březnové úterý velký zájem poslanců. Mezi diskutujícími byl i Pavel Blažek.

Lanz: Už víme, komu patří Česká televize, budeme jim i nadále platit?

21.března
V uplynulých dnech byla značná část mediálního prostoru věnovaná hodnocení – kritice „inauguračního“ projevu „staronového“ prezidenta republiky Miloše Zemana.

Donald Trump a Vladimir Putin spolu mluvili o možnosti společné schůzky

20.března
Donald Trump blahopřál Vladimírovi Putinovi k jeho vítězství v prezidentských volbách. Během rozhovoru byla věnována zvláštní pozornost možnosti uspořádat schůzku na nejvyšší úrovni.

Připomenou, že Rusko je zaostalá země. To je blbci oblíbený stereotyp

20.března
"Proto ten tlak na cenzuru "sociálních sítí" a proto ty útoky na šiřitele nezávislých informací a názorů. Opakuji - nezávislých informací a názorů," píše komentátor současného dění Ivan David, když se zaposlouchal do pořadu Českého rozhlasu.

Proč nemohou čeští sportovci prohrát mezistátní utkání s Holandskem?

19.března
Na Slovensku pokud ve sdělovacích prostředcích nebo v oficiální zprávě nějaké instituce je napsaný chybný název státu, může být proti nim použita sankce. V Česku sice nic takového neplatí, ale čas od času si přečtete zprávu, která ukazuje na žalostné znalosti těch, co ji napsali.

Ivo Štěpánek nakreslil zvesela herce Filipovského i prezidenta Zemana

18.března
Třetí březnový pátek se v Pardubicích uskutečnilo rozloučení s výtvarníkem, ilustrátorem a přeloučským patriotem Ivo Štěpánkem, který zemřel ve věku 63 let. Autor loga a plakátů tradiční akce předávání cen za dabing se snažil svými obrázky v kalendářích nezarmoutit.

Spisovatel, scénárista, pedagog, autor řady knih Zdeněk Mahler zemřel

18.března
Rozpoznatelný hlas scénáristy, spisovatelea pedagoga Zdenka Mahlera uslyšíte už jen z nahrávek nebo z televizních pořadů například o katedrále na Pražském hradě. Držitel medaile Za zásluhy ve věku 89 let zemřel.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes