prvnízprávy.cz

Popis:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

8,2 položek/den

Areál Mont-Saint-Michel byl evakuován kvůli hrozbě atentátu

13:26
Turisté a místní obyvatelé museli opustit areál Mont-Saint-Michel v severozápadní Francii v neděli dopoledne kvůli přítomnosti podezřelého jedince, který hrozil útokem na policii.

Hovořili Trump a Putin spolu o nejkrásnějších prostitutkách?

11:13
Bývalý šéf FBI James Comey patrně nenapsal o Trumpovi nic nového, ale přináší kromě ověřitelných faktů také dohady.

Západ svým chováním vůči Asadovi a Rusku vytváří "falešné nepřátele"

7:51
Německo a jeho nejbližší spojenci se kvůli syrskému konfliktu ještě více odvrátili od Ruska. To nepotřebujeme, říká šéfredaktor Stuttgarter Zeitung Christoph Reisinger.

Pojedete na návštěvu Německa? Tak pozor abyste se nestali obětí zločinu!

6:41
Essen před několika dny, 17-letý dostal ránu do hlavy skleněnou lahví. Pak byl zbitý a zkopaný dvěma útočníky, pravděpodobně mladými muži jiné než evropské kultury.

To už je pod úroveň: USA nedaly víza umělcům Velkého divadla!

4:21
Případy, jako například neudělení amerických víz Velkému divadlu, se nestaly "dokonce ani během studené války", uvedlo ruské ministerstvo zahraničních věcí.

USA hodnotí lidskoprávní problémy světa, na Ukrajině jde o korupci

21.dubna
Americké ministerstvo zahraničí uvedlo ve zprávě o lidskoprávních problémech světa, že na Ukrajině bylo zaznamenáno vážné porušování lidských práv, korupce na vládní úrovni a cenzura.

Policie údajně identifikovala klíčové podezřelé z kauzy Skripal

21.dubna
Britská policie a zpravodajské služby údajně identifikovaly klíčové podezřelé v pokusu o atentát na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii, píše britský Telegraph.

Bundestag: Letecký úder proti Sýrii byl v rozporu s mezinárodním právem

21.dubna
Právní sekce Bundestagu klasifikovala vojenský útok USA, Velké Británie a Francie proti Sýrii za odporující mezinárodnímu právu.

Murphy: Trump neměl bombardovat Sýrii bez souhlasu Kongresu

21.dubna
Podle americké ústavy, pokud neexistuje žádný útok nebo hrozba z jiného státu, nemůže prezident zahájit vojenské operace bez schválení Kongresu, připomněl senátor Chris Murphy v rozhovoru pro MSNBC.

Paul Craig Roberts: V určitém okamžiku je pravda důležitá

21.dubna
Zajímalo by mě, kolik lidí, nejen Američanů, ale i těch z jiných zemí, dospělo k závěru, že dnešní Spojené státy jsou méně svobodné a méně vědomá společnost než společnosti v dystopických románech 20. století.

Lavrov: Máme důkazy o spojení Londýna s "chemickým útokem" v Sýrii!

21.dubna
Moskva má v hojné míře důkazy o zapojení Londýna do „chemického útoku“ v syrské Dúmě, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro RIA Novosti.

Guardian: Nahrazení amerických sil Araby zhorší konflikt v Sýrii!

20.dubna
Saúdská Arábie jedná s Washingtonem o vytvoření arabské vojenské síly v Sýrii, která by mohla nahradit místní americké jednotky, uvedl britský deník The Guardian.

V USA odhalili „tektonickou časovanou bombu"!

20.dubna
Tektonický zlom Hayward na americkém západním pobřeží bude s vysokou pravděpodobností v příštím desetiletí epicentrem zemětřesení, uvedly Los Angeles Times s odvoláním na Geologickou službu v zemi.

Rusko: Tvrdí nám, jak se vyskytla látka BZ ve vzorcích ze Salisbury!

20.dubna
Misi Ruské federace u OPCW bylo oznámeno, že látka BZ byla přidána do vzorku v „případě Skripal“ pro potvrzení úrovně odborné způsobilosti laboratoře, sdělila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

Le Point: Francouzské stíhačky měly problémy s útokem na Sýrii!

20.dubna
Francouzské letectvo a lodě, které zaútočily na Sýrii, dokázaly odpálit pouze 12 raket ze 16, uvedly noviny Le Point.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes