RadioTV

URL:

http://www.radiotv.cz

Katalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publikuje:

2 položek/den

Radiokomunikace spustily dva nové vysílače DVB-T2 a zařadily Novu

13:39
Nejsledovanější komerční skupina nakonec zpřístupnila dva své programy i v rámci Přechodové sítě 12, kterou provozují České Radiokomunikace. Všechny zemské neplacené stanice Novy budou nicméně dostupné pouze v DVB-T2 multiplexu společnosti Digital Broadcasting.

T-Mobile spustil placenou satelitní televizi. Přinášíme první hodnocení programových balíčků

23.ledna
Služba T-Mobile SATTV má silnou konkurenci v podobě DIGI TV a freeSATu. Její programová nabídka zaostává, některé diváky však může oslovit. Překvapením je vyšší cena a nižší atraktivita ve srovnání s internetovou televizí.

Druhý ročník hudebních cen Classic Prague Awards zná vítěze

23.ledna
Jediné české ceny věnované klasické hudbě se předávaly v sobotu 20. ledna v pražském Obecním domě. Křišťálové trofeje určené předním českým hudebníkům a hudebním tělesům se udělovaly celkem v deseti kategoriích.

Rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem na Nově měl nadprůměrnou sledovanost

22.ledna
Televize Nova v neděli večer odvysílala sólo rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem, který má být součástí zpravodajského a publicistického servisu Novy před druhým kolem prezidentských voleb.

Operátor Towercom udává zvýšení počtu domácností využívajících běžnou anténu

22.ledna
Slovenský operátor terestrického vysílání Towercom cituje z průzkumu společnosti GfK. Podle ní až třetina slovenských domácností sleduje přijímá televizní programy terestricky. Na Slovensku se přitom dlouhodobě prosazují kabeloví a satelitní operátoři.

Volné vysílání přes satelit: jak jej řeší televize v okolních zemích?

21.ledna
Nabídka nekódovaných českých a slovenských stanic přes satelit není příliš bohatá. Česká televize zpřístupňuje volně pouze zpravodajský kanál ČT 24, Naproti tomu Slovenská televize nevysílá směrem do Evropy vůbec nic, ani zpravodajství.

Televize Seznam má za sebou první týden. Satelitní diváky překvapila kódováním

19.ledna
Nová informační Televize Seznam má za sebou první týden vysílání. Na běžnou anténu si ji naladíte volně, na satelitu však svůj signál omezuje pouze pro území České republiky, ačkoliv vysílá většinou vlastní tvorbu.

Skupina Prima připravuje osmý kanál

19.ledna
Televizní skupina Prima podala na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání žádost o novou licenci pro svůj osmý kanál. Oficiální název programu je Prima 8, před zahájením vysílání by se měl změnit.

Zápasy české fotbalové reprezentace zůstanou i v dalších letech na ČT sport

18.ledna
Česká televize informovala o zajištění vysílacích práv na zápasy české fotbalové reprezentace až do roku 2022. Dohoda se vztahuje na klíčové mezinárodní akce a šampionáty včetně nové soutěže Liga národů UEFA.

Americký veřejnoprávní rozhlas NPR už není dostupný v Evropě přes satelit

18.ledna
Rozhlasová stanice NPR ještě v prvním týdnu roku 2018 vysílala volně přes satelit na 13 st. východně. Před více než rokem se z evropského kontinentálního trhu stáhla i další veřejná stanice PBS America.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes