ČRo 1 - Rádiožurnál

Popis:

Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická stanice, příjemná k poslechu všem cílovým skupinám. Ve svém vysílání se soustřeďuje na okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem.

URL:

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

8,3 položek/den

Sáblíkovou před olympiádou trápí nerv. Čeká ji léčba i další závody kvalifikace do Koreje

10:03
Martina Sáblíková se kvalifikovala na olympijské hry na trati pět tisíc metrů. V závodu Světového poháru v norském Stavangeru dojela třetí. Ve druhé polovině olympijské kvalifikace potřebuje česká rychlobruslařka především, aby se zbavila zdravotních problémů.

Vánoce každý den? Andy alias Mr. Xmas je v Británii díky své mánii mediální hvězdou

10:03
Do Vánoc sice zbývá ještě dost času, ale ve Spojeném království už jsou přípravy na svátky v plném proudu. Ve slavnostním je už i londýnská Oxford Street či neméně slavná Covent Garden. Přinejmenším jednoho muže se předvánoční shon ale vůbec netýká. Andy Park miluje Vánoce, a tak je slaví každý den v roce už 24 let. Před koncem roku se stává žádanou celebritou a dostat se do jeho diáře není vůb...

Karel IV. miloval nejen víno. Zásluhu má i na rozšíření švestek

14:32
Nedávno mi na stole přistál balíček s několika švestkovými produkty ze vsi poblíž Mostu. Jenže ty pochutiny už se nejmenovaly švestky, ale “Karlátka” od Švestkové dráhy.

Trpíte skřípáním zubů? Pomoc hledejte spíše na psychiatrii než u stomatologa

14:32
Podle stomatochirurga Jiřího Šedého je problémem 21. století opotřebení zubů. Pomoc ale pacient často najde spíše na psychiatrii. Mýty o stomatologii vyvrací Šedý ve své knize Zubař — nejlepší přítel člověka.

Od jejich kořenů je dělí oceán a několik generací předků. Přesto čeští a slovenští krajané ve Virginii pijí plzeň a pečou koláč

19.listopadu
Ve Virginii žije spousta Američanů s českým a slovenským původem. Hlásí se ke svým kořenům a dlouhá léta udržují tradice předků. Ještě před šesti lety se ovšem na krajanském setkání v městečku Prince George sešli pouze tři nadšenci. Od té doby ale tamní spolek ušel kus cesty a dnes patří česko-slovenské slavnosti mezi vyhledávané podzimní akce.

Glosa Pavla Maurera: Nejstarší lidé na světě žijí v Andoře. Jak to dělají?

18.listopadu
V Andoře, malé zemi na hranicích mezi Španělskem a Francií ve vysokých Pyrenejích se nachází procentuálně nejvíce dlouhověkých. Kdo z nás by nechtěl dlouho žít a navíc ve velmi dobré kondici?

Muž je obecně vyšší, těžší a když dáma vede, tak riskuje, varuje taneční mistr Zdeněk Řehák

18.listopadu
Zdeněk Řehák působil jako taneční mistr 35 let, dnes už se věnuje zejména dospělým. Za tu dobu naučil tančit pětatřicet tisíc lidí a otevíral jim i cestu k pravidlům slušného chování.

Jak docílit toho, aby se posluchači rozhlasového hororu báli víc, než v kině? Klíč je ve správné atmosféře

17.listopadu
Celý tento týden jste spolu s námi sledovali vznik rozhlasové hry Spalovač mrtvol. Dnes večer bude mít premiéru na Dvojce Českého rozhlasu.

Odpouštím, ale nezapomínám, říká Marta Kubišová

17.listopadu
Prožila dvě velké zpěvácké kariéry. Jedna odstartovala v roce 1961, ta druhá v listopadu 1989 z balkonu na Václavském náměstí. Dnes se se svou pěveckou kariérou pomalu loučí - tentokrát prý už definitivně. Marta Kubišová letoš objela republiku v rámci turné s výmluvným názvem Marta naposledy. „Ještě jsem si to nestačila pořádně uvědomit,” přiznává v rozhovoru s Lucií Výbornou.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes