ČRo 1 - Rádiožurnál

Popis:

Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická stanice, příjemná k poslechu všem cílovým skupinám. Ve svém vysílání se soustřeďuje na okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem.

URL:

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

8,8 položek/den

PŘIPRAVUJEME: Karel Oliva, jazykovědec

6:33
Kdo jsou to jakobíni a otomisté? Jak je těžké zbavit se plevelných slov v jazyce? Je situace, kdy jsou pravidla českého pravopisu dána, ale sama sebe nedodržují? Odpovídat bude jazykovědec Karel Oliva.

Jaký bude osud brněnského nádraží? „Po 100 letech je nutné se rozhodnout,“ říká jihomoravský hejtman

18:36
Jihomoravští zastupitelé chtějí odsunout brněnské hlavní nádraží z centra města. První variantu u řeky Svratky podpořilo 53 zastupitelů z 57 přítomných. Druhou variantou je nechat nádraží v centru města pod Petrovem. Tu první doporučuje jihomoravský hejtman Roman Hanák.

Mezi koníčky trenéra Jandače dominuje sport, žena ho ale občas vytáhne do divadla

15:55
Čeští sportovci se chystají na únorové olympijské hry. A my jsme opět v našem projektu Olympijský rok sledovali dlouhodobě přípravu osmi českých hvězd pro Pchjongčchang. Jednou z nich je také trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač.

Gabriela Koukalová vyniká nejen na biatlonové střelnici, ale i v roli modelky

14:33
Celý rok jsme sledovali život osmi českých sportovců před zimními olympijskými hrami v Jižní Koreji v našem časosběrném projektu Olympijský rok. Uslyšíte nejen o přípravě těchto sportovců, ale i třeba to, že Gabrielu Koukalovou zdaleka neproslavily jen biatlonové úspěchy.

Edvard Beneš v prezidentském křesle zažil konec první republiky, exil i úsvit komunistické totality

13:12
V roce 1935 převzal prezidentský úřad Edvard Beneš, dlouholetý spolupracovník Tomáše Garrigua Masaryka. Po přijetí Mnichovské dohody odstoupil a na Pražském hradě ho vystřídal Emil Hácha. Beneš se jako exilový prezident po vítězství ve druhé světové válce nad Německem na Hrad triumfálně vrátil. Ovšem ne na dlouho…

Olomoucké tvarůžky? Naše lokální lanýže, říká šéfkuchař Přemek Forejt, který z jídla dělá show

10:50
Zní to jako pohádka o splněném snu. Sedmi vyhlášených šéfkuchařů se zeptali, ke komu by v Česku zašli na večeři - a pět z nich doporučilo Přemka Forejta. Do jeho olomoucké restaurace dnes lidé jezdí i z druhého konce republiky. „Od začátku jsme se snažili dělat to jinak, podařilo se nám spojit interiér, obsluhu a jídlo. Je to show,” říká v rozhovoru s Lucií Výbornou.

Televizní debaty mohou přesvědčit nerozhodnuté. Zemanovi čtyři debaty svědčí, soudí komentátor Hvížďala

10:50
Prezidentští kandidáti se před druhým kolem voleb potkají v televizních debatách. Je ovšem otázka, kolik jich nakonec bude. Současný prezident Miloš Zeman totiž chce jít se svým protikandidátem Jiřím Drahošem na čtyři televizní stanice. Drahoš na svém Twitteru ale uvedl, že se zúčastní jen dvou. Jednu navrhl v České televizi, výběr druhé nechává na Zemanovi.

Do kina po 35 letech. V Saúdské Arábii se i díky internetu znovu otevřou kinosály

10:50
Kdy jste naposledy byli v kině? V jedné zemi donedávna museli lidé podle věku odpovědět buď „nikdy”, nebo „naposled před 35 lety”. Takhle dlouho trval v Saúdské Arábii zákaz kin. Na konci roku ale padl a první stříbrná plátna už se rozvinula.

Na pivní svařák jsou v Polsku hrdí. Má pěnu i říz, ale voní po hřebíčku a pomerančích

8:11
Dobré teplé pivo. U nás to zní spíš jako oxymorón, ale v Polsku patří svařené pivo k nejoblíbenějším nápojům na zahřátí. V jednom z wroclawských minipivovarů se i nedůvěřivý český konzument může přesvědčit, že obavy ze špatného chuťového zážitku jsou úplně zbytečné.

V Senátu se budu snažit prosadit dostavbu dálnice D11, říká Jan Sobotka

15.ledna
Starosta podkrkonošského Vrchlabí kandidující za Starosty a nezávislé Jan Sobotka na hlavu porazil v doplňovacích senátních volbách na Trutnovsku majitele textilky Juta Jiřího Hlavatého v barvách hnutí ANO. „Pana Hlavatého jsem považoval za silného soupeře, ale myslím si, že ta jeho nešikovnost byla rozhodující,“ říká Jan Sobotka ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes