ČRo 1 - Rádiožurnál

Popis:

Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická stanice, příjemná k poslechu všem cílovým skupinám. Ve svém vysílání se soustřeďuje na okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem.

URL:

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

8,2 položek/den

Jiří Šedivý: Důkazy nasvědčují, že za útokem na Skripala stojí Rusko. Jde o gesto vůči Západu

17:47
Zpravodajské služby jak Velké Británie, tak Severoatlantické aliance vyhodnotily pravděpodobnost, že za útokem na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala stojí Rusko, nad 90 procent. Poukazuje na to český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý, který ve Dvaceti minutách Radiožurnálu potvrzuje, že Česko vyjádřilo jasnou podporu Velké Británii.

Jsou krásní, jedineční... a možná vyhynou. Pražská zoo spustila kampaň na podporu ohrožených druhů

15:04
Vzácní a jedineční. To je kampaň, kterou právě odstartovala pražská zoologická zahrada. Chce ukázat zajímavé druhy zvířat, kolem kterých návštěvníci chodí bez povšimnutí.

Noční Plzeň rozsvítil had běžců s čelovkami. Běh pro Světlušku se chystá i v dalších městech

12:22
Nadační fond Českého rozhlasu přidal Plzeň do série měst, kde se běží za tmy. Právě tam úderem 19. hodiny vyběhl s čelovkami na hlavách světelný had. Mezi nevidomé i vidící běžce se zařadily taky děti a několik psů. A i někteří rozhlasáci.

Ze dna až na úplný vrchol. „Své publikum miluju,“ říká zpěvák Charles Aznavour

11:11
Podobných osobností už na světě moc není. Natočil 1500 skladeb a polovinu z nich sám složil, podle CNN a časopisu Time je nejvýznamnějším zpěvákem 20. století: před Bobem Dylanem, Frankem Sinatrou i Elvisem Presleym. „V češtině jsem zatím nezpíval, je to příliš těžké,“ říká francouzský šansoniér Charles Aznavour v rozhovoru s Janem Šmídem.

Tipy na víkend: Velikonoční trhy a tradice, festival světel v Plzni i unikátní Ďáblova bible

9:50
Před námi je mrazivý víkend a tak se můžete zahřát třeba v pražské Ville Pellé, kde chystá workshop výtvarnice Vendula Chalánková. Nebo zamiřte do skleníku v Květné zahradě v Kroměříži, kde kvetou kamélie. A v jihočeském Písku můžete naposledy ve Sladovně vidět příběh Děti Lví srdce. Hezky si víkend užijte!

Tapas jsou součástí naší kulturní identity, hájí Španělé, proč usilují o zápis na seznam UNESCO

8:29
Ke Španělsku neodmyslitelně patří i tapas – malé porce nejrůznějších jídel a pochoutek, které si místní i turisté dávají místo oběda nebo večeře anebo třeba jen k pivu či vínu. Španělé by navíc chtěli, aby byl tento jejich zvyk zapsaný na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Leo Luzar o zákonu proti hanobení prezidenta: Pokud budou občané chtít, zvedneme prapor a půjdeme do toho znovu

15.března
Každý má právo se vyjádřit, toto právo by ale mělo končit tam, kde ohrožuje práva druhého, zvlášť práva prezidenta České republiky. To jsou slova nově zvoleného předsedy poslaneckého podvýboru pro svobodu slova a komunistického poslance Leo Luzara, který již dříve navrhoval znovu zavézt trestný čin hanobení prezidenta republika, a to se sazbou až ročního vězení.

Každý závod jedu, jako by byl můj poslední, říká paralympijská veteránka Eskauová

15.března
Německá vozíčkářka Andrea Eskauová kombinuje, podobně jako Ester Ledecká, hned dva sporty – biatlon a běžecký sprint. V obou úspěšně závodí i na zimních paralympijských hrách v Jižní Koreji.

Od německé okupace Čech, Moravy a Slezska uplynulo 79 let. Začala na Ostravsku

15.března
Zerschlagung der Rest-Tschechei nebo Griff nach Prag – Rozbití zbytkového Česka, Ovládnutí Prahy. Tak zněla německá označení pro vojenskou okupaci zbylého území české části Československa. Proběhla ve dnech 14. až 16. března 1939, kdy byl zřízen Protektorát Čechy a Morava.

Ovládat auto pouhou myšlenkou? Jde to, ukázal autosalon v Ženevě

15.března
V jakých autech budeme jezdit už za pár let? Motoristický redaktor Českého rozhlasu to ví. Právě se totiž vrátil ze světového autosalonu v Ženevě, a jak v rozhovoru s Patricií Strouhalovou podotýká, o převratné novinky na poli automobilismu tam rozhodně nebyla nouze.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes