Reflex.cz

Popis:

reflex

URL:

http://www.reflex.cz/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

16,9 položek/den

Ariel Šaron: Před 90 lety se narodil "Poslední skutečný vůdce" Izraele

18:18
Šaron se narodil 26. února 1928. Izraelské sdělovací prostředky, i ty levicové, které mu nikdy příliš nestranily, označily Ariela Šarona za Posledního skutečného vůdce. Tedy příslušníka generace, která Izrael založila, obhájila jeho existenci v několika válkách a nakonec se postavila do čela politiky.

OSR vyhráli v ledním hokeji, trenérovi v zápětí volal sám velký Vladimir

16:38
Ruští hokejisté vyhráli olympijský turnaj v Pchjongčchangu, ve finále porazili Německo po dramatické bitvě 4:3 v prodloužení. Olympijské zlato získala sborná po 26 letech. Od triumfu v Albertville dosáhli Rusové na stříbro v Naganu 1998 a bronz v Salt Lake City 2002. Ruský trenér několik vteřin po zápase zvedal telefon. Na dotaz novinářů pak odpověděl, že mu k vítězství gratuloval ruský prezide...

To jsou problémy: Čína chce zakázat striptýz na pohřbech

16:05
Čína tvrdě zasáhne proti striptérkám, které vystupují na pohřbech zejména ve venkovských oblastech země. Pekingské Ministerstvo kultury prohlásilo, že zakáže tato „obscénní, pornografická a vulgární představení“. Úředníci ministerstva dokonce zřídili speciální telefonní linku, na kterou lidé mohou ohlašovat podobné nevhodné akce.

Proč se mocní muži sápou po ženách? Protože soudí, že přece mohou

15:31
Mocní a bohatí se nejen dopouštějí řady sexuálních deliktů, ale navíc se zdá, že upřímně věří, že na to mají právo. Jsou přece výjimeční.

V Praze byl na žádost Turecka zatčen bývalý lídr syrských Kurdů Salih Muslim. Označují jej za teroristu, přitom jeho syn padl v

15:31
Bývalý lídr syrských Kurdů Salih Muslim byl zatčen v noci ze soboty na neděli v Praze na základě žádosti turecké vlády a na základě zatykače Interpolu. Turecká vláda zřejmě na Muslima vydala zatykač už v roce 2016 a označuje jej za teroristu napojeného přímo na PKK v syrské Rojavě. Strana Kurdských pracujících (PKK) je Tureckem (ale i EU a USA) považována za teroristickou organizaci. Jejím hlav...

Nezávislost hasiče je pro demokracii důležitější než nezávislost soudce?

14:24
České politické strany přebytkem členů rozhodně netrpí. A to i při procentním porovnání s jinými demokratickými zeměmi EU. O tom již psala řada předních politologů, např. Petr Sokol, Stanislav Balík či Lukáš Jelínek.

Únorová rarita v Kolumbii. V jedné z vesnic slaví Vánoce až nyní

13:17
Obyvatelé kolumbijské vesnice Quinamayó oslavili Štědrý den. Zní to zvláštně, ale je to tak – vesničané totiž tvrdí, že jejich tradice souvisí s tím, že v době pravých Vánoc v prosinci tento svátek slavit nemohli. Předkové obyvatel vesnice, kteří ještě byli postiženi otroctvím, totiž měli slavení tohoto křesťanského svátku zakázané.

Československý Rolls Royce. Podívejte se na auta z tuzemské fabriky, kde byla preciznost zákon

12:43
Hluk je v podstatě jen důkaz mechanických nepřesností a nedokonalostí, říkával zakladatel stejnojmenné britské automobilky Henry Royce. U Walterů z preciznosti a poctivosti udělali zákon. Připomeňte si jeden z výstavních kousků československé automobilky.

Dojemný příběh, který zaujal Keňany. Z bezdomovce na drogách se stal úspěšný byznysmen

11:35
Keňané momentálně doslova žijí dojemným příběhem muže, který se proměnil z drogově závislého bezdomovce v úspěšného byznysmena. Jak se však tato proměna udála? S pomocí jeho dávné kamarádky, která jej doslova objevila na ulici. Celý proces proměny svého kamaráda Patricka Hingy, který jeho spolužačka zinscenovala, byl zachycen na působivých fotografiích.

Komplot proti novináři BBC. Žurnalista zde byl prý vtažen do milostné hry

10:28
Novinář britské BBC John Simpson obviňuje Českou republiku, že se na jejím území proti němu odehrál plánovaný komplot. Mělo se jednat o to, že jej prý komunistické Československo nechalo zatknout v Maďarsku, a to poté, co se na našem území stal součástí milostného příběhu. Věc je značně spletitá a zatím nejsaná - muž prý byl donucen "podespat jistá prohlášení", přičemž není zcela jasné, o co mě...

Českou pašeračku Terezu H. nechytili v Pákistánu náhodou. Sousední stát heroinem zásobuje celý svět

9:22
Proč zadrželi moravskou rodačku Terezu H. s téměř devíti kilogramy heroinu v kufru právě na pákistánském letišti? Proč je Střední Asie a především Afghánistán největším světovým producentem heroinu?

Šok na módní přehlídce: Uříznuté hlavy, draci či třetí oko manekýnek

8:49
Slavná italská oděvní značka Gucci zaskočila na módní přehlídce v Miláně nejenom pozvané hosty, ale šokovala celý svět, když prezentovala svoji novou kolekci v prostřední operačního sálu. Doprovodila to uřezanými hlavami, třetím okem na čele modelky a doplňky v podobě draků či hadů.

70 let od komunistického puče: Únorové dny, které otřásly Československem

8:14
Komunisté tento historický milník nazývali Vítězným únorem. Pro občany Československa však znamenal téměř čtyřicet let totality, připojení k sovětskému východnímu bloku a obrovský ekonomický úpadek. Mnoha lidem převrátil život naruby a mnoho dalších stál i cenu nejvyšší. Převrat se však neodehrál pouze 25. února, k zásadním událostem, které k puči směřovaly, docházelo již od počátku měsíce.

Sladké potěšení jménem marmeláda. Tradiční britská pochoutka se zrodila v Portugalsku

7:39
Má různou konzistenci, složení i názvy. Zavařenina, kterou od dětství milujeme na rohlíku s máslem. Jakou historii tato lepkavě sladká slova mají a jaké lehce zvrhlé kombinace teď letí?

Drop boxy: Nová alternativa pro ubytování v přírodě

24.února
Stanování je svoboda, ale člověk musí přírodní romantice něco obětovat. A navlhlé boty po ránu, ledová koupel v potoce nebo i intenzivní znalost každé nerovnosti pod karimatkou – to není pro každého. Španělští designéři přišli s alternativou pro lidi, kteří milují přírodu a zároveň pohodlí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes