Reflex.cz

Popis:

reflex

URL:

http://www.reflex.cz/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

14,3 položek/den

Pracovat donekonečna za nízký plat může jen hlupák. Firmy byly lakomé jako řezník Krkovička a teď se diví

17:48
Tuzemští podnikatelé kritizují úřad práce v Liberci za uspořádání semináře, na kterém se mohli zájemci o zaměstnání v Německu dozvědět, jak napsat správně životopis a na co si dát při hledání nového místa u našich západních sousedů pozor. Stav v regionu je přitom vážný: místním firmám prý chybí zaměstnanci, musí je dokonce „přeplácet“ a oni stejně jdou za lepším za kopečky. Přitom není to zas a...

Prezidentský kandidát Fischer: Miloš Zeman není vhodný pro děti

17:14
Diplomat Pavel Fischer by se jako prezident nebál bouchnout do stolu. Miloš Zeman je podle něj málo aktivní. Jedná prý v týdnech, on by vše řešil v hodinách.

Tomio, usměj se na Zemana!

16:04
Projev pana předsedy Tomia Okamury na sjezdu SPD umístil někdo - buď sám pan Okamura, nebo některý z jeho lidí - na Facebook. Bohužel, ten někdo neodstranil dramaturgické popisky obsažené v textu. Díky tomu vzniká oprávněné podezření, že projevy panu Okamurovi někdo píše. Někdo, kdo mu tyká a koho musí pan Okamura poslouchat.

Sobrino de Botín: Nejstarší restaurace světa

14:56
Sobrino de Botín, považovaná za nejstarší restauraci na světě, peče maso v troubě 300 let staré. Byla zapsána i do Guinnessovy knihy rekordů.

Internetová senzace Cryptokitties: Virtuální koťátka se prodávají za miliony korun

13:45
Pokud se zastánci digitálních měn budou snažit komukoliv vysvětlit jejich důležitost pro budoucnost lidstva, o Cryptokitties se pravděpodobně raději vůbec nezmíní. Kupování virtuálních koťátek, jejich množení a následné prodávání těch nově narozených je ale přitom v současnosti vůbec nejoblíbenějším způsobem použití měny Ethereum. Tedy druhé nejrozšířenější kryptoměny na světě.

Klaus a Mečiar 25 let po rozdělení Československa: Námi nastavený model je modelem pro EU

12:35
Po 19 letech přijel v pondělí do Prahy někdejší několikanásobný slovenský premiér Vladimír Mečiar. Ten je společně s českým exprezidentem Václavem Klausem považován za strůjce rozdělení Československa před 25 lety. Oba protagonisté ale na diskusi v pražském Národním muzeu tvrdili, že do této role se dostali kvůli neúspěchům předchozích vlád, které nedokázaly situaci vyřešit.

Po 35 letech do kina. Saúdská Arábie ruší další zákaz, ale musí být dodržen zákon šarí‘a

12:00
Další z mnoha omezení veřejného a společenského života v ultraortodoxní muslimské Saúdské Arábii padlo. Po 35 letech budou moci opět lidé chodit do kina, což bylo od počátku 80. let minulého století zakázáno. Za zrušením zákazu stojí Mohamed bin Salmán, syn saúdského krále, který se stal v červnu korunním princem. Ten chce svoji zemi kulturně a ekonomicky reformovat.

Kam na dovolenou? Zkuste tu mateřskou, radí moderní fotr

11:23
„Mateřská, ale ne dovolená.“ Tohle je poslední dobou zaklínadlo nejedné matky, která je na mateřské dovolené. Dávají si to na profil na Facebook, ohání se tím, kudy chodí, a systematicky ničí dobrou pověst mateřské dovolené.

Reportáž ze Rwandy: Africká země plná pokroku, ale i bídy

11:23
Nejvyšší podíl žen ve vysoké politice. Přísné zákony na ochranu přírody včetně zákazu používání plastových tašek. Možnost platit daně mobilem. Řeč není o Skandinávii nebo Novém Zélandu. Mluvíme o Rwandě – zemičce v srdci Afriky, kterou má většina z nás spíše než s pokrokem spojenou s nejkrvavější genocidou v moderní historii lidstva. Do Rwandy už mnoho let jezdí ředitelka české pobočky UNICEF P...

Hledáte tip na seriál? Vydejte se dvakrát do Berlína s HBO a na cestu přibalte soundtrack

8:00
Berlín se dvakrát zhmotnil v seriálu, který na tuzemských obrazovkách uvádí stanice HBO; oba už jsou komplet odvysílané, oba dobré, a navíc k dispozici v internetovém archivu, což je k nezaplacení. Obzvlášť když přijde období plískanic.

Petr Hannig: Zemanovu politiku hodnotím kladně, nikdo z politiků nemá na jeho inteligenci

8:00
Postupně jsem se sešla se všemi osmi vyzyvateli prezidenta Miloše Zemana na kávě. Čtenáři tištěného Reflexu si o tom mohou přečíst v aktuálním vydání. Všichni zodpověděli čtyři stejné otázky, které nabízíme zde: dnes skladatel, hudební vydavatel, producent a předseda strany ROZUMNÍ Petr Hannig.

Causa Otčenáš: Papež neomarxista cenzuruje Ježíše

11.prosince
Neomarxistická korektnost proniká i do oblastí, kde to opravdu překvapí. Papež František vyzval ke kritické revizi Otčenáše, protože současná verze kompromituje Boha a říká, že někoho uvádí v pokušení. To se má nyní změnit. Papež ovšem nezvážil možnost, že Bůh je žena.

Když jsou politici chytří: Praha 2 vydává knihy, které by se měly šířit ve školách. Teď o Chartě 77

11.prosince
O českých politicích a zastupitelích většinou slyšíme, když je nějaký problém. Pohled je to zkreslený, protože na všech úrovních se najdou lidé, kteří svoji práci vykonávají poctivě a mají dobré nápady. Je ale spíše neobvyklé, aby nějaký úřad vydával knihy, které by se dokonce měly šířit ve školách. Další taková byla představena dnes. Vydala ji městská část Praha 2, jmenuje se „Místa vzdoru“ a ...

Tajná válka CIA v Laosu: Každý den umírá další člověk

11.prosince
Zatímco pozornost světové veřejnosti se soustředila na válku ve Vietnamu, Spojené státy v tichosti bombardovaly i sousední Laos. Ve snaze odříznout Vietcong od zásobování shodily na oblasti, kterými procházela Ho Chi Minhova stezka, 250 milionů bomb. To dělá z Laosu vůbec nejbombardovanější zemi v historii lidstva. Navzdory faktu, že mu USA nikdy nevyhlásily válku.

Nejveselejší policie na světě. Novozélanďané verbují do uniforem vtipným videem

11.prosince
Nedostatek policistů se na Novém Zélandu rozhodli řešit velmi originálním způsobem. Natočili náborové video a místo drsné hudby, akčních záběrů, svalnatých chlapáků v uniformách a výstřelů ze zbraní zvolili humor, který funguje skvěle. Ostatně podívejte se sami!
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes