iRegiony Impuls

Popis:

Regionální zprávy iRegiony Impuls (regiony.impuls.cz)

URL:

http://regiony.impuls.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

55 položek/den

Po útoku kyselinou v Plzni je pět zraněných, policie zadržela podezřelou

10:34
Na Americké třídě v Plzni zasahují od rána všechny složky integrovaného záchranného sytému. Podle prvních informací zadržela policie na místě ženu, která útočila na lidi neznámou chemikálií, zřejmě kyselinou. Zraněno bylo pět lidí, jednu

Lidé nám vyčítali, že jsme jim ukradli nápad, vzpomíná šéf stánků s kávou

10:34
K centru Brna v České ulici dnes už neodmyslitelně patří stánek s kávou Kofi Kofi. Za devět let existence se pojízdné vozíky staly pro mnoho místních fenoménem a rozšířily se i na další místa v Brně.

Počasí a Sokol, to jsou mé životní vášně, říká meteoroložka Křivancová

10:34
Stála u zrodu klimatologie v Českých Budějovicích. Po oslavě 70. narozenin práci Svatava Křivancová opustila a naplno se věnuje přípravám na sokolský slet.

Šest statečných pomohlo, když byly v sázce životy druhých

10:00
Šest statečných převzalo ocenění za záchranu lidského života. Pamětní plaketu a šek na deset tisíc korun si právem zaslouží Petr Šafránek, Lukáš Bouda, Kristýna Vostracká, Stanislav Bočan, Martin Laštovka a Václav Štengl.

Dětství měla plné slz, hádek a bití. Teď studuje a uchází se o miss

9:27
Čtyřiadvacetiletá Lucie Korubová z Lipové u Šluknova, jedna z účastnic soutěže krásy Miss Libereckého kraje, vyrůstala se sestrou v nefunkční domácnosti. Zažívala hádky, alkohol, bití. Obě skončily v dětském domově. Dokázaly se ale ode dna odrazit.

Šlechtění jablek trvá desítky let, ty nejlepší v obchodech nenajdete

9:26
Nechají vyklíčit semínko z ohryzku jablka, které bylo hezky barevné i dobré, a pak jen čekají na sklizeň? Ani náhodou. Práce na odrůdě opravdu skvělého jablka připomínají laboratorní proces, který trvá 20 i 30 let. Výsledek je však předem nejistý.

Festival Colours of Ostrava zvětší vstupy a omezí hlučnost

9:26
Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava se poučil z loňského kolapsu v zahajovací den u vstupních bran a připravil změny.

Obdivovatel Evy Samkové začal závodit až letos. A už mluví o olympiádě

9:26
Zpočátku jezdil jen rekreačně, na své první závody vyrazil z hecu. Hned zazářil. Takový byl start kariéry snowboardisty z Velkého Meziříčí Tomáše Tůmy. Pravidelně závodit začal až letos a už má bronz a stříbro z olympiády dětí a mládeže. Ve čtrnácti letech sní Tomáš o „velké“ olympiádě a zlatu.

Pacienti hledají zubaře marně. Nebereme, hlásí většina ordinací

8:53
Ve Zlínském kraji začínají chybět stomatologové. Největší problémy jsou na Vsetínsku, Holešovsku nebo Slavičínsku. Zubaře neláká ani vybavená ordinace.

Nový pán Trosek je robot Čenda, návštěvníky provede hrou Čertova mřížka

8:20
Na hradě Trosky přijali nového průvodce. Jmenuje se Čenda a je to robot. S turisty rozmlouvá a především je zatahuje do napínavé hry Čertova mřížka.

Olomoucká Veteran Arena letos neotevře, dočká se zvětšení a nových skvostů

7:11
Na celý rok zavřel jeden z atraktivních turistických cílů Olomouckého kraje – olomoucká Veteran Arena. Lidé se do tohoto soukromého muzea historických automobilů, jež ve své kategorii patří mezi největší v České republice, dostanou až na jaře 2019. Důvodem je rekonstrukce a rozšíření muzea.

Plzeňský student vyhrál soutěž obuvníků, inspiroval se armádním stylem

19:51
Student uměleckého oboru Západočeské univerzity v Plzni Adam Frk zvítězil s kolekcí kotníkových bot inspirovaných vojenským stylem v mezinárodní soutěži mladých obuvníků. Boty si vlastnoručně ušil a jsou připraveny pro průmyslovou výrobu. To ocenila i porota.

Při výstavbě metra D má městu pomoci Penta, za nadpoloviční podíl

18:41
Praha chce přizvat na pomoc s výstavbou nového metra D společnost patřící Pentě. Část koalice se však bojí, že bude profitovat hlavně soukromá firma.

OBRAZEM: Pražští hasiči slaví 165. výročí svého vzniku

18:41
Pražský magistrát se přesně před 165 lety, 23. března 1853, rozhodl, že vyřeší zvyšující se rizika vzniku požáru a založil Sbor pro čištění ulic a požární ochranu. Vznikl tak první pražský hasičský sbor, který na začátku čítal jen několik desítek lidí, postupně se však rozšiřoval. Pražští hasiči jsou považování za první hasičskou jednotku na území Království českého.

Všude bylo hodně kouře, popsal požár z Předlic obyvatel domu

18:41
Správce domu v Předlicích, kde ve čtvrtek hořelo, pro nájemníky našel provizorní bydlení a zajišťuje už i trvalé. Lidé z vyhořelého domu se dnes přišli podívat do svých bytů. Aby zjistili, co požár napáchal a jestli si mohou něco odnést.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes