Reportermagazin.cz

Popis:

Reportér magazín

URL:

http://reportermagazin.cz

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

6,3 položek/týden

Prozíravá Babišova cesta za záchranou české budoucnosti

14:28
Současná česká vláda v demisi sice nemá mandát činit velká rozhodnutí, leč nikdo jí nemůže zakázat velké myšlenky. Proto se krom jiných svěžích receptů na palčivé otázky naší současnosti můžeme těšit i na znovuzavedení dílen a pozemků do školní výchovy. Kyselé úšklebky velkoměstských či brněnských intelektuálů na tom vůbec nic nezmění.

Pravidla pana V.

18.února
Před pěti lety, když jsem ještě pracoval jako šéfredaktor ve velkých novinách, se mi po prvním kole prezidentské volby ozval muž, který se v esemeskách zásadně podepisoval jako Vráťa. Byl to tehdejší šéf volební kampaně a dnešní kancléř Vratislav Mynář. Chtěl se sejít, abychom probrali pravidla veřejné debaty obou finalistů, kterou naše noviny pořádaly. A také to, co bude následovat po volbách.

Hroutit se není program

18.února
Možná už je ta věta klišé, ale dnes se opravdu hodí. Rozčilení není program – známý výrok připisovaný T. G. Masarykovi můžeme dnes klidně vztáhnout na emoce, které projevila část odpůrců Miloše Zemana po jeho vítězství v lednových prezidentských volbách. Co více, z oné známé věty lze vytvořit i další, zpřesňující varianty. Třeba že programem není ani zoufalství a vztek kombinovaný s povýšenectv...

Čtyřicátníkovo sobectví

18.února
V životě jsem se necítil líp než po čtyřicítce – například včera jsem si cestou ke kontejnerům jen tak poskočil, výskl a rozverně pozdravil vousáče, který cosi hledal v plastech: Hezký den!

Zlatá Ester: Mimozemšťanka na sněhu

17.února
Ten prosincový víkend v Cortině d’Ampezzo byl nervákem pro všechny zúčastněné. Ester Ledecká si už po osmifinálové jízdě na malou chvíli myslela, že prohrála, a tudíž si může sbalit snowboard. My jsme měli prvních dvacet čtyři hodin pocit, že se s námi Ester nebude bavit, že tu jsme zbytečně, ale… Ale začněme od začátku.

Kdopak to bruslí?

11.února
Na kluzišti pod horskými velikány se zvesela bruslí, převládají dospělí. Autorem snímku je Rudolf Bruner-Dvořák, svého času exkluzivní fotograf vídeňského dvora. Švýcarské zimní středisko Saint Moritz (česky Svatý Mořic) navštívil proto, aby dokumentoval rekreační pobyt následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d`Este. Na snímku můžeme vidět jeho dvě děti – nejstarší Žofii a její...

V království Miloše Zemana

9.února
Absolutně největšího úspěchu dosáhl Miloš Zeman opět na Karvinsku. V roce 2013 mu dalo svůj hlas 76,4 procenta zdejších voličů, nyní 69,8 procenta. V celkovém součtu mu tady při celkovém počtu odevzdaných hlasů (120 210) ubylo pouhých 1504 hlasů.

Poláček v Africe: Poslední stop a s pánem Bohem, nejspíš umírám

9.února
Celý svět stopem jsem dokázal objet mimo jiné díky tomu, že jsem odmalička zdravý – na nic netrpím, nic mi nebývá, můžu například sníst cokoli a nebolí mě břicho, zásadně neberu žádné prášky, v životě jsem ještě nepotřeboval nemocnici. A teď najednou v Mauritánii (příjemné, bezpečné a neškodně působící zemi) taková slabost, že skoro nemůžu chodit.

Poláček v Africe: Teď už to je dobré, můžu se zhroutit

9.února
Asi to není náhoda – fantastický stop se rozjede přesně v těch místech, kde se začnou lidi zdravit slovy „salám alejkum“ a muezzíni z minaretů zpívají své „alláhu akbar“, načež všichni kolem pokleknou a přiloží obličej k zemi.

Evička Božská a její prkna. Příběh olympioničky

9.února
Měsíc před jejím odletem na olympiádu do Koreje se znechuceně šklebíme na mokré sedačce lanovky na Dolní Moravě. Je mimořádně teplý leden, na horách padá sníh s deštěm a oba nás zastudí mokrý zadek. Evě začíná dvoutýdenní soustředění, jako vždy po Novém roce.

Pojď si přisednout!

9.února
Na stole sedí kypré děvče, oblečené tak, aby mu nebylo horko. V ruce drží zapálenou cigaretu. Vedle sebe má láhev vína a dvě skleničky. Z té jedné už trochu upila. Podle proužku pěny a tvaru láhve šlo patrně o šumivé víno. Ať už je to pravé šampaňské, burgundské či alsaské cremant, španělská cava, italské prosecc či některé z německých sektů, není z etikety zřejmé.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes