Roklen 24

Popis:

Portál o ekonomice, financích a investicích

URL:

http://roklen24.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

4 položek/den

Ekonomie kapitálu aneb Proč se Marx i Keynes mýlili

19:49
Ve světě Karla Marxe existovaly v každé dějinné etapě vývoje lidstva v zásadě dvě skupiny lidí, přičemž vždy platilo, že ta silnější zneužívá tu slabší. V divokém kapitalismu, který přišel ruku v ruce s průmyslovou revolucí, pak proti sobě stál proletariát, utlačovaná námezdní pracovní síla, a buržoazie, vlastníci kapitálu, kteří jej ve své touze po zisku nemilosrdně vykořisťovali.

Open Banking? Problém je komunikace a strach ze sdílení dat

16:21
Úspěch Open Bankingu závisí na schopnosti sektoru finančních služeb získat si důvěru zákazníků, ale kvůli nedostatku komunikace to může být velmi náročný úkol. I když Open Banking již funguje, velká část společnosti se stále bojí sdílení dat.

Do Thajska a bez hotovosti? Ano, i díky Číňanům

14:01
Thajsko se vydalo na cestu k bezhotovostní ekonomice. Jako součást snahy o vytvoření bezhotovostní společnosti přijme novou národní online platební metodu, která funguje na principu skenování QR kódu. Tato metoda je známá především uživatelům sociálních médií. Informoval o tom thajský portál The Nation.

Ve zdravém těle zdravý duch. I za státní peníze?

10:31
S nástupem nových poslanců do Poslanecké sněmovny se několik z nich otevřeně přihlásilo k myšlence větší státní podpory sportu. Nikoho asi nepřekvapí, že šlo o bývalé profesionální sportovce. V nedávném rozhovoru se podobně vyjádřil i Pavel Nedvěd, jedna z nejrespektovanějších ikon české sportovní scény. Kde ale hledat argument pro podporu sportu jinde než u bývalých profesionálních sportovců?

Rusnok naznačil „hike“. Z koruny ČNB nervózní není

8:48
Koruna má za sebou poměrně rušný týden, vůči euru padla zhruba pětiletá maxima. Dočkali jsme se dvou odlišných komentářů od členů bankovní rady České národní banky. Vojtěch Benda upozornil na možnost rychlejšího zvyšování úrokových sazeb. Tomáš Nidetzký zase poznamenal, že dvojí zvýšení sazeb by letos mohlo byt dostatečné. A dnes promluvil ten nejpovolanější, guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Kryptoměny a videohry. Budoucnost postavená na blockchainu

21.ledna
Věděli jste, že od prosince došlo k obrovskému nárůstu cen a objemu měn spojených s videohrami? Tato oblast teď představuje ideální příležitost pro využití technologie blockchain. A pozor, k prvnímu kroku dojde již na začátku letošního roku.

Když ekonomika roste, ale domácnosti nebohatnou

21.ledna
Bylo by naivní si myslet, že dynamicky rostoucí ekonomika znamená i proporcionální nárůst bohatství populace. Své o tom ví i nejrychleji rostoucí ekonomika Evropské unie, kterou je Rumunsko. Během jejího rozmachu se totiž bohatství Rumunů sotva odlepilo z místa. Kde hledat viníky? Především v řadách samotných spotřebitelů.

Víkendy v podání úspěšných a bohatých

20.ledna
Co dělají úspěšní lidé o víkendu? Stále pracují? Odpočívají? Skáčou padákem, nebo se zabývají jinou adrenalinovou činností? Budete možná překvapení, ale dělají to samé, co každý jiný den, píše server Monty Rich. Jak řekl Aristoteles: „Jsme tím, co opakovaně děláme. Dokonalost tedy není čin, ale zvyk.“

Česká skicrossová naděje: Na olympiádě beru všechno do desítky!

20.ledna
Skicross se nedá jezdit bez alpského základu. Někteří se bojí jezdit ve čtyřech, jiní asi skákat. Sezonu trávím tam, kde jsou zrovna závody. Já osobně mám ráda Švédsko a Itálii. Co se tréninku týče, je poslední dobou asi nejlepší švýcarské středisko Saas Fee. Serveru Roklen24 to řekla skicrossařka Nikol Kučerová, která bude reprezentovat Českou republiku na zimních olympijských hrách v korejské...

Co má společného umělá inteligence, úvěry a kryptoměny

19.ledna
Umělá inteligence (AI) začíná pomalu ale jistě pronikat do finančního sektoru. Právě tam existuje mnoho projektů, které mohou z jejího příchodu snadno profitovat. Jedním z nich je Amanda – úvěrová asistentka kombinující to nejlepší z AI a blockchain technologie. Jedná se o nejvýznamnější projekt Money Tokenu, finančního ekosystému založeného na blockchainu.

Londýnská investiční horečka, která nezadržitelně stoupá

19.ledna
Podle dat sebraných pro London & Partners společností PitchBook dosáhly v roce 2017 venture kapitálové investice do britského fintech sektoru historického maxima 2,99 miliardy liber. Jde o téměř dvojnásobek celkových investic za rok 2016 dosahujících 1,63 miliardy liber. Spojené království tak i nadále zůstává předním epicentrem (nejen finančních) technologií.

Koruna trhala letité rekordy. Z ČNB vylétl jestřáb i holubice

19.ledna
Koruna má za sebou na obou hlavních měnových párech úspěšný týden. Za posledních pět dní zpevnila vůči euru o necelých 0,4 %, vůči dolaru pak o zhruba 0,9 %. Hned ve třetím týdnu nového roku jsme tak byli svědky překonání letitých rekordů. Činili se i zástupci ČNB.

Abenomika pohledem ekonomů. Úspěch, nebo selhání?

19.ledna
Pět let od zvolení do premiérského křesla už uplynulo. Japonský premiér Šinzó Abe se za tu dobu stal výrazným hráčem na světovém politickém i hospodářském poli. Jak ale jeho plán tří pilířů na oživení ekonomiky funguje? Řada ekonomů, která se vyjádřila pro World Economic Forum, se domnívá, že úspěšně.

Koruna dál sílí. Vylepšila pětiletý rekord

19.ledna
Koruna včera dál posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám a vůči euru si vylepšila svůj pětiletý rekord. Během dopoledne sice oslabila až na 25,40 za euro, poté ale začala zpevňovat o obchodování zakončila na úrovni 25,35 EURCZK. Včerejšek byl byl domácích dat a stejně tomu bude i dnes. Dnes ráno koruna zahajuje na 25,36 EURCZK.

Podpora EET? O koho se vlastně opírá ministryně Schillerová?

18.ledna
Ministryně financí Alena Schillerová v posledních dnech prezentovala, jakou má EET podporu u podnikatelských spolků a že se s těmito spolky bude radit, jak EET upravit. Současně se nechala slyšet, že neví, kdo jsou ti, kdož jsou proti EET. Je tedy třeba pomoci paní ministryni zorientovat se.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes