Roklen 24

Popis:

Portál o ekonomice, financích a investicích

URL:

http://roklen24.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

3,8 položek/den

Bitcoin do každé rodiny? Kryptosvět nezanikne, tvrdí průzkum

17:07
Výzkum provedený společností Lendingblock odhalil zajímavou skutečnost, která potěší především příznivce digitálních měn. Podle dostupných dat se většina z dotazovaných domnívá, že kryptoměny budou hrát v blízké budoucnosti významnou roli v každodenním životě. Ba co víc, jejich využití se podle mnohých ještě více rozšíří.

Sex jako komodita. Legální prostituce pro zdraví i bezpečí

13:35
Ve Spojených státech, stejně jako ve většině ostatních zemích světa, je prostituce prohlášena za nelegální, a to z důvodů morálních a bezpečnostních, jakož i vzhledem k ochraně veřejného zdraví. Některé americké státy, jako je New Hampshire a Kalifornie, však překročily dlouhotrvající tabu a otevřely téma legalizace prostituce diskuzi. Co by se vlastně změnilo, když prostituce běžně funguje i t...

5+1 mýtů o blockchainu

10:04
Všichni o něm mluví, málokdo mu rozumí. Podle řady žebříčků šlo o nejchytlavější slovo roku 2017. Blockchain. Bájná technologie, která nás zbaví okovů, decentralizuje svět a zefektivní vše neefektivní. Není to ale tak jednoduché.

Dolar a „obávaná trojka“, která potrápila i korunu

8:55
Dolar si na začátku nového týdne udržel sílu. Americká měna se tak dostala až k nejsilnějším hodnotám ze začátku března. Katalyzátor zisků zůstává stejný, přičemž vypíchnout je možné „obávanou trojku“.

LIGS University? Zkoušku můžete dát třeba i ve vlaku

23.dubna
Představte si, že jste top manažer, který pracuje někdy i dlouho do noci a často jezdí na služební cesty. V takovém případě je velmi složité docházet do školy na přednášky nebo se snažit naučit na termíny zkoušek. Na LIGS University neexistují žádné termíny. Zkoušku můžete složit třeba ve vlaku po cestě na služební cestu. Serveru Roklen24 to řekl prezident LIGS University Pavel Makovský.

Případ Německo: FinTech v ofenzívě, banky na ústupu

23.dubna
I když německá centrální banka zveřejní výroční statistiku o konsolidaci bankovního sektoru až v květnu, už teď se objevují náznaky, že množství tamních bank a poboček opět pokleslo. Naopak zahraniční banky a ty, které se soustředí na specifické zákazníky, jsou jedněmi z mála, které expandují, uvedla agentura Bloomberg.

Spojené státy jako národ feťáků? Nakupují na dark webu za bitcoiny

23.dubna
Ve Spojených státech, zemi největší svobody, nejširších možností a nejslibnějších životních příležitostí, si každý mohl žít svůj americký sen. A pokud by vám jej přece jen chtělo něco překazit, jako třeba bolest hlavy, vždy se našel nějaký doktor, který vám předepsal nějaké analgetikum, jež s bolestí udělalo krátký proces. A jelikož Američané trpěli bolestmi ve stále větší míře, těchto léků, kt...

Urza napsal otevřený dopis ČT: Bankovkovi, díl Daně – nezaujatost

23.dubna
Urza, autor knihy Anarchokapitalismus, napsal otevřený dopis České televizi. Týká se ekonomických témat, státu a osobní svobody. Server Roklen24 má dopis k dispozici a přínáší jej v nekrácené podobě:

Trpělivá ECB, potenciálně zklamané fondy

23.dubna
Jak se zdá, dolar je při síle. Alespoň tak to vypadalo v závěru minulého týdne, kdy americká měna zpevnila až na své dvoutýdenní maximum vůči euru. Evropský protějšek si naopak připsal vůbec největší týdenní oslabení za poslední dva měsíce. A dnes ráno tento scénář pokračuje.

Investujte do příběhů a začněte vydělávat

22.dubna
Chtěli byste investovat a vydělat slušné peníze, třeba jako banka? Díky technologii je to dnes možné, říká se tomu fintech. Podívejte se na video, v němž šéf Zonky Pavel Novák velmi krátce naznačí, jak na to. Chcete tedy vědět, kolik můžete ročně vydělat? A jak správně rozložit portfolio?

Sektorové investování podle Fidelity. Tři žhavé letošní tipy

22.dubna
Indikátor sentimentu investorů* dle analytiků Fidelity International v jednotlivých odvětvích naznačuje, že v letošním roce bude zajímavý vývoj v oblasti informačních technologií, spotřebního zboží nebo v energetice. V případě IT sice dochází k poklesu sentimentu z 7,3 bodů na 7,1, ale u energetiky se jedná o nárůst z 6,4 na 7,1 b. a u spotřebního zboží je tento skok ještě výraznější, a to z 5,...

Jak vydělat na budoucnosti

21.dubna
Současné tempo inovací na poli robotiky nemá v historii obdoby. Snižují se náklady na pořízení a zároveň dochází k zvyšování praktické využitelnosti. Roboti s umělou inteligencí mají tak dveře do světa podnikání otevřené dokořán. Které společnosti představují ty úplně nejlepší investiční příležitosti? Své tipy prozradil server Monty Rich.

Absurdita roku! Dost bizarní věci. Co byste zvolili vy?

21.dubna
Někdy se zdá, jako by si veřejná správa myslela, že podnikatelé a živnostníci nemají nic jiného na práci, než procházet nejrůznější vyhlášky, nařízení a že jejich nejlepší zábavou ve volném čase je připravovat se na celou řadu roztodivných kontrol, které na ně můžou dopadnout.

Průmyslový internet věcí už není jen chiméra

20.dubna
V roce 2017 odstartovala u firem všeobecná celosvětová osvěta na téma průmyslového internetu věcí (Industrial Internet of Things – IIoT). Co však zůstává stále trochu za očekáváním je fakt, že praktické využití je často zbožným přáním bez reálného nasazení. Z posledních dat výzkumných společností však vyplývá, že začíná být vidět světlo na konci tunelu.

Americká recese (ne)klepe na dveře

20.dubna
Investoři opět spekulují o tom, že Fed letos zvýší své sazby nikoliv třikrát, jak stojí ve stávající prognóze, ale rovnou čtyřikrát. Souběžně s tím se však objevují i pochybnosti, zda se americká ekonomika neblíží do další recese.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes