iROZHLAS

Popis:

Domácí události

URL:

http://irozhlas.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

14,3 položek/den

Dolínka překvapily chyby v hospodaření TSK. 'Musíme se rozejít s lidmi, kteří dělají šlendrián,' říká

17:26
Na chyby v Technické správě komunikací dřívější kontroly neupozornily, říká náměstek pražské primátorky Petr Dolínek. Ta poslední ale ukázala na možné porušení zákona zejména u veřejných zakázek.

Vzpoura u pardubických okamurovců. 'Cílený puč,' brání se kritizovaný regionální šéf a poslanec Kohoutek

17:26
Část členů pardubické SPD chce odvolat současné vedení regionu v čele s krajským předsedou, novým poslancem Jiřím Kohoutkem. Vytýkají mu nedemokratické a autoritářské jednání.

Obžalovaný programátor Fantyš u soudu přiznal, že v 90. letech zmanipuloval pořad Bingo

16:18
Programátor Pavel Fantyš v pondělí poprvé popsal, jak ovlivnil v 90. letech televizní hru Bingo. Byl totiž přes 20 let na útěku. Po zadržení ve Spojených státech požádal o znovuprojednání případu.

Konec kolon u Slaného. Začala stavba desítky let očekávaného severního obchvatu

16:18
U Slaného oficiálně začala stavba obchvatu, který městu a několika dalším obcím uleví od dopravy. Čekalo se na něj desítky let.

Mluvčí Babišovy vlády bude bývalá redaktorka České televize Barbora Peterová

12:53
Mluvčí vznikající menšinové vlády hnutí ANO bude Barbora Peterová. V minulosti pracovala jako redaktorka České televize, od roku 2015 byla tiskovou mluvčí provozovatele české přenosové soustavy ČEPS.

Do Česka míří orkán Xanthos. Kromě silného větru přivane i teplotu nad deset stupňů

11:46
Výstraha před extrémně silným větrem, kterému dali meteorologové jméno Xanthos, platí v Olomouckém a Moravskoslezském kraji až do zítřejšího poledne. Orkán s sebou přinese neobvykle vysoké teploty.

Hynek: Nechci okamžitě vystupovat z Evropské unie, občané ale mají právo o tom rozhodnout

11:10
Český rozhlas oslovil s pěti anketními otázkami osobnosti, které se budou ucházet o úřad prezidenta. Šestým je podle abecedy zbrojař Jiří Hynek za Realisty.

Centrální registr za stovky milionů obsahuje chyby, zjistil při prověrce Nejvyšší kontrolní úřad

8:52
Centrální registr administrativních budov (CRAB) stál 550 milionů korun. Údaje v něm jsou chybné a nespolehlivé, přitom mají státu lépe spravovat majetek.

Přehled tisku: sdílení dezinformačních webů, konec smrkových lesů a neschopnost dětí poskytnout první pomoc

7:11
Každé tři vteřiny někdo na Facebooku nasdílí, okomentuje nebo dá lajk některému z dezinformačních webů, odhaluje analýza pro server Aktuálně. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Koupili přes 100 mobilů, úředníkům jich dali deset. Magistrát strhal hospodaření Technické správy komunikací

6:04
Více než stovka mobilů a desítky počítačů ležely ve skladech. Tak podle magistrátu vypadalo hospodaření Technické správy komunikací. Úředníci u 55 veřejných zakázek odhalili více než 70 pochybení.

Další ministerští kandidáti na návštěvě v Lánech. Hüner a Vojtěch se v neděli sešli s prezidentem

20:36
Prezident Miloš Zeman během soboty v Lánech přijal kandidáta na ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hünera a uchazeče o místo ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Očekávejte silný až extrémní vítr, varují meteorologové. Na Zlínsku zasahovali hasiči kvůli popadaným stromům

18:56
Na severu a severovýchodě Moravy a také ve Slezsku začne foukat velmi silný vítr. Místy může být podle meteorologů i extrémní. V nárazech bude mít okolo 90 kilometrů v hodině.

Děti si do škol častěji nosí zbraně. Převládají velké nože a boxery, upozorňují adiktologové

10.prosince
Žáci a studenti si začínají do škol stále častěji nosit zbraně. Upozorňuje na to přednosta Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Michal Miovský.

Přes tisíc žádostí o pěstounskou péči zůstalo loni nevyřízených. Ministerstvo práce se snaží proces zkrátit

10.prosince
I několik let čekají lidé, kteří se chtějí stát dlouhodobými i přechodnými pěstouny, na schválení jejich žádosti. Uvádí to organizace Dobrý domov, která pěstounským rodinám pomáhá.

Obyvatele Ostravska probudilo zemětřesení. Mělo sílu nejméně tři stupně

10.prosince
Okolí Ostravy zasáhlo v neděli brzy ráno slabé zemětřesení. Podle Evropsko-středozemního seismologického centra mělo sílu nejméně 3. stupně. Epicentrum bylo u Hlučína.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes