iROZHLAS

Popis:

Domácí události

URL:

http://irozhlas.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

16,9 položek/den

Zemřel legendární skaut Zdeněk Zelený. Vyznamenal ho papež, za komunistů přežil osmnáct lágrů a věznic

23:21
Skaut celým svým srdcem, milovník loveckých zbraní a politický vězeň, který za komunistů přežil osmnáct lágrů a věznic. I tak by se dal charakterizovat Zdeněk Zelený, který zemřel ve středu ve věku 93 let. O úmrtí informoval server Aktuálně.cz jeho zeť František Frídl.

Zahraniční politika, bezpečnost i rozvoj regionů. Pavel Fischer nastiňuje témata do senátní kampaně

21:40
Dusivý smrad minulosti se dere zpět. Taková slova vyřkl Pavel Fischer na tiskové konferenci, na které oznámil kandidaturu v podzimních senátních volbách. Co svým vyjádřením měl přesně na mysli? „Určité legitimizování komunistické strany, ale také popírání existence například lágru v Letech u Písku,“ vysvětluje Fischer ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Na Probační a mediační službu se loni obrátilo na 8000 obětí trestných činů

21:40
Skoro 8000 obětí trestných činů loni pomáhala Probační a mediační služba. Podle ní mají lidé větší odvahu mluvit o své situaci a domáhat se svých práv. Právě 22. únor je mezinárodní den věnovaný obětem trestných činů.

Zeman chválil možnou spolupráci ANO, ČSSD a KSČM. 'Jsem rád, že je tato varianta na stole,' řekl

21:06
Prezident Miloš Zeman pochválil možnou spolupráci ANO, sociální demokracie a komunistů, díky které by mohla vzniknout nová vláda. Tuto variantu podle svých slov podporoval a je rád, že je na stole. Prezident to řekl ve čtvrtek v TV Barrandov. Dodal také, že jednorázová podpora SPD by neměla nikomu vadit. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán z ANO označil ve středu toto hnutí za fašistické.

Ministr vnitra odvolal šéfa České pošty. Podniku chybí smysluplná vize, tvrdí Metnar

19:59
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO) odvolal ke konci února ředitele České pošty Martina Elkána. Poště podle ministra chybí smysluplná vize fungování podniku. Elkán na postu působil čtyři roky, v České poště pracuje už 22 let.

Stravenky mění za peníze. Část dávek pro lidi v hmotné nouzi končí u překupníků

19:25
Někteří lidé v hmotné nouzi dostávají od prosince část dávek ve formě stravenek. Poukázky ale mnohdy končí u překupníků. Za peníze je u nich vyměňují lidé, kteří nemají tyto stravenky od státu kde utratit. Dostávají za ně ale většinou jen část hodnoty. Informovala o tom ve čtvrtek Platforma pro sociální bydlení a senátorka Renata Chmelová za KDU-ČSL.

Chovatelé v zamořené oblasti na Zlínsku musejí porazit prasata, nařízení se týká víc než stovky zvířat

19:25
Chovatelé v oblasti zamořené africkým morem prasat na Zlínsku, která se dnes zvětšila o 17 katastrů, musejí do 11. března porazit prasata v neregistrovaných chovech. Vyplývá to z nového mimořádného veterinárního opatření Státní veterinární správy.

Případ Tiskař: policisté navrhují obžalovat pět lidí, krácením daní si měli přijít na 750 milionů korun

18:17
Policie navrhla obžalovat pět lidí kvůli krácení daní, při kterém neoprávněně získali přes 750 milionů korun. Mezi obviněnými je pracovnice finančního úřadu, její někdejší nadřízený a zástupci obchodní společnosti, z nichž jeden působí jako advokát. Části obviněným hrozí až deset let vězení, některým až 12 let. Kauza se týká podvodů, které byly maskovány podnikáním v polygrafii.

Lavina v Krkonoších zasypala muže. Záchranáři ho vrtulníkem přepravili do nemocnice

17:42
Lavina v Dlouhém dole v Krkonoších ve čtvrtek částečně zavalila jednačtyřicetiletého muže. Sám si dokázal zavolat pomoc, následně jej zachránili členové horské služby a zdravotničtí záchranáři s vrtulníkem. Informoval o tom mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Ivo Novák. Lavina muže zasypala v místě Červenkovy mohyly. Koncem roku 2008 tam pod lavinou zahynula šestatřicetiletá skialpinistka.

Na Libeňský most se od března vrátí tramvaje. Zástupci města se neshodli jestli rekonstruovat, nebo bourat

17:08
Na pražský Libeňský most se vrátí provoz tramvají 3. března. Kdy se na most vrátí i automobily, není jasné, řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Po zprovoznění MHD zavede město zvýšený dohled a provoz vyhodnotí. Most je už měsíc kvůli špatnému stavu uzavřen pro automobily a MHD. Technická správa komunikací (TSK) nyní nechala nejpoškozenější části mostu podepřít.

SPD dostalo za nezákonnou transakci na účtu pokutu 45 tisíc. 'Chybu jsme uznali, zaplatíme,' vzkazuje

16:34
Hnutí Svoboda a přímá demokracie musí zaplatit pokutu ve výši 45 tisíc korun. Tu dostalo uskupení v čele s Tomiem Okamurou zkraje února kvůli protiprávní transakci na volebním účtu. Sankce je nyní pravomocná, hnutí totiž nepodalo odpor, uvedl serveru iROZHLAS.cz Tomáš Hudeček z Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Starostové našli programové shody s ANO. Neshodnou se ale na Babišovi v čele vlády

16:34
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) našlo na čtvrteční schůzce s hnutím ANO programové shody. Trvá ale nepřekročitelná podmínka Starostů pro případnou podporu vlády, že v kabinetu nebude žádná trestně stíhaná osoba. Novinářům to řekl předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský.

'Nechte jelena žít.' Lidé reagují na plán utratit zvíře, které zranilo turistu. Národní park hledá řešení

14:52
Šumavský národní park považuje likvidaci jelena, který na začátku února ve výběhu u Kvildy na Prachaticku zranil turistu, za poslední možnou variantu. Hledá jinou alternativu, jak se zvířetem naložit. Zvažuje například, zda nemá jelena umístit do jiného zařízení šumavského parku, nebo jej prodat. Novinářům to řekl mluvčí parku Jan Dvořák.

Vildumetzová už bude jen poslankyní. Funkci karlovarské hejtmanky opustí do konce roku

14:17
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová z hnutí ANO v budoucnu rezignuje na svou funkci. Zůstane jen poslankyní. Uvedla to na čtvrtečním jednání karlovarského krajského zastupitelstva s tím, že funkci opustí nejpozději do konce tohoto roku. Informovala o tom Česká televize. Vildumetzová je současně i předsedkyní Asociace krajů ČR

Proč nedostali čínští křesťané azyl? 'Strach z perzekuce nestačil, přitížila jim práce,' říká právnička

12:34
„Obava z pronásledování v Číně není dostatečně odůvodněná.“ Tak zní ve zkratce verdikt ministerstva vnitra v případu prvních čínských křesťanů, kteří v Česku požádali před dvěma lety o azyl. V rozhovoru pro Český rozhas plus to uvedli Hana Franková a Rastislav Šutek z Organizace pro pomoc uprchlíkům, která zastupuje zhruba třicítku žadatelů o azyl z Číny.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes