iROZHLAS

Popis:

Ekonomický servis

URL:

http://irozhlas.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

2,6 položek/den

E-shopy se letos zaměří na zlepšení prodejů přes mobilní telefony a poslední míli

20:37
E-shopy se v letošním roce výrazně zaměří na zlepšování takzvané poslední míle. Tedy doručování zboží z obchodu přímo k zákazníkovi. Vyplývá to z vyjádření Asociace pro elektronickou komerci ale i oslovených velkých internetových prodejců.

Koruna je k euru nejsilnější za téměř pět let, krátce ji oslabila jen demise vlády

19:27
Česká měna k euru zpevnila ve středu na nejsilnější úroveň za téměř pět let. Odpoledne nakrátko prolomila hranici 25,40 Kč/EUR. Na této úrovni den zakončila, proti úterku silnější téměř o desetník. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Hypotéky jsou nejdražší za tři roky, Češi si v průměru půjčují přes dva miliony

12:39
Hypotéky dál zdražují. V prosinci dosáhla průměrná úroková sazba 2,19 procenta, vyplývá z dat společnosti Hypoindex. Úvěry na bydlení jsou tak nejdražší za poslední tři roky. Češi ale zájem o hypotéky s rostoucí cenou úvěrů, ani cen nemovitostí neztrácejí. Stoupá ale částka, kterou si od bank půjčují.

Soud zprostil Alenu Vitáskovou obžaloby v kauze licencí pro solární elektrárny

10:19
Olomoucký vrchní soud ve středu zprostil obžaloby bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou v kauze neoprávněně udělených licencí solárním elektrárnám na Chomutovsku. Podle soudu se neprokázalo, že se stal skutek, za který byla stíhána. Vitáskovou původně krajský soud potrestal 8,5 lety vězení.

Zájem českých firem o daňové ráje opadá, řídí se z nich necelá tři procenta tuzemských podniků

17.ledna
Nejméně českých firem je za posledních pět let řízeno z daňových rájů. V minulém roce se jejich počet snížil o 154, stále jich ale zbývá 13 tisíc. Majitelé tak z rájů kontrolují celkově 2,7 % tuzemských podniků a do jejich základního kapitálu investovali přes 409 miliard korun. Každoroční statistiku zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Škoda Auto prodala za loňský rok přes milion aut. Nejvíce se prodává Octavia

17.ledna
Škoda Auto loni dodala svým zákazníkům rekordních 1 200 500 aut, což je o 6,6 procenta více než v roce 2016. Milion aut překročila již počtvrté v řadě. Největším trhem byla Čína s růstem o 2,5 procenta na 325 tisíc vozů. Společnost to v úterý uvedla v tiskové zprávě.

Málo českého ovoce. Ovocnáři volají po zavedení kontrol dovážených jablek z Polska

16.ledna
Čeští ovocnáři se chystají vyzvat úřady, aby zavedly kontroly zdravotní nezávadnosti u všech jablek dovážených z Polska. Vede je k tomu rostoucí počet odhalených případů jablek z Polska, které byly ošetřeny zakázanými a zdraví škodlivými postřiky. Na úterních Ovocnářských dnech v Hradci Králové to řekl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Polsko je největším producentem jablek v Evropě a ...

Třetí slosování účtenkové loterie: hráčů ubývá, počet zaregistrovaných účtenek stoupá

16.ledna
Do třetího slosování účtenkové loterie se zapojilo 447 tisíc hráčů, kteří zaregistrovali 17,4 milionu účtenek – do slosování se jich dostalo 14,9 milionu. Počet hráčů sice od druhého slosování klesl, počet zaregistrovaných účtenek však stoupá. Nejaktivnější hráč jich zaregistroval 1885.

Nejdražší příspěvek na facebooku? Hodnota firmy po jeho zveřejnění spadla o 70 miliard korun

16.ledna
Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg informoval minulý týden ve svém statusu o změnách, které tuto sociální síť čekají. A burza na jeho vyjádření zareagovala. Akcie firmy klesly za čtyři dny o 4,5 procenta. Hodnota společnosti tak spadla o v přepočtu 70 miliard korun.

Nejen Praha a Brno. Živo je v Česku i na regionálních mezinárodních letištích

15.ledna
Počet odbavených cestujících na pražském letišti Václava Havla dlouhodobě roste. Loni jím prošlo přes 15 milionů pasažérů, což je o dva miliony více než v roce 2016. Dominance tohoto letiště je výrazná, přesto odletět z Česka do ciziny můžete pravidelně ještě z dalších čtyř veřejných letišť. A tento počet se poměrně brzy zvýší.

Koncert VW hlásí rekordní rok, prodala 6,23 milionu vozů Volkswagen

14.ledna
Odbyt hlavní značky VW z německého automobilového koncernu Volkswagen v loňském roce vzrostl o 4,2 procenta na rekordních 6,23 milionu vozů. Stoupající poptávka na americkém kontinentu a v Číně převážila nad poklesem v západní Evropě. Společnost to oznámila na mezinárodním autosalonu v Detroitu.

Lactalis stahuje v 83 zemích dětské mléko, které může obsahovat salmonelózu. Včetně Česka

14.ledna
Francouzská mlékárenská společnost Lactalis kvůli skandálu se salmonelózou stahuje celkově přes 12 milionů balení dětského mléka v 83 zemích. Francouzskému listu Journal du Dimanche to řekl šéf podniku Emmanuel Besnier. Firma zahájila stahování dětského mléka minulý měsíc. Informaci o rizikových výrobcích dostaly také úřady zemí, kam byly tyto výrobky vyvezeny, včetně Česka, kde se mléčná výživ...

Memorandum o těžbě lithia se zatím neruší, horentní částky neutíkají, ubezpečuje Tomáš Hüner

12.ledna
Memorandum o těžbě lithia platí, rušit se zatím nebude. Dokument podepsaný loni na podzim se stal zásadní předvolební kauzou, podle šéfa hnutí ANO Andreje Babiše byl krádeží za bílého dne v režii ČSSD. Memorandum nyní vyhodnocuje ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

Ministerstvo průmyslu bude znovu jednat o těžbě lithia, potvrdil Hüner. Zrušení memoranda neplánuje

11.ledna
Ministerstvo průmyslu a obchodu bude opět jednat se zájemcem o české lithium - společností European Metals Holdings. Potvrdil to šéf rezortu Tomáš Hüner z hnutí ANO. Společnost si vyžádala schůzku, ta má proběhnout nejpozději do dvou týdnů. Memorandum o těžbě zatím Hüner rušit nechce.

Konec poplatků za platbu kartou? Nová směrnice vstoupí v platnost v sobotu

11.ledna
Evropská směrnice o platebních službách PSD2, která vejde v účinnost v sobotu 13. ledna, zakazuje účtovat poplatky za platbu kartou a přináší řadu změn v ochraně klientů a jejich práv. Umožní lidem mít lepší přehled o jejich financích, protože banky budou muset zpřístupnit účty jiným finančním institucím. To však bude zavedeno postupně během 18měsíčního přechodného období. Vyplývá to z ankety Č...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes