ČRo Olomouc

Popis:

Český rozhlas Olomouc je považován za kulturní instituci pečující o národní kulturní bohatství, za jednu z předních kulturních institucí Olomouckého kraje. Dne 14. 4. 2010 Český rozhlas Olomouc obdržel Cenu Olomouckého kraje za rok 2009...

URL:

https://olomouc.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publikuje:

6,7 položek/den

Zima ještě nekončí. Sněhové podmínky v Jeseníkách přejí sjezdovému i běžeckému lyžování

7:11
Jeseníky hlásí jedny z nejlepších sněhových podmínek v sezóně. Sjezdovky jsou ale přes týden skoro prázdné. Teď o víkendu bude návštěvnost podle horské služby určitě silnější. Celkově jsou vlekaři s uplynulou lyžařskou sezónou spokojení.

Držitel Grammy Eric Bibb si Šumperk zamiloval. A Šumperk si zamiloval jej

23.března
Eric Bibb vystoupil na Blues Alive už před pěti lety ve dvojici s malijským zpěvákem Habibem Koitém. Loni se do Šumperka vrátil s novým projektem.

Nechutenství a změna v chování psa může znamenat vážnou nemoc

23.března
Zdánlivě nevinné příznaky přivedly do veterinární ordinace psa, kterému následně zjistili karcinom slinivky. Jaké příznaky nepodceňovat a začít je řešit s odborníkem?

Jediná přípravná třída v jesenickém okrese končí. Místo ní vznikne mateřská škola pro handicapované

23.března
Přípravná třída má ulehčit dětem nástup na základní školu. Nabízí ji například Základní škola Fučíkova v Jeseníku, a to jako jediná v okrese. Její vedení se ale kvůli přísnějším legislativním podmínkám rozhodlo třídu zrušit. V uvolněných prostorách zřídí speciální mateřskou školu.

Lípy na přerovském Horním náměstí usychají. Město je zřejmě nechá pokácet

23.března
Takřka neodmyslitelně patří majestátné lípy k Hornímu náměstí v Přerově. Tvoří jedinou zeleň v historické zástavbě města. Pro jeho panorama si centrum Přerova vybral i režisér Juraj Jakubisko, který tady loni na podzim natáčel pokračování své slavné pohádky Perinbaba. Rozhodnutí úředníků je ale definitivní. Stromy nejsou v dobrém stavu a je nutné je pokácet.

Na přelomu 60. a 70. let byla ve vzduchu múza, vznikly fantastické věci, připomíná Miroslav Vitouš

23.března
Jako výjimečný talent odešel v 19 letech do Ameriky a během pár let hrál snad se všemi hvězdami, které si umíme představit. A změnil pojetí hry na basu.

Stará Červená Voda vznikla spojením několika osad v údolí potoka s červeným dnem

23.března
Starou Červenou Vodu najdeme pod masivem Sokolího hřbetu náležejícím do Rychlebských hor na Jesenicku. Pod vysokými hřbety se tu skrývá mírně zvlněná krajina lákající hlavně cyklisty.

Podívejte se na slavnostní zakončení festivalu Prix Bohemia Radio

23.března
Na slavnostním zakončení festivalu Prix Bohemia Radio byly v Arcibiskupském paláci v Olomouci v každé soutěžní kategorii vyhlášeny tři vítězné příspěvky. Prezident Herecké asociace Ondřej Kepka předal Cenu Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře. Podívejte se na záznam slavnostního večera.

Kýla může mít pár milimetrů nebo klidně i desítky centimetrů. Kdysi na ni lidé umírali

22.března
„Lékařské metody středověku byly drastické. Řezala se varlata, vypalovalo se to. Medicína ale postoupila, dnes jsme schopni to krásně ošetřit,“ říká MUDr. Alojz Haninec.

Do města potřebujeme jen pro novou občanku nebo řidičák, říká hrdě starosta Velkého Újezdu

22.března
Na cestě obcemi Olomouckého kraje jsme se setkali mimo jiné s turisty, popovídali si o regionální literatuře a zastavili jsme se také u fotbalistů.

Miroslav Vitouš & Emil Viklický v Olomouci

22.března
Mezinárodně uznávaní jazzoví velikáni Miroslav Vitouš a Emil Viklický zahráli na festivalu Prix Bohemia Radio v Českém rozhlase Olomouc.

Nejraději dělám rozhovory. Zavřu pusu a je uklizeno, říká s úsměvem Marie Woodhamsová

21.března
Marie Woodhamsová je už skoro 29 let zpravodajkou Českého rozhlasu v Rakousku. Není to ale její první zkušenost s touto prací. Ještě předtím, než v roce 1981 emigrovala, pracovala ve svém rodném Zlíně jako redaktorka i šéfka regionálního oddělení. Na besedě při příležitosti oslav 95 let vysílání Českého, potažmo Československého rozhlasu, diskutovala s návštěvníky o všem možném.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes