ČRo Ostrava

Popis:

CRo 5 - Ostrava

URL:

http://www.rozhlas.cz/ostrava

Katalog:

Z domova → Regiony → Český rozhlas

Publikuje:

4,1 položek/den

Ivana Šuláková: Po volbách

6:02
Letošní parlamentní volby skončily. Vítězové se radují, ti ostatní doufají, že příště uspějí lépe. Už příští rok v lednu nás ale čeká další významné hlasování. Tentokrát o prezidentu republiky.

Ti nejlepší z Čech, Moravy a Slezska. Laureáti Zpěváčka 2017 se sejdou ve Studiu 1

21.října
Zveme vás do Studia 1 na přímý přenos folklorního večera z cyklu Zpěvem k srdci. Za doprovodu BROLNu se představí laureáti celostátní soutěže Zpěváček. Na koncert jste zváni ve středu 1. listopadu, začínáme v 18:00.

U kapličky svaté Hedviky, patronky Slezska

20.října
Tento týden si věřící připomněli svátek svaté Hedviky, patronky Slezska. A právě ve Slezské Ostravě najdete malou zdobenou kapličku, která je jí zasvěcena. Ke svému domu ji postavil Svatopluk Chodura.

Dopravní podnik Ostrava chce snížit počet výluk na tramvajových linkách

20.října
Dopravní podnik Ostrava (DPO) chce příští rok výrazně omezit počet výluk na tramvajových tratích. Kvůli intenzivní stavební činnosti kraje, státu nebo města, se jejich počet od roku 2015 téměř zdvojnásobil. Jen za rok 2017 dopravce eviduje 250 výlukových dnů. Na výpadky, přestupy a čekání navíc, si stěžuje nejvíce cestujících.

Mladí fotbalisté získají v Ostravě moderní tréninkové centrum

20.října
Ostravské Bazaly se do dvou let přemění v tréninkové centrum pro mládež. Vznik klubové akademie Baníku Ostrava podpoří město, kraj i fotbalová asociace. Za zhruba 220 milionů korun areál nabídne potřebné zázemí pro výchovu talentů.

Letošní volby už neomezí mateřskou školu v Bohumíně. Volební místnost je jinde

20.října
Úderem 14. hodiny se v Česku otevře téměř 15 tisíc volebních místností. Mnohé radnice je letos přemístily jinam, než byly lidé dosud zvyklí. Třeba Bohumín přestěhoval volební místnost ze školky do budovy radnice. Volby totiž provoz mateřinky omezovaly a rodiče si museli brát dovolenou nebo si zařizovat hlídání.

Odpoledne začínají volby do poslanecké sněmovny

20.října
Ve dvě hodiny odpoledne se otevřou volební místnosti. Začínají volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. O hlasy usiluje v Moravskoslezském kraji téměř 800 kandidátů.

Ostrava ohlásila zájem velkého investora. V Mošnově má vzniknout logistické centrum

19.října
V průmyslové zóně města Ostravy v Mošnově by mohlo vzniknout velké logistické centrum s železničním terminálem. Chce ho tam vybudovat dceřiná společnost německé firmy Deutsche Bahn DB Schenker. Vedení Ostravy potvrdilo, že se společností jedná o prodeji pozemků.

V Ostravě má premiéru Otello. Zdejší opera představí nové nastudování Verdiho Othella

19.října
Opera Národního divadla moravskoslezského v Ostravě nastudovala Othella Giuseppe Verdiho. Vrcholné dílo italského skladatele mělo premiéru před 130 lety v milánské La Scale. Libreto pro Verdiho napsal podle dramatu Williama Shakespeara skladatel a básník Arrigo Boito. Opera v Ostravě zazní po téměř 25 letech v italském originále.

Ve volebních komisích usednou i senioři a studenti. Zájem o tuto práci ale klesá

19.října
Radnice v Moravskoslezském kraji finišují s přípravou voleb. Úředníci oprašují urny i vlajky a chystají volební místnosti. Ty se stanou v pátek a sobotu druhým domovem tisícovek komisařů. Třeba v Karviné jich bude téměř šest stovek. Jsou mezi nimi úplní nováčci i zkušení mazáci.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes