ČRo Ostrava

Popis:

CRo 5 - Ostrava

URL:

http://www.rozhlas.cz/ostrava

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

3,5 položek/den

V dalších týdnech se ochladí. V nížinách ale sníh nevydrží, předpovídají meteorologové

23.ledna
Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se bude sněžení střídat s deštěm a souvislejší sněhová pokrývka se tam dlouhodobě neudrží. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, které na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Lavinové nebezpečí hrozí v Jeseníkách i Krkonoších, tam je navíc poškozené tyčové značení

23.ledna
V Krkonoších a Jeseníkách platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětistupňové škály. V Krkonoších za posledních pět dní napadlo okolo 65 centimetrů sněhu.

Vítkovice Heavy Machinery má obstavený účet. 'Zatím nevíme, proč,' tvrdí firma

23.ledna
Správa sociálního zabezpečení obstavila jeden účet strojírenské firmě Vítkovice Heavy Machinery. Firma nezná důvod, uvedly v pátek Hospodářské noviny. Společnost podle listu dluží za sociální pojištění svých zaměstnanců zhruba 18 milionů korun. Firma, která patří do skupiny Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka, v tomto týdnu oznámila přípravu vstupu nového investora.

Potravinová banka v Ostravě rozšiřuje kapacity

22.ledna
Kvůli očekávanému zvýšení příjmu potravin přijala ostravská Potravinová banka dva zaměstnance. Od Nového roku musí obchodní řetězce s plochou nad 400 metrů čtverečních povinně dávat neprodejné jídlo charitám.

Skiareálům hrozí, že budou muset platit za vodu na výrobu technického sněhu. Zatím mají výjimku

22.ledna
Lyžařská střediska v Jeseníkách, zejména ta v nižších partiích, se v posledních letech spoléhají výhradně na technický sníh. Pro jeho výrobu ale potřebují odebírat povrchovou vodu. A právě tu má v plánu ministerstvo zemědělství zdanit prostřednictvím připravované novely vodního zákona. Vyšší náklady by se promítly i do cen skipasů.

Židovská komunita v Ostravě je malá a stárne. Svátky, tradice a povědomí o judaismu se snaží udržovat Židovská obec

19.ledna
K židovskému vyznání se v Ostravě a okolí hlásí asi stovka lidí. Jsou to členové tamní Židovské obce, jedné ze tří na Moravě. Sídlí v Ostravě-Mariánských Horách, kde je náboženské, vzdělávací a společenské centrum komunity. Má i vlastní agenturu domácí péče, která se stará o nemocné seniory.

Běžkování v Beskydech a Jeseníkách má usnadnit nová mobilní aplikace Moravskoslezského kraje

19.ledna
Příznivci běžeckého lyžování mohou na tratích v Beskydech a Jeseníkách využívat novou mobilní aplikaci. Průvodce ‚Běžky Severní Morava‘, kterého nechal vytvořit kraj, jim usnadní orientaci na běžeckých trasách, řekla ČTK mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.

Specializované firmy rozebírají poškozený strop zimního stadiónu ve Studénce

19.ledna
Zimní stadion ve Studénce tuto sezónu zůstane zavřený. Místo ledu se na ploše válí kusy dřeva a izolace. Už vloni v létě totiž ze střechy upadlo několik shnilých desek. Dělníci tak teď nad svými hlavami rozebírají celou konstrukci stropu. A je to docela nepříjemná práce.

Zimní olympiádu si lidé užijí také ve speciálních zábavních centrech

18.ledna
Ostrava bude v únoru během konání Zimních olympijských her v Pchjongčchangu nabízet pro sportovní fanoušky tradiční Fan zóny s možností dotknout se dění v Koreji. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet jednotlivé zimní, ale i letní sporty. Kromě Ostravy budou zapojena také lyžařská střediska v Beskydech a Jeseníkách.

Městské zahrádkářské kolonie očima fotografa Davida Macháče. To je nová výstava v opavské galerii KUPÉ

18.ledna
Zahrádkářská kolonie a umělecká fotografie. Vypadá to jako dvě naprosto rozdílné věci, ale opak může být pravdou. Pokud se vypravíte do opavské galerie KUPÉ, nevynechejte výstavu nazvanou jednoduše - Zahrádkáři. Uvidíte snímky a portréty autora Davida Macháče, kterého svět kolonií a záhonů za ploty zajímá už mnoho let.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes