ČRo Pardubice

Popis:

Český rozhlas Pardubice Vám kromě aktuálního zpravodajství z celého kraje nabízí také aktuální publicistiku, bleskové informace ze sportu, pohodové písničky a soutěže o skvělé ceny.

URL:

https://pardubice.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

5,7 položek/den

Policii se přes rok nedaří identifikovat utonulou ženu z Pardubic, o pomoc žádá zubaře

17:04
Na konci loňského února našli policisté v Labi u pardubických zdymadel utonulou ženu, která ve vodě byla pravděpodobně dva až tři týdny. Totožnost ženy však i přes snahu kriminalistů zůstává neznámá. Proto se v sobotu obrátili na odbornou veřejnost z řad dentistů a laborantů, zda by podle rentgenového snímku chrupu nepoznali svůj zákrok, který v minulosti prováděli.

V Americe vyměnil kolo za batoh. Nosí ho dodnes

13:41
Dnešní host je vyučený truhlář, baví ho práce se dřevem a je cestovatel. Když se to všechno spojí dohromady, vznikne zajímavý nápad. Na vlastnoručně vyrobené lodi doplout až do Hamburku.

Ester Ledecká má zlato!

8:19
Ester Ledecká šokovala na olympijských hrách vítězstvím v superobřím slalomu.Vyhrála o setinu sekundy před obhájkyní zlata Rakušankou Annou Veithovou.

Poslední ponocný v Jehnědí chodil s trumpetkou

16.února
Ponocní zmizeli z našich vesnic před druhou světovou válkou. V Jehnědí zemřel poslední ponocný v březnu 1938. Sousedé mu na památku postavili pomník a na písmáka Malého Frantu vzpomínají dodnes.

Změna křestního jména, svatba na louce? Matrika to zařídí

16.února
Cestu na matriční úřady by si lidé měli najít v případě, když potřebují vydat rodný, oddací, nebo úmrtní list. Matrika vydává i doklady o registrovaném partnerství a přijímá žádosti v případě svateb.

Každoroční výzva pro seniory: Přeplavte La Manche

16.února
Moderní senior nemusí jenom sedět doma a třeba plést ponožky. Někteří starší lidé jsou velmi aktivní. Celý únor se pokoušejí přeplavat legendární kanál.

Nejslavnější plakáty najdete v Chrudimi

16.února
Krásné ženy v záplavě květů, francouzské herečky i kypré Slovanky. Kdo by neznal půvabné plakáty Alfonse Muchy v duchu secese. Prohlédnout si je můžete v chrudimském muzeu.

Matiční jezero v centru Pardubic se konečně dočká odbahnění

16.února
O nutnosti odbahnit Matiční jezero v centru Pardubic mluví představitelé radnice už snad dvacet let. Před deseti lety město poprvé žádalo o dotaci, tehdy nebylo úspěšné. Navíc v té době neexistovala vhodná technologie.

Eva Samková má bronz

16.února
Eva Samková obsadila při obhajobě olympijského zlata ze Soči ve snowboardcrossu třetí místo a získala třetí českou medaili v Pchjongčchangu. Připomeňme si nedávný rozhovor s ní.

Psí srst je jako vlasy, chrání před chladem i horkem

15.února
Psí mazlíčky můžete hýčkat i v salonech krásy. Poradí vám, jak správně pečovat o srst, s výběrem kosmetiky a v některých případech i psa pohlídají a vyvenčí.

Pardubická studentka dumá u nealko piva. Vylepší mu chuť?

15.února
Když člověk nemůže pít, sahá třeba právě po pivu bez alkoholu. Zrovna teď ho zkoumá Karolína Jastřembská z Univerzity Pardubice. Nedávno zaujala svou přednáškou na vědecké konferenci.

Nová cyklostezka v Pardubicích spojuje Vinici s vojenským prostorem

15.února
Kolem bývalé vojenské plovárny na Vinici v Pardubicích budou už za pár měsíců moct jezdit cyklisté. Stavba nové stezky má sice teď pauzu kvůli nečekaným komplikacím, ale v květnu by měly být práce hotové. Cyklostezka je součástí projektu Náhrdelník Chrudimky, který má oživit nábřeží řeky ve městě.

Arabela i Lotrando. Po stopách filmů, které se točily u vás za domem

10.února
Příroda Králického Sněžníku, litomyšlský zámek nebo lidové stavby Vysočiny lákají filmaře už desítky let. Do Pardubického kraje míří i zahraniční filmové štáby.

Pivní štrúdl

29.ledna
Sladký závin a pivo. Že to nejde dohromady? Vyzkoušejte těsto, ve kterém je nápoj z chmele jednou ze základních surovin.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes