Český rozhlas Plus

Popis:

Celoplošná stanice Český rozhlas Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických...

URL:

http://www.rozhlas.cz/plus/portal/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

24,3 položek/den

Kokain na předpis i únos Erdogana. Na německém internetu vítězí Die Partei

16:03
Německá satirická politická strana Die Partei jednoznačně vítězí v popularitě na sociálních médiích. Analýza dat ukázala, že na Facebooku má více fanoušků než křesťanští demokraté kancléřky Angely Merkelové. Ani ultrapravicová Alternativa pro Německo (AfD) nemá tak silnou fanouškovskou základnu, přestože sociální média jsou zpravidla doménou podobných populistických stran.

Všichni chceme zpět do ráje, přitom bychom tam nevydrželi, říká Radkin Honzák

12:02
„Psychoterapie mě naučila od samého začátku, že budu rád, když alespoň zkusím záhyby vaší myšlenkové cesty sledovat. Ale ne že se do toho můžu kompletně vcucnout a že vám budu mluvit do toho, kudy máte jít. I když si myslím, že to dobře vím, protože jsem expert. To je vada medicíny, že vychovává mediky jako experty a oni si potom myslí: máš angínu, budeš brát pět dní penicilin a bude všechno v ...

V Aténách funguje antifašistická posilovna. Rasisté, sexisté a policisté mají vstup zakázán

12:02
V jedné aténské posilovně kombinují antifašisté nadšení pro thajský box s politickým aktivismem. Uplatňovat politické principy sebeorganizace a odporu proti autoritářství je možné i ve sportu, rasismus a sexismus nelze tolerovat ani v tělocvičně, míní zakladatel podniku.

Merkelová je pro Němce symbolem stability v rozbouřeném světě. Zvolí ji počtvrté?

11:03
Na druhém břehu Atlantického oceánu vyhrožoval americký prezident Donald Trump, že “zcela zničí” Severní Koreu, když Angela Merkelová předstoupila před občany na jedné z posledních zastávek před dnešními parlamentními volbami v Německu. Její proslov se obešel bez vzletné rétoriky, planých slibů a jedovatých útoků. Reakce stovek příznivců byla stejně věcná, bez bujarého potlesku.

Politici by měli chodit do divadla, ne se jen dívat na televizi, říká Vlastimil Harapes

23.září
„Politici by se měli zajímat také o kulturu, ne se jen podívat na televizi a na zprávy. Měli by chodit do divadla. Pravidelně tam vídám jen Miroslava Kalouska, jinak jsem na koncertech a na premiérách Národního divadla nikoho neviděl,“ říká baletní mistr, tanečník a herec Vlastimil Harapes, host Osobnosti Plus.

Národní suverenita nemá šanci. Východní Evropu už kolonizoval západní kapitál

23.září
Komentátor agentury Bloomberg Leonid Beršidskij si všímá posledního vývoje v zemích východní Evropy, především tzv. Visegrádské čtyřky. Soudí mimo jiné, že suverenita těchto zemí, o kterou současní nacionalističtí lídři usilují, je dávno minulostí. Jakékoli reálné rozhodování o směřování jednotlivých států je totiž prý výrazně limitované vůlí západního kapitálu.

Merkelová je žena činu, která řídí politiku jako projektový manažer, říká autor její biografie

23.září
Žena, která řídí Německo jako projektová manažerka – s myšlením vědkyně a občas nemilosrdná intrikánka. I tak líčí Angelu Merkelovou její nejnovější biografie, která právě vyšla v Česku. Už v neděli si Němci vyberou, jestli zemi počtvrté v řadě – uprchlické i finanční krizi navzdory – povede lídryně Křesťansko-demokratické unie (CDU), nebo její vyzyvatel, sociální demokrat Martin Schulz.

Volby v Německu: Islamofobní AfD proti sobě mobilizuje muslimské voliče

23.září
Jednoznačným favoritem nedělních parlamentních voleb v Německu je opět křesťanskodemokratická formace CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Analytici, kteří tvrdili, že Merkelová ve volbách doplatí na migrační krizi, se zřejmě zcela minuli v odhadu. Jak se zdá, pro většinu Němců není příchod uprchlíků klíčové téma. Předvolební odhady slibují její straně kolem 35 procent hlasů.

Pochybní ruští superboháči si kupují evropské občanství. Nejsnáze to jde na Kypru

23.září
Ruští a ukrajinští oligarchové a miliardáři jsou mezi stovkami lidí, kteří získávají každý rok evropské občanství na základě kontroverzního systému tzv. zlatých víz. Je mezi nimi i řada lidí obviněných z korupce.

Týden očima Petra Schwarze: Když rum je bomba a bomba je policejní

23.září
Do sněmovních voleb zbývají čtyři týdny, Donald Trump poprvé řečnil v OSN a při té příležitosti pohrozil Severní Koreji totálním zničením, takže má pro své jaderné výhrůžky Kim III. komunistický konečně odpovídajícího parťáka.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes