Český rozhlas Plus

Popis:

Celoplošná stanice Český rozhlas Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických...

URL:

http://www.rozhlas.cz/plus/portal/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

11,7 položek/den

České dráhy jsou firma, co mě dokáže nadzdvihnout, říká Radek Bajgar

13:22
„Jsem relativně vzteklý člověk. Dovedu se naštvat, třeba když čekám u závor, které spustí na hodinu, protože mají poruchu. A těm, co jsou za to odpovědní, je to úplně jedno. Nemáte si komu stěžovat. Na každé straně je tři sta aut a každý desátý člověk je ve velkém problému. Někdo jede pro děti, někdo jede na letiště a Drahám je to šumák,“ říká producent, novinář, scenárista a publicista Radek B...

Řecko zásobuje Němce bílým zlatem. Výhodný byznys kazí počasí a chřestový šovinismus

11:42
Záliba Němců v chřestu nemá na světě obdoby a díky Řekům ho můžou pojídat i během nejchladnějších měsíců roku. Podrobnosti o tom, jak se Řekové naučili na vývoz pěstovat chřest, který řecká kuchyně téměř nezná, přináší článek německé odnože evropského serveru Local.

Ve Francii katastrofálně ubývá polních ptáků. Pesticidy jim hubí potravu

7:46
Ptačí populace v celé Francii se za posledních 15 let zmenšily zhruba o třetinu, tvrdí vědci. Vyplývá to z několika studií – jedné celostátní a několika dalších regionálních.

Týden očima Petra Schwarze: Kdo hledá klid v tajuplných zemích

7:46
Vladimír Putin zůstává ruským prezidentem i na příštích šest let, což vskutku není překvapení a v podstatě ani novinka, protože se na to dalo se stoprocentní jistotou vsadit dlouho dopředu.

Východní Evropa protestuje proti korupci, ke skutečné změně ale nedojde, soudí historik

7:46
V poslední době poutají pozornost českých médií početné demonstrace na Slovensku i přímo v České republice. Podobné protesty jsme ale už dříve mohli sledovat i v Bulharsku a Rumunsku.

Maďarsko reagovalo protinávrhem na žalobu Evropské komise. Uprchlíci jsou podle země bezpečnostní riziko

19:51
Na žalobu Evropské komise k Soudnímu dvoru Evropské unie proti Česku, Maďarsku a Polsku pro nesplnění právních povinností týkajících se přemisťování uprchlíků zareagovalo Maďarsko podáním protinávrhu. Píše to na svých stránkách slovenská tisková agentura TASR s odvoláním na informace svého zpravodaje a maďarské tiskové agentury MTI.

Jan Jůn: Jsou britské a unijní reakce na ruský útok v Salisbury příliš slabé?

18:41
Britská premiérka Mayová odjela v páteční ráno z Bruselu domů. Nemohla jinak, summit Evropské unie totiž pokračoval diskusí ohledně taktiky pro další brexitová vyjednávání s Brity a schválil pak pro ně už týden známé instrukce.

Alexandr Mitrofanov: Rusko necelý týden po volbách. „Cirkus s koňmi“ místo stability

18:05
Dnes dopoledne, necelý týden po volbách hlavy státu, oslovil obyvatele Ruské federace staronový prezident Vladimir Putin. Vysvětlil to vnitřní potřebou promluvit k voličům, kteří mu, jak řekl, poskytli širokou, bezprecedentní podporu.

Jindřich Šídlo: Smutný podzim zahořklého muže

18:05
Fanoušci fotbalového klubu CSKA si na povelikonoční zápas Evropské ligy v Londýně s Arsenalem připravili speciální trika s nápisem „Novičok Tour 2018“.

Jiří Stránský: Nepamatování je jiným výrazem pro špatné svědomí

16:57
Prý už ty zmrzlé dny opravdu skončily. Taky je moc příjemné, jak už jsou dlouhé. Lístky a pupence se derou za sluncem a světlem, a v ulici kousek nade mnou se už začínají připravovat na své kouzlení s modrou barvou ENCIÁNY.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes