Český rozhlas Plus

Popis:

Celoplošná stanice Český rozhlas Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických...

URL:

http://www.rozhlas.cz/plus/portal/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

12,8 položek/den

Ivan Hoffman: Politika, taktika a opisování

9:23
Když jsme svědky, jak se politik přesvědčený o své nevinně překvapivě hlásí o vydání k trestnímu stíhání anebo jak se jiný politik těší na televizní duely, které před tím odmítal, nejedná se o nic jiného, než o politiku.

Vědci vyrobili umělou kvasinku, měla by snížit používání pesticidů

20:19
Biologové z Univerzity v Minnesotě vyrobili v laboratoři kvasinky, které se nemohou v přírodě přirozeně množit. Zprávu o tom publikoval jeden z přírodovědeckých časopisů ze skupiny Nature. Experti v tom vidí naději, že geny z upravených, takzvaných transgenních druhů, by se nešířily mezi přírodní plodiny nebo plevele a mohly by omezit používání pesticidů.

Zemřela zpěvačka skupiny Cranberries Dolores O'Riordanová, Irsko i hudební svět truchlí

20:19
Ve věku 46 let náhle zemřela zpěvačka známé irské hudební skupiny The Cranberries Dolores O'Riordanová. Píše o tom řada světových médií včetně britské BBC. Muzikantka, původem z města Limerick, se zasloužila o mezinárodní úspěch The Cranberries v 90. letech. Tehdy se stala známými alba Linger nebo Zombie. Zpěvačka zemřela v hotelu době krátkého londýnského nahrávání.

Papež František vyslovil obavu, že je svět jen krok od jaderné války

19:45
Papež František vznesl obavy, že svět je jen krůček od jaderné války. Referuje o tom mimo jiných francouzská zpravodajská agentura AFP, jejíž text publikoval server televize France 24. Pontifik prý dodal, že ho taková situace děsí. O svých pocitech se novinářům svěřil na palubě letounu, kterým včera mířil do jihoamerického Chile.

Ondřej Konrád: Předem jistá nedůvěra

19:10
V české politice se sice ne často, ale někdy přece odehraje překvapení. Například o minulém víkendu, i když jde zatím jen o půlkrok nečekaného vývoje.

Petr Hartman: Čapí hnízdo dostalo Babiše s Faltýnkem podruhé do téže řeky

18:36
Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek podruhé vstoupili do téže řeky. V ní v dohledné době poplují vstříc trestnímu stíhání, které se týká farmy Čapí hnízdo.

Jindřich Šídlo: Nesmějte se poslankyni Malé

18:01
Hitem sociálních sítí se stala slova poslankyně ANO Taťány Malé, která se rozhovořila v deníku Info.cz.

Gita Zbavitelová: Mahmúd Abbás „přišel o rozum“ a pohřbil mírový proces

18:01
Ústřední rada Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) vyzvala tento nejvyšší orgán Palestinců, aby odvolal uznání Izraele, dokud židovský stát neuzná neexistující Palestinu, nezmrazí rozšiřování židovských osad a nezruší anexi východního Jeruzaléma.

Luboš Palata: Zeman Babišovi ani hnutí ANO nepomáhá, ale táhne je dolů

17:27
Nevím jestli chtěně, nebo nechtěně, ale hned po prvním kole prezidentských voleb premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš jasně pojmenoval hlavní důvody, proč Miloše Zemana v druhém kole nevolit. A to přesto, že prohlásil, že on osobně ho i v druhém kole volit bude.

Jan Fingerland: Amerika, laboratoř západního islámu

16:52
Islám je nejrychleji rostoucí náboženská skupina na světě. Neplatí to jen celosvětově, ale i ve Spojených státech. Během následující generace se muslimové stanou po křesťanech druhou největší náboženskou komunitou.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes