Český rozhlas Plus

Popis:

Celoplošná stanice Český rozhlas Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických...

URL:

http://www.rozhlas.cz/plus/portal/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

10,3 položek/den

Mladičovi hrozí v Haagu doživotí za masakr ve Srebrenici. Srbové genocidu popírají

18:03
Tento týden by mohl Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) s konečnou platností odsoudit druhého viníka masakru ve Srebrenici, bývalého srbského generála Ratka Mladiče. Bosenská válka nicméně pro Srby i nadále zůstává složitým dědictvím historie a někteří z nich srebrenický masakr dokonce dodnes popírají.

Karel Hvížďala: Psovi psí smrt

18:03
Před 65 lety dne 20. listopadu 1952 začal v Praze proces s tzv. protistátním spikleneckým centrem Rudolfa Slánského, v němž padlo jedenáct rozsudků smrti a tři tresty doživotí.

Thomas Kulidakis: Paralyzovaná ČSSD ve slepé uličce

18:03
Po víkendovém sjezdu sociálních demokratů v Hradci Králové je jistá jen jediná věc. Strana se ocitla na pokraji aporie, neboli slepé uličky. V ní vězí do určité míry paralyzovaní straníci, kteří se stále nemohou shodnout na sociálně demokratické současnosti a budoucnosti.

Adam Černý: Generálský převrat v Zimbabwe vyvolala žena

18:03
Jedna z nejstarších afrických diktatur se otřásla. Zimbabwský prezident Robert Mugabe a jeho žena Grace se ocitli v domácím vězení a moc v zemi převzala armáda.

Vznik německé koalice zastavila migrace. Byli jsme na dobré cestě, tvrdí Merkelová

18:03
Vyjednávání německých stran o vzniku takzvané jamajské koalice skončila nezdarem. Z jednání křesťanských unionistů z CDU/CSU, Zelených a liberálních demokratů z FDP včera pozdě v noci odstoupili právě liberálové.

Syřané v Tureckou jsou terčem urážek a napadání. Hůře na tom jsou jen Židé

18:03
Asi tři miliony Syřanů utekly z domoviny před občanskou válkou do Turecka. Většina z nich si v zemi na pomezí Evropy a Asie přeje zůstat, a to i přesto, že Ankara v oblasti integrace a pomoci nepodniká téměř žádné kroky. Syřané navíc často čelí urážkám.

Jindřich Šídlo: Okamura nepatří do vedení Poslanecké sněmovny

17:03
Tohle volební období, celkově už osmé od vzniku samostatného českého státu, bude v mnoha ohledech přelomové. Předsedou dolní komory, která se dnes schází na své ustavující schůzi, se poprvé stane politik z jiné strany, než je ODS nebo ČSSD.

Po mileniálech přicházejí sněhové vločky. Přehnaně citlivá a sebestředná generace

16:04
Náboženské přednášky jsou uváděny varováním, že můžou obsahovat i násilné prvky. Budoucí veterináři mají být varováni, že výuka obsahuje pitvy, a archeologům se dostává upozornění, že spatří kostry – to je současná praxe na amerických a britských univerzitách. Akademické instituce, včetně elitní školy v Oxfordu, jsou kvůli těmto pravidlům terčem kritiky.

Vánoční stromky nejsou z lesa, ale z plantáže. Smrk roste deset let, jedle až patnáct

16:03
Už za pár dnů začne prodej živých vánočních stromků. Ročně jich Češi do svých domácností koupí odhadem 1,2 milionu a většina pochází od tuzemských pěstitelů. I když mají pěstitelé právě teď plné ruce práce s přípravami, pěstování vánočních stromků je prací celoroční. „Většina vánočních stromků pochází z plantáže,” říká pěstitel František Valdman ve vysílání Českého rozhlasu Plus.

Vládu skládají bývalí estébáci s podporou komunisty na Hradě, což mě láme v kříži, říká poslankyně Němcová

15:03
Poslanecká sněmovna zahájila osmé funkční období začínající ustavující schůzí. Noví poslanci složili slib a začnou volit vedení dolní komory Parlamentu. Jak daleko se dostala povolební vyjednávání? „Místo toho, aby se Andrej Babiš věnoval sestavování sněmovny, objíždí republiku a opět si dělá kampaň,” říká poslankyně Miroslava Němcová (ODS) v Interview Plus.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes