ČRo Regina

Popis:

Český rozhlas REGINA je rádiem veřejné služby, je jednou z regionálních stanic Českého rozhlasu. Přes den poskytuje svým posluchačům v aktivním věku nepřetržitý proud informací, večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám,...

URL:

http://www.rozhlas.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Český rozhlas

Publikuje:

5,6 položek/den

Cesta kolem světa za osmdesát tisíc korun?

0:32
Jak cestovat kolem světa s minimálními náklady? Kde sehnat levné letenky, ubytování, jídlo? Přijďte na přednášku do městské knihovny a dozvíte se víc. Ve středu 22. listopadu od 19 hodin na Mariánském náměstí.

Budovy Transgasu nebudou památkou, majitel je může zbourat

11:32
Soubor budov Transgas na Vinohradské třídě v Praze nebude kulturní památkou. Jejich majitel, který chce na místě stavět nové domy, je může zbourat. S odkazem na rozhodnutí ministerstva kultury to dnes uvedly Hospodářské noviny a Právo. Rozhodnutí o zastavení přezkumného řízení však dosud nebylo doručeno všem účastníkům řízení a ministerstvo je na dotaz ČTK nechtělo komentovat.

Policie odložila vyšetřování úmrtí Jana Třísky. Šlo o nešťastnou náhodu

10:32
Policie odložila vyšetřování smrti Jana Třísky. Při prověřování tragického pádu do Vltavy nezjistila žádný trestný čin a věcí se nebude zabývat. Řekl to mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Úmrtí osmdesátiletého herce bylo podle prvních zjištění policie pravděpodobně nešťastnou náhodou.

V místě bývalé Andělské zahrady zažívali vězni za války peklo

10:32
Petschkův palác objevíte nedaleko Václavského náměstí. Na místě, kde budova stojí, se kdysi rozkládala zahrada italského lékárníka. Jmenoval se Angelo, a tak Pražané zahradě říkali Andělská. Za druhé světové války, kdy v Petschkově paláci sídlilo gestapo, tu vězni naopak zažívali peklo.

Japan Week

21.listopadu
Letos se Japan Week pro velký úspěch vrací do Prahy už podruhé. Připraveny jsou výstavy, workshopy a vystoupení, kde vystoupí na 1300 japonských umělců. Návštěvníci uvidí samurajskou show, tradiční bubny i třeba aranžování květin. Festival se koná především v Kongresovém centru do čtvrtka 23. listopadu. Víc informací na

Přes tři čtvrtiny domácností mají přístup k internetu. Je to dvakrát víc než před 10 lety

20.listopadu
77 procent českých domácností má přístup k internetu. Za posledních deset let se jejich podíl více než zdvojnásobil. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad. Přibývá také lidí, kteří se k internetu připojují přes mobil. Před pěti lety to bylo 13 procent, letos je to už polovina.

Po těžké nemoci zemřela tenistka Jana Novotná, držitelka wimbledonského titulu

20.listopadu
Ve věku 49 let zemřela v neděli po dlouhém boji s rakovinou tenistka Jana Novotná, wimbledonská vítězka z roku 1998. O úmrtí bývalé světové dvojky ve dvouhře a jedničky čtyřhry informovali zástupci rodiny.

Korupční aféry jako téma procházek Prahou

20.listopadu
Kdo jiný může mít prospěch z korupce než její aktéři? Tratí stát a tedy i všichni poctiví občané. Zakladatel agentury Corrupt Tour Petr Šourek ale před pěti lety dostal nápad, jak z korupce těžit legálně.

Vánoční trhy začínají

20.listopadu
Vánoční trhy dnes začínají. Na náměstí Míru na vás čeká jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel, vánoční občerstvení a mnoho dalšího. 23. listopadu otevírají vánoční trhy na Tylově náměstí a 25. listopadu na náměstí Republiky.

Proč vyhořel motorest u Hlavence? Vznítily se saze v komíně

19.listopadu
AKTUALIZUJEME Požár motorestu na dálnici D10 způsobily saze v komínu. Budova nedaleko Hlavence u Prahy začala hořet v sobotu před polednem. Hasiči vyhlásili kvůli nedostatku vody čtvrtý stupeň poplachu, který používají jen v mimořádných situacích. Vodu totiž museli dovážet z několikakilometrové vzdálenosti.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes