ČRo Regina

Popis:

Český rozhlas REGINA je rádiem veřejné služby, je jednou z regionálních stanic Českého rozhlasu. Přes den poskytuje svým posluchačům v aktivním věku nepřetržitý proud informací, večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám,...

URL:

http://www.rozhlas.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

4,2 položek/den

Restaurant Day

0:20
Je tu další Restaurant Day. Během něj můžete navštívit spoustu jednodenních restaurací, ochutnat nejrůznější speciality a setkat se s dalšími milovníky jídla. Jednodenní restaurace se otvírají v neděli 18. února; kde všude, to zjistíte třeba

V pražských Běchovicích proti sobě vyjely dva vlaky. Zastavily se 300 metrů od sebe

17.února
Železniční provoz ve stanici Praha - Běchovice je částečně omezený. Ve 13 hodin tam nákladní vlak vjel do cesty expresu. Soupravy zastavily 300 metrů od sebe. Některé dálkové vlaky jedou odklonem přes Nymburk a Lysou nad Labem.

Sochař s rodinou vrátil zdevastovanému mlýnu v Květnici podobu selského baroka

17.února
Pokud chcete vědět, jak kdysi fungoval mlýn, není nic jednoduššího, než zajet do Květnice u Prahy. A nemusíte se bát, že vám nějaká stará ruina spadne na hlavu. Díky manželům Hoškovým, kteří v 70. letech minulého století areál koupili a dali znovu dohromady.

Holiday World

17.února
Celý svět na jednom místě najdete na veletrhu Holiday World. Letos se na něm představí 46 zemí světa, chybět nebudou zajímaví cestovatelé, koncerty, přednášky a připravený je i další program. Na Výstavišti v Holešovicích v sobotu 17. a v neděli 18. února.

Soška Českého lva má novou podobu. Autor se inspiroval Ladou a národními motivy

16.února
Filmové ceny Český lev mají novou sošku. Po skleněném kuželu, který rozdávala Česká filmová a televizní akademie vítězům poslední čtyři roky, se vrací podoba ocenění k figuře lva. O návrh se postaral designér Rony Plesl, který udělal oproti starému ocenění lví hřívu špičatější. Na podstavec přidal motiv hvězd, který doplní ve sklárně Rückl Crystal ve středočeském Nižboru jména nejlepší filmařů ...

Miluj svůj život

16.února
Přednášky, koncerty, besedy, cvičení a další programy z oblasti zdravého životního stylu, osobního rozvoje a ezoteriky na vás čekají na festivalu Miluj svůj život. Připraveno je na 150 účinkujících a lektorů z ČR a ze zahraničí. Veletrh se koná od 16. do 18. února na Gymnáziu Omská.

Vodochody ve Štrasburku. Proti rozšíření letiště se okolní obce brání u evropského soudu

15.února
Obce v okolí Letiště Vodochody podaly žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Zpochybňují postup českých soudů při projednání námitek proti rozšíření letiště. Některé obce se totiž obávají hluku a dopravní zátěže. Uvedla to starostka Panenských Břežan Lucie Fiury.

Nevíte, co s volným časem? Vyzkoušejte únikové hry. V Praze jsou jich desítky

15.února
Únikové hry vycházejí z her počítačových a jde svým způsobem o ojedinělý jev, kdy hráči přecházejí ze světa virtuálního v ten reálný. Je to realita filmového příběhu zažívaná účastníky na vlastní kůži.

Jeden den s fyzikou

15.února
Zajímá vás fyzika? Přijďte strávit den přednáškami a exkurzemi na Matematicko-fyzikální fakultu UK. Ta pořádá už tradiční akci nejen pro středoškoláky a jejich pedagogy, ale pro všechny příznivce fyziky z řad veřejnosti. Ve čtvrtek 15. února. Dopolední program se koná v budovách MFF UK Ke Karlovu 3 a 5, Praha 2, odpolední program pak v trojském areálu V Holešovičkách 2, Praha 8. Víc informací na .

Farmářské trhy na Jiřáku začínají

14.února
Farmářské trhy jsou tu. Přijďte na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde najdete uzeniny od malých uzenářů, kváskový chléb, regionální potraviny a celou řadu dalšího. Chybět nebudou třeba ani nakládané zeleniny, marmelády nebo hruškové a višňové křížaly. Trhy se konají každou středu až pátek od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes