iROZHLAS

Popis:

Zpravodajstvi ze zahranici

URL:

http://irozhlas.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

10,8 položek/den

Většina Němců chce podle průzkumů nové volby. Merkelová je připravená znovu kandidovat

9:03
Po neúspěšných koaličních jednáních si většina Němců přeje vypsání nových voleb. Vyplývá to z nezávislých průzkumů německých televizí ARD a ZDF.

Ruská média o Zemanově cestě: mluvit bude o sankcích, jeho role je ale velmi omezená

9:03
Ruská média v úterý k zahájení státní návštěvy prezidenta Miloše Zemana připomínají jeho vstřícný postoj k Rusku, některé komentáře Zemana označují za nejvíce proruského státníka v Evropě.

Putin se v Soči sešel s Asadem. Řešili podobu Sýrie po porážce Islámského státu

8:02
Ruský prezident Vladimir Putin se v pondělí v černomořském letovisku Soči setkal se svým syrským protějškem Bašárem Asadem. S odvoláním na prohlášení Kremlu o tom v úterý informovala agentura TASS.

'Mé drahé Hele.' Po 70 letech se v Polsku objevila brož z židovského ghetta, vypadá jako lístek na chleba

7:02
Více než 70 let po skončení druhé světové války se nedaleko Osvětimi našla brož, vypovídající o lásce za těžkých časů v židovském ghettu v Lodži.

Polsko porušuje zákaz kácení pralesa, hrozí mu pokuta z Bruselu: za den těžby 100 tisíc eur

23:02
Soudní dvůr Evropské unie v pondělí rozhodl, že Polsko musí okamžitě zastavit těžbu dřeva v chráněném Bělověžském pralese. Za každý den kácení jinak zaplatí 100 tisíc eur.

Šéfa sicilské mafie Salvatora Riinu pohřbí v rodném městečku, veřejnost církev vyloučila

21:03
Převoz ostatků šéfa sicilské mafie Salvatora Riiny, který zemřel minulý týden ve vězeňské nemocnici, schválila v pondělí italská prokuratura. Mafinánský boss bude pohřben v rodném městečku Corleone.

Trump: Spojené státy opět zařadí KLDR na seznam zemí, které podporují terorismus

21:03
Americký prezident Donald Trump na pondělní schůzce s novináři oznámil, že Spojené státy znova zařadí Severní Koreu na seznam zemí podporujících terorismus. Informovala o tom agentura Reuters.

Unijní bankovní agentura se přestěhuje do Paříže, Praha vypadla v prvním kole

20:02
Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) nebude po brexitu v Praze. Česká nabídka nepostoupila do druhého kola hlasování. Agentura se z přestěhuje do Paříže.

Bratislava neuspěla. Evropská léková agentura se z Londýna přestěhuje do Amsterodamu

20:02
Po odchodu Británie z Evropské unie se Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) z Londýna přestěhuje do nizozemské metropole Amsterodamu.

Americký stát Nevada chce při popravě použít zatím nevyzkoušenou kombinaci látek

15:03
Nevada se chystá provést po jedenácti letech první popravu. Podle agentury AP zvažuje použití dosud nevyzkoušené látky. S nedostupností vhodných směsí pro popravu zápasí vícero amerických státu.

CNN: Mugabe souhlasil s rezignací výměnou za imunitu pro sebe a manželku

20.listopadu
Zimbabwský prezident Mugabe přistoupil při rozhovorech s armádou na to, že rezignuje. Výměnou vyjednal pro sebe a pro svou ženu úplnou imunitu, informovala televize CNN. Prezidentovi hrozilo odvolání.

Královna Alžběta a princ Filip oslaví 70. výročí svatby. S rodinou a v soukromí

20.listopadu
Britský královský pár slaví platinové výročí svatby. Královna Alžběta II. a princ Filip jsou spolu už 70 let a jejich svatbu sledovaly u rádií po celém světě stovky milionů lidí.

Pátrání po ztracené argentinské ponorce pokračuje, zdržuje ho ale silná bouře

20.listopadu
Několikametrové vlny a bouře komplikuje pátrání po argentinské ponorce v jižním Atlantiku. Plavidlo se 44 lidmi na palubě se ztratilo už ve středu. S pátráním pomáhají i zahraniční specialisté.

Zemřel Charles Manson, vůdce kultu odpovědného za sedm vražd na konci 60. let

20.listopadu
Ve věku 83 let zemřel v neděli někdejší vůdce kultu Mansonova rodina, Charles Manson. Podle nich zemřel muž odsouzený na doživotí v nemocnici přirozenou smrtí.

Trápí je globální oteplování a těžba ropy. Zpráva z ostrovů, které Trumpova rozhodnutí nemusí přežít

20.listopadu
Řetězec ostrovů u pobřeží Virginie a Severní Karolíny spojuje slavná historie prvního letu, křehká příroda a obavy z toho, co může pro jejich přežití znamenat Trumpova administrativa.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes