Senát.cz

Popis:

Oficiální zdroj Senátu PČR pro tiskové zprávy

URL:

http://www.senat.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

6 položek/měsíc

Omán a Česko zahajují novou fázi spolupráce, zejména na hospodářské úrovni

17.dubna
Ománská delegace v Senátu Na oficiální návštěvu České republiky přijel předseda Státní rady (obdoba Senátu) Ománu Yahya Mahfoodh Salim Al Manthri. S předsedou Senátu Milanem Štěchem jednal o obchodních příležitostech a o bezpečnostní situaci na Blízkém východě, kde Omán funguje jako ostrov stability a bezpečí.

Senátoři gratulovali Makedonii k zahájení přístupových rozhovorů o vstupu do EU

17.dubna
Delegace Senátu v čele s místopředsedou Senátu a šéfy evropského a zahraničního výboru navštívila Makedonii.

Do Česka zavítá oficiální delegace Ománu vedená předsedou Státní rady, tamní obdoby senátu

12.dubna
Předseda Státní rady Ománu Yahya Mahfoodh Salim Al Manthri přijede do Česka v termínu od 16. do 19. dubna. Oficiální program delegace je orientovaný kromě politických setkání také na ekonomickou diplomacii, delegace zavítá do Karlových Varů, do Pelhřimova a Vlašimi. Posílení vzájemných politických a obchodních vazeb si od návštěvy slibuje předseda Senátu Milan Štěch, na jehož pozvání delegace z...

Pozvánka na konferenci: Senioři si přejí zůstat doma, systém jim to neumožňuje

12.dubna
V prostorách Senátu Parlamentu ČR proběhne 17. dubna 2018 druhý ročník konference Aktivní věk, kterou pořádá spolek NEstárniBLBĚ. Záštitu nad celou akcí převzal předseda Senátu Milan Štěch, Sdružení měst a obcí ČR a Národní síť zdravých měst.

M. Štěch jednal se slovenským premiérem, ocenil shodný postoj obou zemí v rámci EU

11.dubna
Milan Štěch a Peter Pellegrini Nový slovenský premiér Peter Pellegrini se odpoledne setkal s předsedou Senátu Milanem Štěchem. Jednali o postojích obou zemí k budoucnosti EU nebo o aktuální politické situaci v Česku a na Slovensku. Shodli se, že odmítavý postoj k migračním kvótám, který od počátku obě země prosazovaly v rámci EU, měl smysl a přinesl své ovoce.

M. Štěch ukončil dvoudenní návštěvu Švédska, jednal o spolupráci v oblasti obrany nebo o budoucnosti EU

10.dubna
Vzpomínková akce k výročí pražského jara ve švédském Riksdagu Předseda Senátu Milan Štěch zakončil dvoudenní návštěvu Švédska. Ve Stockholmu si připomenul události roku 1968 v Československu, zahájil výstavu mapující 100 let československé státnosti, jednal s předsedou parlamentu a zástupci tří ministerstev a setkal se také s králem Karlem XVI. Gustavem.

Předseda Senátu odjíždí na dvoudenní návštěvu Švédska. Připomene si výročí pražského jara a setká se s králem

6.dubna
S předsedou Riksdagu (švédský parlament) a zástupci třech ministerstev bude jednat předseda Senátu při své dvoudenní návštěvě Stockholmu. V úterý ve 14:30 má Milan Štěch na programu audienci u krále Karla XVI. Gustava.

Výstava „Okamžiky století“: uplynulé století ve fotografiích ČTK

5.dubna
Ve Valdštejnské zahradě, která je součástí sídla Senátu Parlamentu ČR, byla dnes slavnostní vernisáží uvedena výstava „Okamžiky století“. Expozice 163 fotografií mapuje důležité momenty uplynulého století tak, jak je zachytili fotografové Československé, resp. České tiskové kanceláře v letech 1918 až 2018.

Následující schůze Senátu začne 25. dubna, rozhodl Organizační výbor Senátu

5.dubna
Organizační výbor Senátu svolal následující 14. schůzi Senátu. Ta bude zahájena ve středu 25. dubna 2018 v 9:00.

V Senátu byla předána petice za dostavbu dálnice D49 a D55

4.dubna
Ve středu, 4. dubna 2018, převzal předseda senátního Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Zdeněk Papoušek petici za dostavbu dvou dálnic ve Zlínském kraji, a to dálnice D49 a dálnice D55.

Valdštejnská zahrada dne 4. a 5. dubna 2018 uzavřena / The Waldstein Garden is closed on April 4-5, 2018

4.dubna
Valdštejnská zahrada je dne 4. a 5. dubna 2018 pro veřejnost z technických a bezpečnostních důvodů uzavřena. The Waldstein Garden is closed to the public for technical and security reasons on April 4-5, 2018.

Usnesení zahraničního výboru Senátu k prohlášením prezidenta republiky

3.dubna
Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu přijal na dnešní schůzi usnesení k prohlášením prezidenta Miloše Zemana a jeho nejbližších spolupracovníků.

Pozvánka na konferenci na téma péče o zdraví zaměstnanců

29.března
Zveme Vás na III. Konferenci Péče o zdraví zaměstnanců, kterou pořádá místopředseda Senátu Ivo Bárek.

Prvního dubna se opět otevře Valdštejnská zahrada, barokní skvost v srdci Malé Strany

28.března
Kulturní léto v Senátu V neděli prvního dubna se po zimě otevře Valdštejnská zahrada, která je součástí sídla Senátu Parlamentu ČR. Návštěvníky čeká tradiční program a také mimořádné výstavy ke 100. výročí založení republiky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes