Senát.cz

Popis:

Oficiální zdroj Senátu PČR pro tiskové zprávy

URL:

http://www.senat.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

2,8 položek/týden

Pozvánka: Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

20.ledna
Federace židovských obcí v České republice a Nadační fond obětem holocaustu pořádají pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha letos již po jedenácté vzpomínkové setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti, které se uskuteční v pátek 26. 1. 2018 od 10.00 hodin v Hlavním sále Senátu.

Křišťálový lev i skleněné šachy na výstavě protokolárních darů v Senátu

19.ledna
Křišťálový lev jako symbol české státnosti, sklo zdobené českým granátem či vybrané dary, které obdrželi v průběhu uplynulých dvaceti let představitelé Senátu od zahraničních delegací, si mohou prohlédnout návštěvníci v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce. Výstava protokolárních darů je ke zhlédnutí až do 15. dubna 2018.

Tři králové zavítali do Senátu, vybrali přes 30 tisíc

15.ledna
Členové senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí se Třemi králi Koledníky z Tříkrálové sbírky, představitele církví, politiky, vědce i umělce pozval do Senátu ke slavnostní snídani senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí.

Výstava v Senátu představí pestrost nožířského umění

11.ledna
Expozice „Od Rybičky k Predátoru“ představí příběh českého nožířského umění u příležitosti téměř tři staletí trvající nožířské tradice Českosaského Švýcarska. Výstava je ke zhlédnutí ve Výstavní síni Senátu od 11. ledna až do 25. února 2018.

Předseda Senátu Štěch přijal petici za vyšší platy učitelů, společně se zástupci odborů volá po růstu platů

9.ledna
František Dobšík, Milan Štěch, Petr Baierl a Zdeněk Papoušek při předávání petice v Senátu Předseda Senátu převzal petici požadující kvalitní podmínky ve vzdělávání. Podepsalo ji 23 058 občanů. Petici inicioval Českomoravský odborový svaz pracovníků školství a Vysokoškolský odborový svaz. Na základě dlouhodobých poznatků požadují stanovení hlavních cílů Vlády ČR v oblasti vzdělávání a také záru...

Občanská sdružení mohou do 28. 2. 2018 podávat Senátu návrhy kandidátů na člena Rady ÚSTR

12.prosince
Organizační výbor Senátu rozhodl, že do 28. února 2018 mohou občanská sdružení navrhovat člena Rady Ústavu pro studium totalitních režimů.

Vánoční výstava betlémů opět po roce ve Valdštejnském paláci

8.prosince
Od 8. prosince 2017 může veřejnost opět zavítat do prostor Výstavní síně Senátu na vánoční výstavu. Ta představí desítky modelů betlémů, mezi jinými historické exponáty zhotovené před více než sto lety či současnou tvorbu profesionálů i amatérů.

Milan Štěch jednal s maďarským prezidentem, shodují se v pevném postoji proti kvótám

5.prosince
Milan Štěch s Jánosem Áderem Bez dohody všech států EU v dalším postupu v oblasti migrace může docházet k oslabování Unie, shodl se předseda Senátu Milan Štěch s maďarským prezidentem Jánosem Áderem. Podle něj je na cestě do Evropy 60 milionů lidí a EU musí hledat rychlé, ale zároveň dlouhodobé řešení. Oba politici hovořili také o vnitropolitické situaci v ČR a postojích zemí Visegrádské skupin...

Avízo: pozvánka na tiskový briefing k 230. výročí narození J. E. Purkyně

5.prosince
V Senátu proběhne tiskový briefing k 230. výročí narození Jana Evangelisty Purkyně. Koná se v rámci dvoudenního kongresu České lékařské společnosti J. E. Purkyně.

Předsedové senátů ČR a Chile jednali o dalších impulsech pro rostoucí obchodní výměnu

4.prosince
Předseda českého Senátu Štěch a chilského Senátu Larraín Na čtyřdenní návštěvu Česka přijel předseda Senátu Chile Andrés Zaldívar Larraín. Se svým protějškem Milanem Štěchem jednal v Senátu zejména o hospodářské spolupráci obou zemí, ale také o situaci v Jižní Americe zejména po nástupu amerického prezidenta Donalda Trumpa nebo o vnitřních problémech, se kterými se Chile potýká. Podrobně hovoři...

Ústava oslaví čtvrtstoletí, odborníci ho zhodnotí na konferenci v Senátu

4.prosince
Před 25 lety vznikla Ústava ČR. Při této příležitosti se v Senátu uskuteční konference na téma našeho základního zákona.

M. Štěch: Kandidátské země z Balkánu musí cítit podporu svého snažení

1.prosince
V Budapešti se sešli předsedové parlamentů zemí Visegradské skupiny. Zástupci parlamentů ČR, Slovenska, Polska a Maďarska hovořili o možném rozšiřování Evropské unie a také o pozicích zemí Visegradské skupiny (V4) v rámci EU.

M. Štěch ve Vídni: výsledek jednání o brexitu nemůže být na úkor zemí EU

30.listopadu
Milan Štěch s vedením rakouské Spolkové rady Předseda Senátu zakončil dvoudenní návštěvu Vídně, během které se sešel s vedením Spolkové rady a také jednal s místním starostou Michaelem Häuplem. Mezi jinými diskutovali o povolební situaci v obou zemích a také o vývoji v EU, včetně dopadu brexitu na země střední Evropy. Ve čtvrtek se setkal s českými krajany.

Finále soutěže v Senátu: Co dělají školy pro demokracii?

23.listopadu
V Senátu se uskuteční finále soutěže Co dělají školy pro demokracii?. Jde o sedmý ročník soupeření studentských projektů na téma demokracie. Odborná porota vyhodnotí ročník a vyhlásí vítěze.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes