Seznam Zprávy

Popis:

Seznam Zprávy - nejnovější články

URL:

https://www.seznam.cz/zpravy/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

40,8 položek/den

Arménská "sametová revoluce": Desetitisíce v Jerevanu protestovaly proti nástupu exprezidenta do čela vlády

22:36
Už devátým dnem zaplňují desetitisíce Arménů ulice Jerevanu. Protestují proti snaze exprezidenta Sarkisjana, udržet se co nejdéle u moci. Jejich vůdce protesty označil za arménskou "sametovou revoluci".

Americká zpráva o lidských právech kritizuje Rusko i Čínu. Česku vyčítá výroky Zemana i segregaci Romů

22:03
Americké ministerstvo zahraničí vydalo zprávu o stavu lidských práv ve světě. Nejhůře dopadla Čína, Rusko či KLDR. Česká republika sklidila kritiku hlavně za vzdělávání romských dětí a výroky prezidenta Zemana.

Rusko systematicky lže a vypouští dezinformace, tvrdí český chemik

20:21
Experti Organizace pro zákaz chemických zbraní budou v Sýrii hledat chemické stopy v půdě, zbytcích zbraní a také krvi, moči a vzorcích tkáně lidí, kteří byli chemikáliím údajně vystaveni. Důkazy možná ale bude více než týden po útoku velmi obtížné najít.

Totální zkáza. Po Islámském státě zůstaly trosky a tragické lidské příběhy. Filip Horký přímo v Iráku

19:48
Druhé největší irácké město Mosul bylo dlouhou dobu baštou Islámského státu. Minulé léto bylo město osvobozeno vládními vojsky po mnoha týdnech bojů. Islamisté z města utekli a z části města zbyly pouze trosky. Podívejte se na videa našeho štábu přímo z Iráku.

Byl pyšný na český humor, říká dokumentaristka, která točila Formana při jeho poslední režijní práci

18:42
I k začínajícím hercům se Miloš Forman choval s úctou. Ta mu ale nedovolila, ani aby tykal třeba Jiřímu Suchému, vzpomíná na světoznámého režiséra dokumentaristka Olga Špátová. Forman zemřel minulý pátek ve věku 86 let v americkém Connecticutu.

Turistické destinace bojují s negativními dopady popularity. Některá oblíbená místa se zavírají

17:34
Na přemíru turistů si kromě asijských destinací stěžují i evropská města, jako jsou například Benátky, Dubrovník nebo Barcelona.

Na módních řetězcích mi vadí masa, je lepší mít doma jen pár kvalitních věcí, tvrdí organizátor Mint Marketu

16:59
Trh nezávislé módy Mint Market nabízí o tomto víkendu zboží od 120 českých tvůrců od oblečení až po design. O podobné alternativní módní akce je podle organizátorů stále větší zájem. Hitem je recyklace, takzvaná pomalá móda.

Náhrada za Krnáčovou. Patrik Nacher byl zvolen pražským lídrem hnutí ANO do podzimních komunálních voleb

16:25
Již před vyhlášením výsledků byl považován Nacher za favorita. V primárkách porazil náměstkyni primátorky Evu Kislingerovou a dva pražské radní, Karla Grabeina Procházku a Libora Hadravu

Kočky neodpouští. Po výprasku poslouchat nezačnou, ale počurají vám postel, varuje populární trenérka koček

14:12
Největší chyba při chovu kočky? Pořídit si ji, protože na psa nemám dost času, a čekat od ní, že se jako pes bude chovat, říká Klára Vodičková.

Poprvé za deset let se nezvýšil počet případů malárie. Vědci se ale obávají nového boomu

13:04
Výskyt malárie se v současnosti nezvyšuje, odborníci se ale obávají, že bez investic a prevence léčby se krizový stav z roku 2016 vrátí. Ještě před dvěma lety byla ohrožena polovina světové populace.

Bašár Asad je vítězem syrské války, tvrdí český novinář

11:22
Jak se západní útok proti Sýrii podepíše na příštím vývoji v občanské válce? Změní se rozložení sil? A může vůbec odradit Bašára Asada a ruskou armádu od dalších masakrů obyvatelstva?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes