Sputnik Česká republika

Popis:

Sputnik je novou média značkou, která disponuje moderními multimediálními centry v desítkách zemí. Sputnik má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa...

URL:

http://cz.sputniknews.com/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

42,8 položek/den

Trump informoval o smrti důstojníka na hranicích s Mexikem

10:03
Jeden americký pohraničník zemřel, další byl při incidentu na hranicích zraněn, oznámil na Twitteru americký prezident Donald Trump.

Stoltenberg uvedl, jak dlouho bude NATO ve východní Evropě

10:03
Síly NATO zůstanou ve východní Evropě a Pobaltí tak dlouho, jak to bude nutné, oznámil generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg v éteru kanadského rádia CBC.

Spolkový sněm oznámil krach jednání o koalici

9:03
Německá Svobodná demokratická strana odstoupila od jednání o sestavení parlamentní koalice s unií CDU/CSU Angely Merkelové a Zelenými (Jamajka), prohlásil vůdce politického sdružení Christian Lindner.

V Černém moři byla zpozorována francouzská „neviditelná fregata“

9:03
Raketová „neviditelná fregata“ francouzské vojenské flotily třídy La Fayette vplula do vod Černého moře. Informace a foto se objevily na miniblogu tureckých spotterů na Twitteru, kteří sledují plavbu vojenských lodí přes Bospor.

Předseda Evropské rady podezírá polské úřady ze ztělesnění „plánu Kremlu“

9:03
Hlava Evropské rady a bývalý polský premiér Donald Tusk vyslovil znepokojení ohledně politiky vládnoucí v Polsku strany Právo a spravedlnost (PiS) vůči Ukrajině.

FBI nedokázala potvrdit správnost tvrzení o Trumpovi

8:03
FBI a ministerstvo spravedlnosti USA nedokázaly potvrdit odůvodněnost informací o Trumpovi ohledně styků prezidentova okolí s Ruskem, píše The Washington Examiner s odkazem na vlastní zdroje.

NASA ukázala na videu změny Země za 20 let

8:03
NASA uveřejnila animovaný klip o následcích změny klimatu za uplynulých 20 let. Nahrávka se nachází na YouTube.

Vědci stanovili vliv psů na lidské zdraví

7:03
Přítomnost psa v domě může značně snížit riziko cévně-srdečních onemocnění. K takovému závěru došli švédští vědci. Výsledky jejich výzkumu uvádí časopis Scientific Reports.

Mnoho zlosti, málo ohně: v USA zpochybňují Trumpovo právo vydávat příkaz k jadernému úderu

7:03
Generál vojenského letectva John Hyten, stojící v čele Strategického vedení Ozbrojených sil USA, řekl, že má právo nepodřizovat se rozkazu prezidenta Donalda Trumpa k provedení jaderného útoku, jestliže bude považovat takový rozkaz za «nezákonný”

Byznysmen z Emirátů zaplatil za značku pro auto tři miliony dolarů

0:32
Byznysmen Ahmed Marzuki z Emirátů si koupil registrační značku pro své auto za 10 milionů dirhamů (téměř 3 miliony dolarů), informuje Khaleej Times.

Italský astronaut natočil z ISS pád meteoru. Video

23:32
Italský astronaut Paolo Nespoli, který pracuje na ISS, natočil na video okamžik vstupu meteoritu do hustých vrstev atmosféry v oblasti Atlantiku. Záznam zveřejnil na svém účtu na Twitteru.

V USA zakázali školákovi jít na exkurzi vdo CNN v tričku Fake news

22:33
Americkému školákovi zakázali jít na exkurzi do sídla CNN v Atlantě v tričku s nápisem, zesměšňujícím televizní kanál, píší noviny The Washington Times.

Americká Tajná služba oznámila, že zadržela narušitele před Bílým domem

22:33
Americká Tajná služba oznámila, že její agenti zadrželi narušitele u plotu Bílého domu ve Washingtonu.

V Soči na trase Formula 1 došlo k testu prototypu těžkého motocyklu Iž, Video

21:33
Koncern Kalašnikov otestoval prototyp těžkého motocyklu Iž na trase Formule 1 v Soči, uvádí tisková služba společnosti.

Saakašvili stanovil datum, kdy na Ukrajině nastane hodina X

21:33
Gruzínský exprezident a bývalý gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili prohlásil, že pokud vláda nesplní požadavky svých odpůrců, tak začne „lidový impeachment,“ uvádí televize NewsOne.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes