Sputnik Česká republika

Popis:

Sputnik je novou média značkou, která disponuje moderními multimediálními centry v desítkách zemí. Sputnik má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa...

URL:

http://cz.sputniknews.com/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

41,6 položek/den

Nové nádraží připraví obyvatele Brna o volný čas

9:57
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje jednalo 15. ledna 2018 v Brně o stavbě brněnského vlakového nádraží. V jednání jsou dvě varianty lokace, a to v centru města pod Petrovem poblíž současného nádraží (varianta „pod Petrovem“) a v odsunuté poloze u řeky (varianta „řeka“).

V Austrálii začali diváci zlobit běloruskou tenistku sténáním

9:57
V průběhu utkání Australian Open v Melbourne mezi Ashleigh Bartyovou a Arinou Sobolenkovou diváky požádali, aby nenapodobovali sténání běloruské tenistky.

Srážka kormorána se smrtelně nebezpečným hadem se dostala na video

9:23
Na webu se objevilo video smrtelné srážky kormorána s jedovatým hadem. Videozáznam se podařilo pořídit Australanovi Alexisi Keklikovi.

V USA byli velitelé dvou torpédoborců obviněni z neúmyslného zabití

8:48
Velitelům dvou amerických torpédoborců Fitzgerald a John McCain, v jejich loňských haváriích zahynuli lidé, byla předložena četná obvinění, mj. z neúmyslného zabití, oznámila v úterý tisková služba amerického vojenského námořnictva.

Ve Francii vysvětlili situaci se zaplacením Ruskem carského dluhu

8:14
Francie nemůže na Rusku žádat zaplacení ruských předrevolučních obligací, nemá ale právo zakázat svým občanům podobné požadavky předkládat, oznámili agentuře RIA Novosti na Ministerstvu ekonomiky Francie.

Vědci předpověděli brzký zánik lidstva

7:40
Američtí a britští vědci předložili Národní akademii věd USA oficiální zprávu, v níž uvedli, kdy se stane život na Zemi nepřijatelný pro lidi a jiné savce.

Cesta do pekla. Co slyšeli sovětští vědci v hloubce 12 tisíc metrů

7:40
Dodnes si mnozí lámou hlavu, co se stalo v roce 1983, kdy sovětští geologové během vrtaní sondy do hloubky 12 kilometrů náhle přerušili práce. Projekt Kolský superhluboký vrt byl úplně přerušen. Jedním z hlavních důvodů by mohl být záznam, který udělali vědci, z něhož dostali strach. Sputnik tento záznam vypátral a nabízí ho vaší pozornosti.

Hodnoty věčné vs moderní: co by bylo, kdyby klasiku Disneye natáčeli dnes

7:07
Mexický malíř José Rodolfo Loaiza Ontiveros vytváří provokační ilustrace, jejichž hrdiny jsou postavy ze známých disneyevských kreslených filmů.

9 věcí, které vás nejvíce překvapí, když pojedete poprvé do Ruska

6:33
Portál AdMe.ru se zeptal cizince, kteří zavítali do Ruska poprvé, co na ně učinilo největší dojem a co je nejvíce překvapilo.

U utajených moderátorů našli intimní fotografie uživatelů sociálních sítí

0:20
Zaměstnanci Twitteru se chlubili tím, že si mohou prohlížet zprávy a intimní fotografie uživatelů jejich sociální sítě. Skrytá kamera natočila toto přiznání a video bylo rozmístěno na YouTube kanálu organizace Project Veritas.

Čínská vesmírná stanice může uškodit celému městu

23:45
Čínská vesmírná stanice Tchien-kung 1, se kterou bylo ztraceno spojení ještě v roce 2016, v příštích třech měsících vstoupí do spodních vrstev atmosféry a začne se rozpadat, píše Daily Mail.

Ovce zničily systém protiraketové obrany NATO v Rumunsku

23:45
V rumunské vesnici Stoenesti, okres Olt, byl americký systém PRO k ochraně zemí NATO před balistickými raketami ohrožen stádem ovcí, uvádí SG News.

Lotyška utopila svého amerického ženicha, aby nemusela ukájet jeho neobvyklý chtíč

23:11
Sedmatřicetiletá rodačka z Lotyšska, žijící v USA, utopila v řece svého 46letého ženicha. Svůj čin vysvětlila tím, že už nedokázala snášet jeho sexuální požadavky.

Byla zaregistrována největší podmořská katastrofa v historii

22:36
Vulkanologové z Tasmánské univerzity popsali velkou erupci podvodní sopky Havre Seamount, k níž došlo v roce 2012, a podle hodnocení to byla ve své třídě největší erupce za posledních 100 let.

Byla odtajněna zpráva o sovětské misi na Měsíc

22:02
Holding Ruské kosmické systémy k 45. výročí mise Lunochod-2 zveřejnil zprávu o komunikačních systémech meziplanetární stanice Luna-21 a měsíčního vozítka Lunochod-2, která byla dříve dostupná pouze odborníkům.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes