Student.HW.cz

URL:

https://student.hw.cz/

Katalog:

Z domova → Student

Publikuje:

6 položek/měsíc

Portál NI Teach využijí školy po celém světě

16.ledna
NI spolu s novými produkty inovuje také programy pro spolupráci s technickými školami a univerzitami. Pro lektory a vyučující vznikl samostatný portál a studenti budou mít možnost v rámci výuky využívat pokročilé sw nástroje na svých počítačích i tabletech.

Robotický den v Trenčíně

13.ledna
Datum: Středa, 14. Únor 2018 - Čtvrtek, 15. Únor 2018 Robotický den je mezinárodní soutěžní přehlídka robotů, kterou organizuje Střední odborná škola, Pod Sokolicami 14, Trenčín ve spolupráci s krajem a městem. Spoluvyhlasovatelem soutěže je Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu Slovenské republiky. Cílem je popularizovat vědu a techniku mezi mladými lidmi.

VC-200 a VC-800: Přístroje pro vzdělávání i vývojové účely

20.prosince
Spotřeba energie na nejnižší možné hranici či funkce TDL. Střední a profesionální řada multimetrů toto vše zvládá mrknutím oka.

Nový studijní program Lékařská elektronika a bioinformatika na FEL ČVUT

29.listopadu
Studijní program Lékařská elektronika a bioinformatika právě prochází akreditačním řízením. B ude zaměřen zejména na propojení znalostí z elektrotechniky, informatiky, biologie a medicíny.

Den otevřených dveří FEL ČVUT

29.listopadu
Datum: Pátek, 1. Prosinec 2017 Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze pořádá 1. prosince od 8.30 hodin Den otevřených dveří. Během akce, tradičně konané jak v sídle fakulty v pražských Dejvicích, tak i v budově na Karlově náměstí, budou představeny nejen možnosti studia, ale také špičkové laboratoře a projekty. Středoškolské učitele čeká seminář o výukové platformě Nucleo. Zároveň bude prezentov...

Ostrava má nové centrum pro vývoj elektromotorů, generátorů a řešení pro průmysl 4.0

29.listopadu
Společnost Siemens ČR otevřela v Ostravě výzkumné a vývojové centrum zaměřené na vývoj elektromotorů, generátorů a řešení pro Průmysl 4.0. Firma zde zaměstná až 100 nových pracovníků, převážně na pozicích elektro a strojních konstruktérů. Ostravské R&D centrum má globální charakter a je celosvětově teprve druhým centrem koncernu Siemens AG s tímto zaměřením. Český Siemens bude v rámci nového R&...

Airdrop – vítězem Czech IoT Summer Jam 2017 je systém zavlažování

29.listopadu
České Radiokomunikace vyhlašují výsledky druhého ročníku soutěže Czech IoT Summer Jam. Vítězný projekt Airdrop, inteligentní systém zavlažování a monitoringu kvality a podmínek půdy, získává finanční odměnu 40 000 Kč.

Siemens oceněn za technologii pro CIIRC ČVUT

29.listopadu
Český Siemens získal cenu poroty v soutěži Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku (ČEEP) 2016 za projekt implementace platformy komplexního řízení budov Desigo CC v nové budově CIIRC ČVUT v Praze. Cenu si firma odnesla v kategorii Technologie a inovace. Slavnostní předávání cen 15. ročníku soutěže ČEEP proběhlo právě v budově CIIRC.

Softwarový projekt z 0 na 95% a zpět

29.listopadu
Co má dělat vývojář, když dostane zadání. Další z přednášek studentského klubu Silicon Hill.Vývojář Karel Kočí studentům předává zkušenosti z životního cyklu vývojových projektů. Její shlédnutí může být užitečné také pro řadu manažerů, kteří si mohou udělat náhled, co přináší změna zadání v průběhu projektu nebo implementace změn v již běžícím produktu.

Na Merkur perFEKT Challenge míří do Brna rekordní počet škol

29.listopadu
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge . Celkem na Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií VUT dorazí 216 soutěžících z 31 škol, což je rekordní počet.

CRA IoT Hackathon AVAST - Praha

29.listopadu
Datum: Pátek, 24. Listopad 2017 Hackathon je určen jednotlivcům nebo týmům vývojářů, kteří přímo na místě mohou sestrojit a aplikovat své nápady na využití internetu věcí (IoT) v síti LoRa.

České Radiokomunikace a AVAST pořádají další z řady CRA IoT Hackathonů

29.listopadu
České Radiokomunikace pořádají další ze svých hardwarově zaměřených akcí, CRA IoT Hackathonů. Tentokrát své síly spojily se společností AVAST, v jejímž sídle se akce 24. listopadu 2017 uskuteční. Zájemci z řad vývojářů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím IoT sítě...

IT Spy: Porota vybrala 9 nejlepších IT diplomových prací

29.listopadu
Finální výběr přináší ty nejzajímavější a nejinovativnější projekty, které mladá krev československého IT nabízí. Letošními tématy finálových prací je kybernetická bezpečnost, strojové učení (machine learning), návrh globálního varovného systému před tsunami, ale i software, který dokáže přelstít bookmakery kurzových sázek.

IQRF Wireless Challenge IV: vstupenka do prestižního klubu

29.listopadu
Vývojové nástroje, podpora pro váš projekt či pro školní tým, ale i možnost získat perspektivu dobré práce pro nadějné techniky- to je další ročník IQRF WIreless Challenge. Soutěž a její prestiž roste stejně stejně, jako pořádající IQRF Aliance.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes