Student.HW.cz

URL:

https://student.hw.cz/

Katalog:

Z domova → Student

Publikuje:

2,1 položek/týden

Soutěž ČVUT: výzkum Parkinsonovy choroby v MATLAB

16.března
Až do 20. května mohou studenti všech středních a vysokých škol v České republice a na Slovensku zaslat svá řešení do nové soutěže Biosignal Challenge 2018. Účastníci soutěže budou detekovat Parkinsonovu chorobu pomocí řečových promluv.

CRA IoT Hackathon Liberec

16.března
Datum: Pátek, 13. Duben 2018 Nápady jsou motorem IoT: České Radiokomunikace (CRA) ve spolupráci s Libereckým podnikatelským inkubátorem ( Lipo.ink ) pořádají další CRA IoT Hackathon.

Náramek od studenta VUT může zachraňovat životy

14.března
Studentský nápad zaujal i mediální porotce v rámci soutěže JIC STARCUBE, kterou pro začínající podnikatele pořádá Jihomoravské inovační centrum.

Kariéra 4.0: Německo nabízí příležitosti

8.března
Studenti a absolventi, kteří uvažují o tom, že by svoji kariéru posunuli za hranice, mají skvělou příležitost. Veletrh Hannover Messe připravil několik akcí, kde budou firmy lovit talenty. Zkušenosti řady inženýrů přitom ukazují, že nejsou potřeba speciální dovednosti, jde zejména o to se přihlásit.

HANNOVER MESSE 2018 - Veletrh automatizační techniky

8.března
Datum: Pondělí, 23. Duben 2018 - Pátek, 27. Duben 2018 Nejvýznamnější světový průmyslový veletrh se uskuteční v Hannoveru 23. - 27. dubna 2018. Veletrh HANNOVER MESSE je globální událost, kterou zastřešuje téma „Integrace průmyslu“. Zahrnuje všechna témata týkající se digitalizace výroby (průmysl 4.0) a energetických systémů.

Třetí ročník IoT hackathonů CRA začíná v Ostravě

22.února
České Radiokomunikace (CRA) opět hledají nápady pro internet věcí a zahajují již třetí ročník CRA IoT Hackathonů. Zájemci z řad vývojářů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRaWAN.

Návrh antén v Matlab – to je Atom

22.února
Na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze byl dokončen nový software umožňující analýzu a návrh antén.

CRA IoT Hackathon 2018 - Ostrava

21.února
Datum: Pátek, 9. Březen 2018 Další z řady CRA IoT Hackathonů je tady. České Radiokomunikace zahajují už třetí ročník soutěží zaměřených na hardware v IoT.

Kiwi.com láká zájemce o programování v JavaScriptu do Barcelony

14.února
Vývojáři z Kiwi.com budou předávat zkušenosti v Brně i Barceloně, tentokrát z oblasti programovacích jazyků Python nebo JavaScript. Start-up tím podporuje růst technologických komunit, v loňském roce se podílel na více než stovce různých akcí, vzdělávacích víkendů a konferencí, letos se chce více zaměřit i na zahraničí.

CanSat: Deset týmů postupuje s plechovkami do národního finále

1.února
Na semifinále třetího ročníku CanSat se do pražského Úvozu sjelo dvanáct týmů mladých nadšených techniků. Všem fungovalo bezchybně spojení mezi pozemní stanicí a satelitem, který za pomoci lidských nohou "vylétl" do vzdálenosti cca 400 metrů směrem na Petřín. Do finále postupuje i tým SPŠE Ječná.

Když má kalkulačka studenty bavit, přidělejte jí kolečka

24.ledna
Texas Instruments představil TI Innovator Rover – robota pro studenty základních a středních škol, s cílem zvýšit zájem o vědu, technologie a matematiku.

FEL ČVUT představí na dni otevřených dveří novou laboratoř pro drony

19.ledna
Laboratoř vznikla v dejvických prostorách fakulty. Zajistí praktickou část výuky předmětů fakulty zaměřených do oblasti bezpilotních prostředků a avioniky, k řešení studentských prací a vědecko-výzkumných projektů. Kromě toho v laboratoři vznikla tzv. Indoor Flight Aréna.

Portál NI Teach využijí školy po celém světě

16.ledna
NI spolu s novými produkty inovuje také programy pro spolupráci s technickými školami a univerzitami. Pro lektory a vyučující vznikl samostatný portál a studenti budou mít možnost v rámci výuky využívat pokročilé sw nástroje na svých počítačích i tabletech.

Robotický den v Trenčíně

13.ledna
Datum: Středa, 14. Únor 2018 - Čtvrtek, 15. Únor 2018 Robotický den je mezinárodní soutěžní přehlídka robotů, kterou organizuje Střední odborná škola, Pod Sokolicami 14, Trenčín ve spolupráci s krajem a městem. Spoluvyhlasovatelem soutěže je Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu Slovenské republiky. Cílem je popularizovat vědu a techniku mezi mladými lidmi.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes