Svět hardware

Popis:

denní pohledy do světa pod kapotou počítače

URL:

http://www.svethardware.cz

Katalog:

Tech → HW

Publikuje:

7 položek/den

Chytrá vyhřívaná bunda Mercury aneb AI pro vaše pohodlí

19:02
Strojové učení se dostává do všeho včetně oděvů. Jedním z takových produktů je bunda Mercury Intelligent Heated Jacket od Ministry of Supply. Ta má totiž topná tělesa a AI je využita pro učení se nastavení vyhřívání dle preference uživatele i jeho aktivity.

Hlavní výzkumníci varují před hrozbou umělé inteligence

14:29
Před nekontrolovaným rozvojem umělé inteligence varoval třeba už Elon Musk nebo Stephen Hawking. Nyní se ale ozvalo i 26 vedoucích výzkumníků v oblasti AI, kteří vyplodili 100stránkovou zprávu o tom, jak může být AI nebezpečná.

HyperX Alloy Elite RGB: vedoucí model nové generace klávesnic Kingstonu

14:29
Kingston si pod značkou HyperX připravil novou mechanickou klávesnici Alloy Elite RGB, která byla představena už na veletrhu CES v letošním roce. Jde o model přímo navazující na starší HyperX Alloy Elite.

Nebezpečný náklad trošku jinak: CERN chce po silnicí převézt antihmotu

12:12
Výzkumníci z Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) si už jsou v nakládání s antihmotou tak jistí, že si dovolí její převoz. Půjde o asi miliardu antiprotonů, která se poveze v dodávce či jiném vozidle.

Kingdom Come: Deliverance se prodal už milion kopií

11:02
Kingdom Come: Deliverance od českých Warhorse Studios bude bezpochyby prodejně úspěšná hra. SteamSpy totiž už hlásí milion prodaných kopií, v jejichž případě jasně vede jako platforma PC.

Intel investuje miliardy dolarů do 10nm výroby v Izraeli

9:54
Intel si aktuálně udržuje nejmodernější továrny na výrobu počítačových čipů především na půdě USA, ovšem nyní se dozvídáme, že by měl řádně modernizovat svůj provoz také v izraelském Kiryat Gat, kam potečou miliardy dolarů.

Qualcomm odmítl nabídku Broadcomu, nabízí víc za NXP Semiconductor

9:54
Stamiliardové tanečky firem Qualcomm, Broadcom a NXP Semiconductor pokračují. Hlavní hvězda je společnost Qualcomm, která musí odrážet snahy Broadcomu o akvizici a k tomu sama využívá námluvy s NXP Semiconductor.

Hackeři napadli cloud Tesly, těžili tu kryptoměny

22.února
Těžba kryptoměn na počítačích jiných uživatelů je pro hackery velmi lákavá a není divu, že hledají počítače, na kterých by mohli spustit další skripty. Jedněmi z nedávno napadených byly i cloudové servery automobilky Tesla běžící u Amazonu.

Hyperloop One chce budovat dráhu v Indii

21.února
Virgin Hyperloop One je druhou společností s technologií Hyperloop, která chce postavit dráhu v Indii. Tentokrát by měla spojovat města Bombaj a Puné. Vzdálenost cca 150 km má zvládnout ujet pod půl hodiny.

Web dává čtenářům na výběr, reklamy nebo těžba kryptoměn?

21.února
Blokování reklamy je pro online weby velkým problémem. Snižuje výdělky a redakce pak často končí nebo nabídnou placený přístup. Web salon.com má ale na problém jiný lék. Pokud detekuje blokování reklam, ukáže články jen tehdy, když mu budete těžit kryptoměny.

AMD připravilo nové Ryzen i EPYC Embedded jako konkurenci pro Intel

21.února
Společnost AMD dále rozšiřuje svou procesorovou základnu založenou na architektuře Zen, a to o nové procesory Ryzen Embedded a EPYC Embedded. Jde tak o procesory s až 16 jádry, které se stanou nedílnou součástí nového hardwaru.

Intel přišel se zbrusu novými mikrokódy pro 6. až 8. generaci Core

21.února
Intel konečně přišel s opravnými verzemi svých mikrokódů procesorů Core šesté až osmé generace. Už dříve je narychlo záplatoval proti Spectre, ale tyto verze způsobovaly v řadě případů nestabilitu svého systému.

Robot od Boston Dynamics předvedl svou nezadržitelnost

21.února
Roboty SpotMini od Boston Dynamics jsme si nedávno představili a ukázali, jak umí otevírat dveře. V novém videu to však jeden z nich má daleko těžší, neboť má za sebou člověka, který se k němu nechová zrovna hezky.

Reakce lidí na mimozemský život by dle studie byla vcelku pozitivní

21.února
Součástí konspiračních teorií jsou úvahy o tom, že vlády tají kontakt s inteligentními mimozemšťany proto, že se obávají reakce lidí. Ta by dle provedené studie veskrze neměla být negativní, alespoň pokud jde obecně o objev života a to ne nutně inteligentního.

Venezuela uvedla kryptoměnu Petro, má být krytá ropou

21.února
Venezuela je ve špatné situaci, trápí ji hospodářské sankce a poslední týdny i vysoká hyperinflace. Vláda se chce zachránit vydáním nové kryptoměny Petro, která by měla být netradičně být i něčím krytá. V tomto případě to bude ropa.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes