TechFocus.cz

Popis:

TechFocus.cz - vědecko-technický magazín. Každý den novinky ze světa techniky, vědy a výzkumu, dobývání vesmíru.

URL:

http://techfocus.cz/rss/

Katalog:

Tech

Publikuje:

2,4 položek/den

Tesla na kolenou: Nový elektromobil Miss R s expresním startem uhání rychlostí až 270 kilometrů za hodinu

16:45
Když se řekne elektromobil, každého hned napadne Tesla. To už však dávno není pravda, poslední důkaz podává i tchajwanská společnost Xing Mobility.

Smartphone s nejdelší výdrží baterie? Mezi Androidy kraluje model Huawei Mate 10 Pro

8:22
Specializovaný portál Android Authority podrobil na začátku letošního roku deset špičkových smartphonů se systémem Android, jež jsou nyní dostupné na trhu, komplexnímu testování a jako král z tohoto hodnocení vyšel model Huawei Mate 10 Pro..

Legendární špionážní Blackbird nahradí nové hypersonické letadlo s maximální rychlostí 6174 km/h

17.ledna
Firma Boeing právě odhalila následníka legendárního špionážního letadla Blackbird SR-71, který zvládne pětinásobek rychlosti zvuku!..

Nejvíc užitkových vozů v ČR prodal Peugeot

17.ledna
Také byste to této značky neřekli? Máte ji spojenou s francouzskou rafinovaností a extravagantním designem, což se tak nějak neslučuje s robustností dodávek? Ale je to opravdu tak. Peugeot se skutečně v roce 2017 stal poprvé v historii nejprodávanější značkou užitkových vozidel v ČR.

Bude Wi-Fi technologie konečně bezpečnější? Už se nebudete muset bát o svá data ani ve veřejných sítích

17.ledna
Nemělo by zapadnout, že na letošním veletrhu CES byla představena také nová technologie WPA3, která přichází 14 let od schválení technologie WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2). Co nového nám, uživatelům, přinese za zajímavé bezpečnostní prvky?.

Homeopatie pacientům dle nejnovější analýzy vůbec nepomáhá, někdy může být přímo škodlivá

17.ledna
Tisíce lidí i u nás věří, že homeopatické produkty léčí širokou škálu nemocí. Je ovšem tato více než 200 let stará koncepce výroby různých vysoce zředěných produktů a jejich využití v léčbě nemocí pouhým přeludem?.

Posmrtný život přichází: Lidé zmražení kryogenikou by mohli být probuzeni již za deset let

16.ledna
Jeden majitel firmy z branže na kryogeniku tvrdí, že lidské „mrtvoly" uspané za pomoci kryogenních postupů by mohly být do deseti let standardně oživeny..

Čeští vědci vyvrátili hypotézu týkající se ozónové díry. Co tedy stojí za tímto jevem?

16.ledna
Výrazné zeslabení ozonové vrstvy zejména nad Antarktidou, které vědci popsali jako onu známou „ozonovou díru“, je pozorováno a monitorováno již od 70. let minulého století.

Chcete znát jednoduchou fintu, která vám pomůže snáze a rychleji usínat?

15.ledna
Co se týká spaní a upadání do spánku, tak na toto téma existuje nespočet rad, postupů a prostředků: tradice vyžaduje počítání oveček (dnes doporučujeme spíše přečíst výtah z daňového zákona..

Nejmenší a nejtenčí 15palcové zařízení 2v1 má dotykový displej i magnetickou klávesnici

15.ledna
Na nedávno skončeném veletrhu CES představila společnost Dell nové modely své řady notebooků XPS. Nás přitom zaujal především model XPS 15 2v1, což by mělo být nejvýkonnější 15palcové zařízení 2v1 na světě.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes