TechFocus.cz

Popis:

TechFocus.cz - vědecko-technický magazín. Každý den novinky ze světa techniky, vědy a výzkumu, dobývání vesmíru.

URL:

http://techfocus.cz/rss/

Katalog:

Tech

Publikuje:

3 položek/den

Došlo ke zneužití osobních dat 50 milionů uživatelů Facebooku: Ovlivnilo to nejspíše volby v USA i Brexit

18:37
Mark Zuckerberg kdysi označil uživatele Facebooku za hlupáky, protože mu sami předali osobní data. Ale ani dnes si zakladatel této sociální sítě s bezpečností soukromých informací nijak hlavu neláme.

Pentagon pomocí nově objevené formy hmoty, časových krystalů, zdokonaluje technická zařízení

8:33
V minulém roce vědci odhalili objev neuvěřitelné nové formy hmoty, o níž prorokují, že zlomí symetrii času. Dokonce se jim podařilo tuto hmotu vytvořit.

Pomůcka pro řidiče: Tato aplikace vás upozorní na nebezpečné železniční přejezdy

19.března
Desítky nehod jsou na tuzemských silnicích bohužel na denním pořádku. K nejnebezpečnějším, a často smrtelným, pak patří nehody na železničních přejezdech.

Útočník může ovládnout váš MacBook i bez hesla: Jak se vyhnout ztrátě citlivých dat?

19.března
Hackeři objevili další snadnou cestu do našich Maců. Nový bug byl totiž právě objeven v Mac-verzi desktopové aplikace Google Chrome Remote Desktop.

Kyberválka mocností se stupňuje: USA obvinily Rusko, že opakovaně útočí na jejich energetickou síť

19.března
Administrativa prezidenta Donalda Trumpa obvinila ruskou vládu za tažení, jež bylo proti jejich zemi rozpoutáno v podobě nespočtu kyberútoků zaměřených na americké energetické sítě..

Energetická revoluce do 7 let? Vědci se blíží k ovládání nukleární fúze jako udržitelného zdroje energie

18.března
Již řadu let je jaderná fúze považována za onen pověstný „svatý grál“ energetického výzkumu. Představuje nevyčerpatelný zdroj energie, který je navíc bezpečný a samostatně udržitelný.

Čína hlásí dokonale neviditelné letadlo: Nově vyvinutý nanomateriál absorbuje zvuk i světlo

17.března
Čína v těchto dnech vybudovala výrobní linku, kde mohou být masově produkované a nasazené supermoderní nanomateriály zhotovené nejmodernější technologií a dokázat to, co bylo dříve nemožné. Aspoň to tvrdí čínský státní hlasatel.

Víte, jak funguje v poslední době populární funkce sluchátek potlačující při poslechu zvuky z okolí?

16.března
Vypadá to, že sluchátka bez funkce aktivního potlačení zvuků z okolí si už nikdo nekoupí. Velká sluchátka přes uši i dobře usazené „špunty“ odfiltrují část zvuku přirozeně, jak ale funguje právě funkce, která umí ztlumit ruch ulice nebo jiných ruchů z okolí?.

NASA objevila asteroid, který se blíží k Zemi a může způsobit konec světa: Zastaví ho nukleární bomba?

16.března
Jedna lehce mrazivá studie odhalila, že NASA nás nebude pravděpodobně schopna ochránit před asteroidem „Soudného dne", jež je zhruba velký jako Empire State Building..

Bydlení za 200.000 korun? Díky 3D tisku si postavíte malý betonový dům za pouhých 48 hodin

16.března
I když nám to v Evropě asi ani tak moc nepřipadá, celá jedna miliarda lidí světa jde každou noc spát bez toho, aniž by měla spolehlivé přístřeší. .
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes