Techmagazín.cz

URL:

http://www.techmagazin.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

2,1 položek/den

Volvo podporuje GMO

19.ledna
Švédská automobilová značka Volvo podporuje různé kulturní počiny z rozmanitých sfér umělecké činnosti, a letos v lednu se stala partnerem legendárního Glenn Miller Orchestra.

Novoročním koncertem pro dobrou věc

19.ledna
Jihlavský Bosch již už tradičně pořádá charitativní Novoroční koncert ve stylu Vídeňských filharmoniků. Letošní, v pořadí 6. ročník benefičního koncertu pro zaměstnance přinesl 180 000 Kč. Tento výtěžek byl věnován na podporu třech oddělení Nemocnice Jihlava.

Wi-Fi bude bezpečnější - díky WPA3

19.ledna
Téměř po 14 letech od schválení technologie WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2) oznámilo sdružení Wi-Fi Alliance na veletrhu CES 2018 další generaci tohoto typu ochrany bezdrátových sítí. WPA3 by měla řešit problematické stránky předchozí (resp. nyní používané) verze.

Rekordní návštěvnost hlásí Škoda Muzeum

18.ledna
V uplynulém roce si škodovácké muzeum v Mladé Boleslavi připsalo návštěvnický rekord v historii. Přivítalo totiž 254 143 českých i zahraničních hostů. Meziroční nárůst návštěvnosti tak činí 5 %. Je to i díky poutavé prezentaci historii značky Škoda v moderní expozici a nově zrekonstruovaný depozitář. Expozice je doplněna tematickými výstavami i kulturními akcemi.

Saab bude modernizovat německé simulátory

18.ledna
Společnost Saab získala zakázku od Spolkového úřadu pro vybavení Bundeswehru, informační technologie a podporu v službě (BAAINBw) na modernizaci simulátorů vozů německé armády. Program modernizace bude zahájen během roku 2018 a celková hodnota zakázky činí v přepočtu 278 mil. korun.

Unex zmodernizoval těžební velkostroj

18.ledna
Strojírensko-metalurgický koncern Unex předal po celkové opravě a modernizaci zpět do provozu velkostroj KU 800/12, který pracuje ve hnědouhelném lomu Jiří ve Vintířově na Sokolovsku. Za posledních 20 let narýpal 169 754 651 m3 skrývky a těžební společnost Sokolovská uhelná zde i s jeho pomocí ročně vytěží kolem 6,5 mil. tun uhlí. Čtrnáctiměsíční oprava si vyžádala 235 h práce specialistů.

Rok 2017 posunul 4ISP na mezinárodní trh

17.ledna
Klíčový plán vstupu česko-německé firmy 4ISP na zahraniční trhy se vydařil. Výhradní distributor vláknových řezacích laserů HSG pro Českou a Slovenskou republiku, firma 4ISP, je od podzimu loňského roku vlastníkem dceřiné německé firmy 4ISP GmbH s pobočkami v Mnichově a Düsseldorfu.

Lenovo představilo novinky pro VR

17.ledna
Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 nastínila společnost Lenovo svoji vizi pro technologické inovace v roce 2018. Její nové portfolio inteligentních zařízení vylepšuje realitu kapesní elektroniky, počítačů i technologií do domácnosti.

Studentská soutěž hledá mladé logistické talenty

17.ledna
Světový výrobce manipulační techniky a poskytovatel logistických řešení Linde Material Handling podporuje nedávno zahájenou iniciativu Evropského svazu pro manipulaci s materiálem a skladovací zařízení (FEM) pod heslem „Smart Logistics Challenge – Jak se bude dodávat zítra“.

Philips prodloužil záruku na monitory

16.ledna
Podle vyjádření společnost MMD bude poskytována záruka 3 roky na všechny monitory značky Philips zakoupené v České republice po 1. lednu 2018 bez ohledu na produktovou řadu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes