Tiscali.cz

Popis:

Kompletní denní zpravodajství z domova i ze zahraničí. Věnujeme se zejména politice, financím a ekonomice, zprávám o počasí, krimi zprávám a zajímavostem z dalších oblastí.

URL:

http://zpravy.tiscali.cz

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

4,6 položek/den

Nacista, komunista, sektář i lichvář. Špína v prezidentské kampani není jen českou specialitou

18:17
V Česku naplno běží kampaň před druhým kolem prezidentských voleb. V souboji Miloš Zeman – Jiří Drahoš je to druhý z obou kandidátů, kdo zatím čelí podpásovým útokům. Drahoš už musel vyvracet údajnou spolupráci s StB, na internetu čelí nepodloženým obviněním z pedofilie i nařčením, že je zednář či iluminát. Podobný scénář už při volbě svých prezidentů zažili Slováci či Rakušané, píše Vojtěch Be...

Ambasáda USA má být v Jeruzalémě do dvou let. Abbás burcoval v Bruselu

16:43
Washington hodlá přesunout svou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma do konce roku 2019. V izraelském parlamentu to v pondělí podle agentury Reuters oznámil americký viceprezident Mike Pence.

Babiš v Bulharsku diskutoval o migraci i fondech, ČEZ bylo výbušné téma

15:58
Česko a Bulharsko se shodují v nutnosti najít celoevropský kompromis při řešení migrace i v tom, že je třeba, aby členské země Evropské unie měly větší vliv při rozdělování financí z kohezních fondů EU. Po pondělím jednání s bulharským premiérem Bojkem Borisovem, jehož země nyní předsedá EU, to v Sofii řekl český premiér Andrej Babiš. Kvóty na přerozdělování migrantů označil za "absolutně nepři...

Rohingové se do Barmy zatím nevrátí, v táborech přituhuje

14:24
Postupný návrat více než 650 tisíc rohingských uprchlíků z Bangladéše do Barmy, který měl být podle původního plánu zahájen v úterý 23. ledna, byl odložen. Podle tiskových agentur to v pondělí uvedly bangladéšské úřady. OSN a mezinárodní organizace pro lidská práva vyjadřovaly v posledních dnech obavy, že pro repatriaci příslušníků pronásledovaného muslimského etnika nejsou zatím zajištěny podm...

Z Berlína na doživotí: Exmanažer unesený v autě s českou SPZ dostal tvrdý trest

12:04
Někdejší vietnamský poslanec a manažer státní firmy Trinh Xuan Thanh, kterého loni v létě unesli vietnamští agenti z Berlína, byl v pondělí ve Vietnamu odsouzen na doživotí. Hanojský soud ve stejném procesu poslal na 13 let za mříže i bývalého člena nejužšího vedení vládnoucí komunistické strany Dinh La Thanga. Oba byli součástí skupiny více než 20 obžalovaných ze zpronevěr stamilionů dolarů ve...

Zaživa do vroucí vody? Švýcarská vláda se zastala humrů

21.ledna
Je uvaření zaživa humánní smrt? Příliš lákavě to nevypadá, přesto se většinou právě takhle v kuchyních uzavírá životní pouť většiny humrů: Hlavou napřed do vařící vody.

Vezměte si mě, vyzval ženy na Facebooku. Do týdne se oženil

21.ledna
Sociální sítě zažily už nejrůznější bizarnosti. Mezi ty nejnovější patří návrh muže z Nigérie, kterému byly seznamky málo, rozhodl se najít manželku prostřednictvím Facebooku a rovnou jí i nabídl datum svatby - za šest dní. A světe div se, podařilo se mu to - když se sešli, byla to prý láska na první pohled.

Pálenky už netáhnou? Tradiční palírny se místo nich vrhly na whisky

21.ledna
Palírny v Alsasku na východě Francie jsou vyhlášené svými ovocnými pálenkami. Jejich výroba sahá až hluboko do 19. století, ale přišel podle nich čas na změnu a vyslyšet zákazníky - začaly proto vyrábět whisky.

Pokrytectví hašišových dýchánků: Zásady víry se hodí, jen nesmí jít o drogy

20.ledna
Přestože islám drogy i alkohol zakazuje, v Pákistánu vášeň pro hašiš přetrvává i přes náboženský pravidla. Uchylují se k němu zejména obyvatelé chudších oblastí, kterým levná a dostupná droga dává zapomenout na těžkosti běžného života. Čajové dýchánky s hašišovou dýmkou v ruce se dokonce pořádají i v některých mešitách.

Návrháři se zaměřují na psy. Oblečení jim šijou na míru, aby ladili s páníčky

20.ledna
Češi nejsou jako národ příliš tolerantní vůči módním výstřelkům, natož když jde o domácí mazlíčky oblečené do zimních oblečků. Milán je však jednou z metropolí světové módy, takže tam se na ulici nikdo vyšňořeným psům nesměje. Italští módní návrháři tak často rozjíždějí "bokovku" v podobě psích oděvů šitých na míru. A zájem je i přes vysokou cenu značný.

Maďaři v Ukrajině se bojí o svou identitu. Kyjev jim nakázal vyučování v ukrajinštině

20.ledna
Ukrajina se po anexi Krymu snaží posílit svou identitu, mimo jiné prosazováním ukrajinštiny. Většina předmětů na středních školách by se podle nového zákona mělo vyučovat v ukrajinštině, čehož se bojí početná maďarská menšina v Zakarpatské oblasti. Úřední jazyk totiž mají jen jako jeden z předmětů, ze kterého navíc mnoho dětí propadá.

Ceny benzínu a nafty rostou. Kdy a kde se zastaví?

19.ledna
Kartel ropných šejků s Vladimirem Putinem funguje. Proto benzín i nafta zdražují. Ještěže je brzdí posilující koruna.

Rok s geniálním sedmilhářem Trumpem

19.ledna
Donald Trump je prezident, jaký se v Bílém domě dosud nevyskytl a patrně už ani nevyskytne. V názoru, zda je dobrý, či špatný, jsou Američané rozděleni. Shodují se jen v tom, že není tuctový.

Vzteklý děda, který pohořel úplně ve všem

19.ledna
Pro žádného politika asi není nic příjemného, když se na sklonku kariéry ohlédne a dojde mu, že nadělal víc škody než užitku, ztroskotal prakticky ve všem a pomalu ale jistě míří na smetiště dějin. Uvědomělí státníci alespoň do politického důchodu zamíří s jistou noblesou, ti druzí kolem sebe ještě z posledních sil kopou a plivou.

Nenávist musí pryč: Výhrůžky ze sociálních sítí mizí, přitvrdí i Instagram

19.ledna
Velké internetové firmy jako Facebook, YouTube či Twitter nyní odstraňují 70 procent nahlášených nenávistných projevů. Hlášení o nelegálním obsahu přitom dokážou ve čtyřech z pěti případů prověřit do 24 hodin. Novinářům to v pátek řekla evropská komisařka pro spravedlnost Věra Jourová na základě třetího hodnocení způsobu, jak firmy uplatňují kodex chování v této oblasti domluvený v roce 2016.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes