Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

15,4 položek/den

Americký zemědělský gigant chce převzít konkurenta Bunge

21:58
Americký zemědělský gigant Archer Daniels Midland (ADM) kontaktoval konkurenční společnost Bunge s nabídkou na převzetí. Případná dohoda by spojila dva ze čtyř největších obchodníků s obilím na světě.

Trump se připravuje, že si došlápne na obchod s Čínou

21:25
Spojené státy pochybily, když v roce 2001 podpořily členství Číny ve Světové obchodní organizaci (WTO) za podmínek, kterými se nepodařilo přinutit Peking otevřít své hospodářství.

Ryanair si stěžuje na Polsko. Jde mu o varšavské letiště

19:10
Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair podala stížnost k evropským úřadům pro hospodářskou soutěž na polskou letištní společnost, která údajně odmítá rozšířit varšavské letiště Modlin, které používá Ryanair jako svou polskou základnu.

Mariánské náměstí projde rekonstrukcí ze 50 milionů

18:02
Hlavní letošní investiční akcí ostravského městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky bude rekonstrukce Mariánského náměstí. Obvod na ni vyčlenil 50 milionů korun, tedy zhruba pětinu z rozpočtu 252 milionů korun, informoval místostarosta Patrik Hujdus.

Demokracie je svazující, část lidí chce vůdce

17:28
Vyspělé země čelí krizi důvěry v demokracii, říká šéf hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Nevyloučil v budoucnu kandidaturu na prezidenta, neodmítl program vlády Andreje Babiše a popsal ideální hlavu státu pro podnikatele: musí být proevropská, proexportní, proti regulacím a šikaně podnikatelů.

Plzeň investuje do počítačů do škol 37 milionů

16:55
Plzeň žádá o dotaci více než 37 milionů korun na vybavení 19 základních škol moderní výpočetní technikou. Půjde zejména o nákupy nových počítačů a tabletů, LCD panelů, softwaru pro výuku jazyků a vybudování wi-fi připojení do některých odborných učeben.

Toyota chystá velkou investici ve Francii

10:09
Největší japonská automobilka Toyota Motor investuje 400 milionů eur (přes deset miliard Kč) do své továrny v severní Francii. Informoval o tom francouzský list Les Echos.

Kvůli krizi financování úřadů se blíží dolar k tříletému minimu

6:14
Dolar se vůči koši měn drží v blízkosti tříletého minima, oslabuje ho zejména krize kolem financování vládních úřadů v USA.

Amazon zvýšil měsíční poplatek za službu Prime o 18 procent

19.ledna
Americký internetový obchod Amazon s okamžitou platností zvýšil měsíční poplatek za službu Amazon Prime na 12,99 dolaru (269,50 korun) z nynějších 10,99 USD. Roční sazba, kterou firma v roce 2014 zvýšila o 25 procent, zůstává na 99 dolarech.

Praha 11 bude hospodařit se schodkem, který si chce financovat sama

19.ledna
Praha 11 bude letos hospodařit se schodkovým rozpočtem. Městská část počítá s příjmy 393,9 milionu korun a výdaji 496,4 milionu.

Dobíjecí stanice elektromobilů vyjdou v Praze na 28 milionů korun

19.ledna
Vybudování infrastruktury pro 59 dobíjecích stanic pro elektromobily v Praze vyjde na 27,7 milionu korun, uvedli zástupci městské společnosti Operátor ICT.

E.On investuje do distribuční sítě přes tři miliardy korun

19.ledna
Společnost E.ON Distribuce investuje letos do distribuční sítě podobně jako loni přes tři miliardy korun. Firma vymění například vedení velmi vysokého napětí mezi rozvodnami Bystřice nad Pernštejnem a Žďár nad Sázavou.

Mládežnické organizace podpoří ministerstvo školství 181 miliony

19.ledna
Mládežnické organizace by v letošním roce měly od ministerstva školství dostat dotace ve výši přibližně 181 milionů korun, uvedl úřad na svém webu.

MF chystá arbitráž kvůli billboardům. Požaduje 400 milionů

19.ledna
Ministerstvo financí (MF) vybralo advokátní kanceláří Weil, Gotshal & Manges pro zastupování ČR v případné mezinárodní arbitráži s Georgem Nussbaumem. Vyplývá to z materiálu, který dostane ve středu vláda pro informaci.

Obchod s ojetými vozidly se přesouvá na internet

19.ledna
Za extrémním nárůstem prodejů ojetých vozů v roce 2017 stojí především masivní nástup informačních technologií do procesu výběru, nákupu a také platby ojetých automobilů. Vyplývá to z analýzy obchodních výsledků společnosti Auto ESA.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes