Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

14,2 položek/den

Růst české ekonomiky bude zpomalovat, koruna sílit

18:29
Růst české ekonomiky bude v následujících letech zpomalovat. Z letošních zhruba 3,5 procenta by měl růst zpomalit do roku 2021 na 2,5 procenta. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 16 odborných institucí.

MMF: Španělé jsou bohatší než Italové

17:20
Španělé jsou podle nejnovějších údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF) bohatší než Italové. Hrubý domácí produkt (HDP) na hlavu loni ve Španělsku překonal srovnatelný údaj za Itálii. To je povzbudivé z hlediska ekonomického oživení Španělska, pro Itálii je to ale znepokojivá zpráva.

O aktivity Innogy v ČR má prý zájem australská firma Macquarie

16:46
Australská investiční společnost Macquarie má zájem o převzetí aktivit německé energetické firmy Innogy v České republice. Informoval o tom list Handelsblatt s odvoláním na informace z finančních kruhů.

Státní dluh se vyšplhal na 1,71 bilionu korun

15:36
Státní dluh v letošním 1. čtvrtletí vzrostl proti konci roku 2017 o zhruba 87 miliard korun na 1,712 bilionu korun. Za růstem dluhu je prodej státních pokladničních poukázek. Cílem bylo peníze z prodeje investovat s větším výnosem a získat dodatečné příjmy státního rozpočtu.

Dánský mlékárenský podnik zahájil program snižování nákladů

14:26
Dánská společnost Arla Foods, která je jednou z největších mlékárenských firem světa, zahájila program snižování nákladů. Do konce roku 2020 by jí měl ušetřit 400 milionů eur (10,1 miliardy korun).

Bitcoin musí vystoupit nad 8600 dolarů, jinak bude těžba ztrátová

13:17
Pokud se virtuální měně bitcoin brzy nepodaří vystoupit zpět nad 8600 dolarů (téměř 177 tisíc korun), bude pro takzvané těžaře tvorba této kryptoměny zřejmě ztrátová. Vyplývá to ze zprávy analytiků americké investiční banky Morgan Stanley.

Výsledky průzkumu: které IT profese berou nejvíce?

12:07
Informační technologie jsou na pracovním trhu zlatý důl. Přestože být ajťákem znamená téměř jistotu solidního uplatnění, existují mezi specializacemi značné rozdíly v příjmech. Elitou jsou např. SAP specialisté či programátoři Java. Na opačném konci stojí administrátoři a technická podpora.

Výrobce hraček Mattel mění ředitele

10:57
Americký výrobce hraček Mattel opouští generální ředitelka Margaret Georgiadisová (54). Ve funkci ji od 26. dubna nahradí jeden ze současných členů správní rady Mattelu Ynon Kreiz (52).

Šéf australské banky regignoval, podnik podváděl klienty

9:49
Výkonný ředitel jednoho z největších australských finančních ústavů AMP Craig Meller oznámil rezignaci. Jeho podnik totiž přiznal, že svým zákazníkům účtoval poplatky za služby, které jim neposkytoval a že úřadům o svých aktivitách přes deset let lhal.

Lagardeová znovu varovala před obchodními bariérami

19.dubna
Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová opět varovala před vytvářením bariér v mezinárodním obchodě. Poukázala rovněž na rizika spojená s vysokým zadlužením.

Až 80 procent nehod pojištěných dronů musí řešit havarijní pojištění

19.dubna
Od minulého roku si mohou majitelé dronů své přístroje pojistit proti poškození. Této možnosti využilo necelých 30 procent pojistníků, řeší převážně poničení svého stroje. Čísla vyplývají ze statistik služby Suri.cz, která se jako první na trhu začala tímto speciálním pojištěním zabývat.

Australská banka vybírala poplatky i za neprovedené služby

19.dubna
Finanční poradci pracující pro největší australskou banku Commonwealth Bank of Australia si nechali platit za služby i léta po smrti klientů, v jednom případě to bylo deset let. Zákazníci banku také obviňují, že vybírala poplatky za služby, které jim neposkytovala.

Německé instituty zlepšily výhled ekonomického růstu země

19.dubna
Přední německé ústavy zlepšily výhled růstu německé ekonomiky na letošní a příští rok. Na letošek počítají s růstem o 2,2 procenta ve srovnání s dosavadní prognózou, která počítala s dvouprocentním růstem.

V Česku jsou nejaktivnějšími vlastníky firem Rumuni

19.dubna
Rumuni jsou mezi zahraničními vlastníky českých firem v posledních pěti letech nejaktivnější. V ČR aktuálně vlastní 1349 firem, jejich počet se od roku 2014 zvýšil o 179 procent. Nejvíc rumunských firem má sídlo v Praze a nejčastěji podnikají v obchodu, službách, nemovitostech či stavebnictví.

American Express výrazně zvýšil čtvrtletní zisk

19.dubna
Americký vydavatel kreditních karet American Express díky nižším daním a vyšším výdajům klientů zvýšil v prvním čtvrtletí čistý zisk o 31 procent na 1,6 miliardy dolarů (32,8 miliardy korun).
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes