Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

9,4 položek/den

Deadpool 2 vyjde dříve, jeho představitel už drsně vtipkuje

5:47
Fanoušci komiksových filmů a Star Wars budou mít v květnu v kinech velké hody. V jednom měsíci totiž vyjdou hned tři očekávané blockbustery. Může za to posunutí data vydání druhého dílu Deadpoolu, který půjde do kin o dva týdny dřív, než se původně plánovalo.

V Praze budou vystaveny mumie z celého světa. Některé i z vážených rodů

5:47
Výstava mumií na Výstavišti v pražských Holešovicích nabídne od 1. února do 30. června mumie z celého světa. Na ploše více než 2000 metrů čtverečních expozice s názvem Mumie světa si mohou zájemci prohlédnout exponáty zapůjčené ze světových muzeí.

Muzeum v Krupce projde rekonstrukcí. Zavřené bude příští tři roky

22:02
Muzeum v Krupce na Teplicku se na tři roky uzavře kvůli rozsáhlé rekonstrukci za zhruba 70 milionů korun. Z muzea zmizí expozice věnovaná přírodě severozápadních Čech, nová bude patřit pouze historii hornického města a těžbě cínu.

Zmenšování: sci-fi, co klame tělem

19:45
Kdo by nestál o to, aby se druhý den probudil z nudného života do světa boháčů, přepychu a bez starostí? Stačí k tomu jediné – nechat se dobrovolně zmenšit. Ulevíte tím planetě, společnosti i sobě. Nezní to skvěle? Právě to je základní premisou americké komedie Zmenšování, která právě vstoupila do českých kin.

Židovské muzeum získalo zpět tisk starý pět set let

18:47
Vzácný, téměř pět set let starý tisk pocházející z pražské židovské komunity se navrátil do sbírek Židovského muzea v Praze. Jeho řediteli Leo Pavlátovi ho předal ředitel americké aukční síně Kestenbaum & Company Daniel Kestenbaum.

Projekty s českou účastí dostaly loni čtvrt miliardy. Úspěšní byli filmaři

17:14
Téměř deseti miliony eur (asi 249 miliony korun) loni podpořily programy Evropské unie zaměřené na kulturu projekty s českou účastí. Je to přibližně o tři miliony eur více než v předchozím roce, celá suma ale nejde do České republiky.

První den výstavy klenotů: návštěvníci dopoledne čekali až 45 minut

15:30
Na výstavu korunovačních klenotů, která začala v úterý ve Vladislavském sále Pražského hradu, stáli lidé dopoledne 45minutovou frontu. Mezi návštěvníky byli převážně Češi.

Zámek Valtice čekají opravy. Otevřou se nepřístupné komnaty

13:59
Památkáři letos plánují další opravy v areálu valtického zámku. Vyjdou na desítky milionů korun. Dokončí například rekonstrukci horní konírny v západním předzámčí.

Pavel Haas Quartet letos vystoupí v Česku. Kalendář má nabitý na tři roky dopředu

12:24
Členové komorního tělesa Pavel Haas Quartet druhou část koncertní sezony zahájí i skončí v České republice. Soubor 30. ledna společně s klavíristou Ivo Kahánkem otevře Petrof Gallery v Hradci Králové v rámci koncertní řady Antonína Petrofa.

Detektivní kafkovská absurdita: Činoherní klub uvádí Černý med

11:38
Novinkou pražského Činoherního klubu bude v pátek 19. ledna původní autorský text Vojtěcha Maška s názvem Černý med. V komorním příběhu stojícím na dialogu muže a ženy, který postupně odhalí jejich složitý vztah, se objeví Vasil Fridrich a Ivana Uhlířová.

Profesní sláva, nešťastný život. Před 85 lety se narodila zpěvačka Dalida

10:04
Francouzská zpěvačka a herečka Dalida, která se narodila před 85 lety, 17. ledna 1933, prodala přes 120 milionů alb. Líbivý repertoár i přitažlivý zjev jí získaly zástupy ctitelů, protipólem její profesionální slávy ale byl nešťastný soukromý život.

Jazz čtyř kontinentů nabídne blues, šanson, rock i africké rytmy

8:22
V pražském klubu Jazz Dock na úvod festivalu Jazz čtyř kontinentů vystoupí americký kytarista Julian Lage se svým triem. Cyklus koncertů nabídne vedle jazzu blues, rock, šanson i africké rytmy. Mezi další hvězdy festivalu patří Chris Potter.

Nemilosrdné zákony džungle: Jumanji poráží i Star Wars

16.ledna
Film šel do kin týden po vypuštění nejočekávanějšího blockbusteru roku: Star Wars: Poslední z Jediů. Předpokládalo se tedy, že příliš nevydělá. Nikdo od toho ani moc nečekal, Jumanji: Vítejte v džungli! ale nakonec potěšil a pobavil jak kritiky, tak i obecenstvo a od nového roku dokonce sci-fi velikána v tržbách poráží. Nyní získalo studio Sony další skalp: jejich snímek vydělal dokonce celosvě...

Horor Dracula před otáčivým hledištěm hlásí: vyprodáno!

15.ledna
Téměř 55 procent vstupenek již prodalo Jihočeské divadlo na letošní sezonu před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Scéna tam od 6. června do 9. září uvede osm titulů a 92 představení včetně premiér hororu Dracula a rodinného příběhu Ztracený svět.

Budějovická konzervatoř nabízí raritu: obor barokní příčné flétny

15.ledna
Na českobudějovické konzervatoři, která v pondělí a v úterý pořádá talentové přijímací zkoušky, je největší zájem o klavír, kytaru a zpěv. Raritou je obor barokní příčná flétna.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes