Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

9,7 položek/den

Divadelní festival německého jazyka zahájí dvě inscenace

13:02
Dvě divadelní představení v neděli zahájí v Praze divadelní festival německého jazyka. První z nich, inscenaci režiséra Kaye Vogese "Jas. Okamžik" mohou diváci vpodvečer zhlédnout ve Foru Karlín. Druhé představení s názvem Světlo v krabici podle textu Elfriedy Jelinekové uvede od 20.00 Nová scéna Národního divadla.

U diváků Horáckého divadla vyhrál Rok na vsi bratří Mrštíků

11:02
Nejzajímavější inscenací uplynulé sezony v Horáckém divadle v Jihlavě byla podle výsledků divácké ankety Horác románová kronika bratří Mrštíků Rok na vsi v dramatizaci Miroslava Krobota. Hru se souborem nastudoval hostující režisér Michal Lang.

Vinohradské divadlo otevřelo výstavu představující Josefa Čapka

8:02
Ke 110. výročí existence otevřelo v sobotu pražské Divadlo na Vinohradech v rámci Noci divadel na prvním balkoně výstavu představující malíře, ilustrátora a grafika Josefa Čapka jako kostýmního výtvarníka a scénografa.

Týden ukrajinského filmu zahájí snímek Střemhlav

6:02
Příležitost seznámit se se současnou i starší ukrajinskou kinematografií nabídne Týden ukrajinského filmu, který se uskuteční od 27. listopadu do 1. prosince v pražských kinech Atlas a Ponrepo. Jeho program doplní besedy.

Mnoho hudebníků připravilo vánoční koncerty a turné

23:02
Mnoho interpretů populární hudby připravilo pro své příznivce předvánoční turné nebo vánoční koncerty, na kterých nabízejí speciální sváteční program. Někteří, například Lucie Bílá nebo Radůza, při té příležitosti vydali i alba s vánoční tematikou. Jiní si na speciální vystoupení zvou hosty.

Šumava Litera: Sichinger získal hlavní cenu za román Poslední šumavská pastvina

21:03
Hlavní cenu Johanna Steinbrenera na festivalu Šumava Litera ve Vimperku získal Martin Sichinger za román Poslední šumavská pastvina. V kategorii Naučná zvítězilo dílo Světem šumavské přírody. Sichinger získal i Cenu knihoven, cenu Šumavského pivovaru má Ondřej Fibich za knihu Ze Šumavy špalíček pohádek a básniček.

Na Valašském špalíčku zahrají Olympic i "Plastici"

19:03
Hlavními hvězdami hudebního festivalu Valašský špalíček budou příští rok kapely Olympic či Plastic People of the Universe. Vystoupí také Pavol Hammel i zpěvák Jaromír Löffler, představí se rovněž polská bluesová scéna.

Do Noci divadel se zapojí deset institucí. Nabídnou prohlídky i přednášky

17:02
Desítka institucí se v sobotu v Brně zapojí do Noci divadel, která se koná po celé ČR. Od odpoledních až do nočních hodin nabídnou zájemcům prohlídky, přednášky, představení, hudební produkce i doprovodný program.

Zemřel spoluzakladatel AC/DC Malcolm Young

16:02
Ve věku 64 let zemřel spoluzakladatel australské hardrockové skupiny AC/DC Malcolm Young. Oznámila to jeho rodina.

Literární centrum přiveze šest bohemistů a překladatelů

15:03
České literární centrum přiveze do Česka šest zahraničních překladatelů z češtiny a bohemistů. Bude mezi nimi třeba držitel několika prestižních amerických překladatelských cen Alex Zucker, který převedl do angličtiny díla Jáchyma Topola, Petry Hůlové či Patrika Ouředníka.

Festival Blues Alive ukazuje různé podoby žánru

18.listopadu
Různé podoby tradičního hudebního žánru amerického jihu představuje šumperský festival Blues Alive. Letos už fanoušci zjistili, že lze sestavit a úspěšně používat kytaru z plastového kanystru nebo že místo basy může muziku tvrdit suzafon, obří žesťový nástroj podobný tubě.

V Olomouci připravují Festival vánoční hudby. Ozdobí ho betlém

18.listopadu
V Olomouci připravují tradiční Festival vánoční hudby. Návštěvníkům letos nabídne několik koncertů i vánoční mše, odehrají se na půdě olomouckého arcibiskupství a v kostele svatého Mořice. Od Štědrého dne přehlídku navíc ozdobí největší dřevěný betlém z Valašska, který bude k vidění v Křížové chodbě kostela svatého Michala.

Jiří Stivín koncertem k Poctě sv. Cecílii oslaví 75. narozeniny

18.listopadu
Hudebník Jiří Stivín tradičním koncertem k Poctě sv. Cecílii v pražském Rudolfinu oslaví 75. narozeniny, které připadají na 23. listopadu. V programu jako obvykle zazní skladby vrcholného baroka od Vivaldiho, Bacha a Telemanna.

Morávek se jako režisér s "Husou" rozloučí kabaretem Na protest

18.listopadu
Umělecký šéf brněnské Husy na provázku Vladimír Morávek, který na konci roku odchází z funkce, se jako režisér rozloučí autorským představením Na protest: Pokoj lidem dobré vůně. Premiéru má dnes večer. Morávek novinku charakterizuje jako "kabaret o divadle, fenoménu standing ovation v Brně a nudě rovněž tam".

Národní kubánský tanec danzón ožívá v Mexiku

17.listopadu
Caroline Salinasová se v okrových krajkových šatech a na vysokých podpatcích pomalu ovívá vějířem, zatímco hudebníci hrají danzón.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes