Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Tech → Věda a výzkum

Publikuje:

12,6 položek/týden

Spolek Boii natočil krátký film o životě Keltů

14:37
Spolek Boii natočil s filmařskou společností krátký film o životě Keltů. Dvacetiminutový hraný snímek nese název Allar a má sloužit ke vzdělávání i propagaci činností archeoskanzenu v Nasavrkách.

Robot singapurských vědců dokázal složit židli z IKEA

14:37
Týmu vědců z Technologické univerzity Nanyang v Singapuru se podařilo vyvinout robota, který samostatně vymyslel a následně realizoval plán sestavení dřevěné židle z obchodního řetězce IKEA.

NASA pracuje na vytvoření galaktického navigačního systému

21:22
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) pracuje na vytvoření galaktického navigačního systému využitelného například pro záchranu astronautů ztracených v kosmu.

Před znečištěným vzduchem nechrání ani okna, ukázal výzkum

17:56
Prachové částice, které vznikají mimo jiné při spalování uhlí v nekvalitních kotlích v domácnostech, se zvenku snadno dostávají do budov i přes zavřená plastová okna. Dovnitř proudí až 60 procent znečištění.

Nacistický bitevník vypouštěl jedovatou mlhu, odnesly to stromy

19.dubna
Neutuchající snahy spojeneckých sil najít a potopit za druhé světové války obávanou německou bitevní loď Tirpitz vedly nacisty k tomu, že plavidlo ukrývali v norských fjordech a maskovali ho chemickou mlhou.

Studenti si vyzkoušejí práci vědců v laserových centrech

19.dubna
Dvanáct nadaných středoškoláků si bude moci opět vyzkoušet práci vědců ve špičkových laserových centrech ELI Beamlines a HiLASE v Dolních Břežanech u Prahy. Pro vybrané studenty bude už podruhé otevřena takzvaná Talentová akademie, sdělila Radka Kozáková z HiLASE centra.

Odložený start rakety se povedl. Závada byla odstraněna

19.dubna
Z mysu Canaveral v americkém státu Florida odstartovala raketa Falcon 9 společnosti Space X s americkým vesmírným dalekohledem pro výzkum planet mimo naši sluneční soustavu. Start byl původně plánován na pondělí, ale musel být odložen kvůli technické závadě v řídícím systému nosné rakety.

Diamantová hornina pochází ze ztracené planety, potvrdili vědci

18.dubna
Diamantová vesmírná hornina, která explodovala v zemské atmosféře v roce 2008, byla podle vědců součástí ztracené planety rané sluneční soustavy.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes