Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

39 položek/den

Podle izraelského premiéra zvažuje přesun ambasády šest zemí

22:29
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl, že "nejméně půl tuctu zemí" uvažuje o přesunu svých velvyslanectví do Jeruzaléma poté, co k tomuto rozhodnutí dospěly Spojené státy.

Senát USA schválil nového šéfa NASA, republikána Bridensteinea

22:29
Americký Senát nejtěsnější většinou schválil oklahomského republikána Jamese Bridenstinea do čela Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA).

Sorosova nadace prý podlehla tlaku Orbána a odchází z Maďarska

21:55
Nadace amerického finančníka maďarského původu George Sorose Open Society Foundation (OSF) oznámila odchod z Maďarska.

Německo přijme v rámci přesidlovacího programu dalších deset tisíc uprchlíků

21:55
Německo přijme v rámci přesidlovacího programu Evropské unie dalších 10 200 uprchlíků. Oznámil to ministr vnitra Horst Seehofer.

Pentagon: Sýrie nechystá chemický útok, schopnost útočit ale má

20:14
Americké ministerstvo obrany nevidí žádné známky toho, že by syrský režim připravoval útok chemickými zbraněmi, ale schopnost podniknout v budoucnu omezený útok si zachoval.

Protijaderná skupina ICAN chválí Jižní Koreu za jednání s KLDR

20:14
Mezinárodní kampaň za zrušení jaderných zbraní (ICAN), jež za svůj boj proti jaderným arzenálům loni získala Nobelovu cenu za mír, ve čtvrtek ocenila Jižní Koreu za její podíl na vyjednávání mezi Spojenými státy a KLDR.

Ruský nález v Sýrii: chlór z Německa a dýmovnice z Británie

19:05
V syrské východní Ghútě, kterou ovládali povstalci a kterou dobyly vládní síly, se podle ruského tvrzení našly kontejnery s chlórem původem z Německa a dýmovnice z anglického Salisbury, kde byl přiotráven bývalý ruský dvojí agent Sergej Skripal.

Hororový sklep Josefa Fritzla byl zalit betonem

16:48
Rakousko si připomíná desáté výročí odhalení zločinů Josefa Fritzla, zvaného amstettenská zrůda. Fritzl věznil 24 let ve sklepě svou dceru, s níž postupně zplodil 7 dětí.

Facebook se snaží snížit dopad nařízení o ochraně osobních dat

16:48
Pokud by nařízení Evropské unie o ochraně osobních dat označované zkratkou GDPR začalo platit dnes, týkalo by se téměř 1,9 miliardy uživatelů sociální sítě Facebook.

EU rozšířila sankce kvůli jadernému programu KLDR na další osoby

16:48
Evropská unie ve čtvrtek na další čtyři osoby rozšířila své sankce, které zavedla kvůli severokorejským programům jaderných zbraní, balistických raket a zbraní hromadného ničení. Informovaly o tom členské země bloku.

Kubánským prezidentem Díaz-Canel. Získal téměř všechny hlasy

15:38
Novým prezidentem Kuby byl zvolen Miguel Díaz-Canel. Oznámil to předseda kubánského parlamentu, podle něhož dosavadní viceprezident dostal 603 hlasů ze 604 možných.

Francie a Německo předloží návrh reforem. "Potřebujeme debatu!"

15:38
Francie a Německo chtějí v červnu předložit společný návrh reforem EU, potvrdili v Berlíně francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová.

Merkelová chce Trumpovi připomenout důležitost spojenectví

15:04
Německá kancléřka Angela Merkelová chce na schůzce s americkým prezidentem Donaldem Trumpem příští týden zdůraznit význam transatlantického spojenectví. Je to podle ní poklad, o který je třeba pečovat. V debatě se ale nechce vyhýbat ani otázkám, které obě země rozdělují. Řekla to v Berlíně na společné tiskové konferenci s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Moskva: Práci vyšetřovatelů blokují syrští povstalci

15:04
Experti mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) se nemohou dostat do syrského města Dúmá, aby vyšetřili údajný chemický útok, protože jim v tom brání syrští povstalci. Prohlásil to náměstek ruského ministra zahraničí Michail Bogdanov, kterého citovala agentura RIA Novosti. Západ naopak obviňuje Rusko, že inspektorům brání dostat se na místo.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes