Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

43,1 položek/den

Sociolog: Zeman by měl vsadit na emoce, Drahoš ať jezdí po venkovech

6:14
Druhé kolo prezidentských voleb se kvapem blíží a oba kandidáti se brzy poprvé utkají v televizních debatách. Jaké mají šance a čeho by se měli Jiří Drahoš a Miloš Zeman vyvarovat? Na tyto otázky odpovídal v rozhovoru pro TÝDEN.CZ sociolog Petr Hampl.

Fischer, Horáček a Hilšer podpoří Drahoše v Brně, Ostravě a Praze

22:50
Prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše v neděli přijedou na setkání s občany v Brně podpořit tři jeho neúspěšní kandidáti. Společně s ním se s veřejností setkají Pavel Fischer, Michal Horáček a Marek Hilšer.

Politolog: Odchod Babiše z politiky nehrozí, ale může být upozaděn

21:42
Premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců hnutí ANO Jaroslava Faltýnka může policie stíhat kvůli kauze Čapí hnízdo, kde se měli údajně dopustit podvodu při čerpání dotací. Jaký bude dál jejich osud a co to může znamenat pro hnutí ANO?

Na trase z Opavy do Ostravy srazil vlak člověka, nehodu nepřežil

21:07
Provoz na trati z Opavy do Ostravy v úseku mezi stanicemi Štitína a Háj ve Slezsku přerušil večer střet vlaku s člověkem, který srážku nepřežil.

Petr Pavlík je novým předsedou pražské ČSSD

21:07
Novým předsedou pražské ČSSD se stal Petr Pavlík. Na jednání o tom rozhodli delegáti krajské konference strany. Pavlík byl v tajné volbě jediným kandidátem a hlasovalo pro něj 127 delegátů.

Šéf pražské ČSSD Ludvík rezignoval

19:25
Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík rezignoval na funkci předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na krajské konferenci strany.

ČR a další země EU stanou před komisí ohledně životního prostředí

18:51
Česká republika a dalších osm zemí Evropské unie budou mít možnost na konci měsíce prokázat, že udělaly dodatečné kroky k dodržování limitů znečištění ovzduší.

Nepořádek v počítači: zbytečné výdaje i hrozba vězení

17:08
Až statisíce korun mohou ušetřit firmy, které si udělají pořádek ve svém programovém vybavení. A také tím odvrátit hrozbu vysoké pokuty nebo dokonce až dvouletého vězení za využívání pirátského softwaru. Jenže firmy o tom obvykle nemají tušení.

Vlak na Táborsku srazil člověka, policie vyšetřuje zda šlo o sebevraždu

16:33
Rychlík jedoucí z Lince do Prahy srazil a zabil odpoledne v Chotovinách na Táborsku člověka. Provoz na hlavní trati z Prahy do Českých Budějovic je po nehodě přerušen, na místě zasahují záchranáři.

Policie se ohradila proti výroku Babiše, tvrzení odmítá

16:33
Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše z jednání Poslanecké sněmovny, že je v Česku možné objednat si na zakázku trestní stíhání.

Opozice kvituje vydání Babiše a kritizuje výrok, kterým se hájil

15:59
Představitelé opozičních stran uvítali rozhodnutí sněmovny, která schválila vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli financování farmy Čapí hnízdo. Záležitost podle nich přísluší orgánům činným v trestním řízení a není úkolem sněmovny, aby zastupovala roli soudu.

Žalobci počkají na dokument sněmovny, pak obnoví stíhání Babiše

15:25
Státní zástupci budou čekat na vyrozumění sněmovny, která znovu vydala premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a předsedu poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka ke stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo.

Milek: Česko by mělo snížit stavy divočáků. Až o 90 procent

14:51
Evropa by kvůli africkému moru prasat měla prudce snížit stavy divočáků, je přesvědčen český ministr zemědělství Jiří Milek. V Česku by podle něj měly klesnout až o 90 procent. Milek to řekl českým novinářům na berlínském zemědělském a potravinářském veletrhu Grüne Woche. Na opatření v souvislosti s africkým morem prasat by letos Česko mohlo dát kolem 200 milionů korun.

Poslanci vydali Babiše i Faltýnka policii k trestnímu stíhání

14:16
Policie může pokračovat ve stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka v případu padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Sněmovna vydala oba poslance ke stíhání zhruba po 4,5hodinové debatě.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes