Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

32,3 položek/den

Problémy OKD vznikly zpackanou privatizací ČSSD, zaznělo v Aréně Jaromíra Soukupa

23:58
Jaromír Soukup v úterý večer uvítal ve svém pořadu Aréna Jaromíra Soukupa nekompromisního šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středulu, kterého doplnila bývalá ministryně a jedna z nejvýraznějších tváří ČSSD Kateřina Valachová, dále Jan Skopeček za ODS a také zástupce ANO 2011 Martin Kolovratník.

Konec ve vládě? Až pravomocně odsouzení členové, míní Zeman

22:17
Odstupovat by měli spíš až pravomocně odsouzení členové vlády, míní prezident Miloš Zeman. V rozhovoru pro televizi Nova to zdůvodnil tím, že v řadě případů odvolací soud rozhodne jinak než soud prvoinstanční.

Miloš Zeman: Dukovi do programu prezidenta nic není

21:42
Kardinálu Dominiku Dukovi není vůbec nic do toho, jaký program má prezident republiky, řekl televizi Nova prezident Miloš Zeman. Reagoval tak na sobotní Dukovo kázání u příležitosti repatriace kardinála Josefa Berana. Duka v něm upozornil, že Zeman byl v ten den hostem na sjezdu komunistické strany.

Muž znásilnil cyklistku. Strhl ji z kola, svědci nereagovali

21:08
Ostravští policisté pátrají po muži, který je podezřelý z toho, že v úterý ráno na cyklostezce ve Vratimově znásilnil ženu. Strhl ji z kola a pod pohrůžkou násilí si na ni vymohl pohlavní styk. Ženě pak ještě sebral peníze, řekla mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Brno řeší stavbu stadionu, město brzdí výkup pozemků

18:16
Brno chce nabídnout peníze za nemovitosti podnikatele Libora Procházky, které v lokalitě za Lužánkami brání stavbě fotbalového stadionu. Radní se shodli na peněžitém vypořádání, schválit to musí ještě zastupitelstvo.

Češka zadržená v Pakistánu si vyslechla obvinění z pašování drog

18:16
Češka, zadržená v lednu v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu, si u soudu v Láhauru vyslechla obvinění z pašování drog. Požadovanou výši trestu ale žalobce zatím nesdělil

Chyběli řidiči, některé autobusové spoje v Praze nevyjely

17:42
V úterý odpoledne nevyjela nebo nevyjede zhruba dvacítka autobusových spojů v Praze, které zajišťuje firma Arriva City. Na webových stránkách o tom dnes informovala organizace Ropid, která zajišťuje pražskou MHD. Výpadek se týká linek MHD 165 a 240, jedoucích z Hájů na Zbraslav a Černý Most, a příměstských autobusů 328, 326 a 385 z Opatova do Vestce, Čestlic a Říčan.

ČSSD mění tiskového mluvčího. Končí Klang, nahradí ho Vurbs

17:42
Sociální demokracie oznámila změnu v pozici tiskového mluvčího strany. Po necelém roce a čtvrt funkci opouští Mikuláš Klang, jehož agendu přebral nový zástupce vedoucího tiskového oddělení Petr Vurbs. ČSSD o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha bez náhrady Libeňského mostu? Hazard s MHD, říká statik

17:42
Praha zatím neví, jak spojit pro MHD a auta vltavské břehy v případě bourání Libeňského mostu. Nyní zkoumá možnost stavby provizorního mostu proti proudu od toho současného.

Cizinci, kteří napadli číšníka, byli obviněni. Dva policie pustila

17:07
Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v Praze. Dva z obviněných chtějí policisté poslat do vazby.

Daňové úniky. Policie zadržela lidi spojené s ČKD Praha DIZ

14:48
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu kvůli podezření z daňových úniků zadrželi několik lidí spojených s firmou ČKD Praha DIZ.

Právník Žďárek vinu odmítá a obvinění považuje za absurdní

14:48
Právník pražské Nemocnice Na Homolce Roman Žďárek u soudu odmítl obvinění, že spolu s někdejším ředitelem nemocnice Vladimírem Dbalým a nemocniční účetní Emilii Bialešovou zmanipulovali výběrové řízení z roku 2007. Obvinění považuje za absurdní, mimo jiné proto, že měl s Dbalým podle svého tvrzení špatné vztahy. Sdružení Žďárka a Bialešové tendr vyhrálo, nemocnici podle obžaloby vznikla škoda t...

Nesouhlas. Senátoři jsou k obecnému referendu skeptičtí

14:10
Senátoři z ústavní komise jsou většinově skeptičtí k uzákonění pravidel obecného referenda. Žádný ze tří poslaneckých návrhů by pravděpodobně nezbytný souhlas horní komory nezískal.

Náměstek MŽP: Stav lesů je ekologická katastrofa

13:00
Za bezprecedentní ekologickou katastrofu označil současný stav lesů náměstek ministerstva životního prostředí (MŽP) Vladimír Dolejský na úterním semináři o kůrovcové kalamitě ve Sněmovně
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes