Vitavera.cz

Popis:

Psychologická poradna

URL:

http://www.vitavera.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

3 položek/měsíc

Význam školních úkolů

27.února
Škola, nějaký ten kroužek a úkoly na další den. Často denní režim školních dětí vypadá nějak takto. Jít na chvíli ven? Na to už, zejména v zimním období, většinou čas nezbývá. Domácí úkoly jsou velmi diskutovanou záležitostí v rámci vztahu škola a rodina.

Kdy raději nemluvit?

22.února
Aby si partneři rozuměli a chápali se, musí spolu mluvit. Pouze když budou znát jeden druhého, své city a prožitky, může se mezi takovými partnery vyvinout skutečná láska. Řekněme si narovinu, že někdy řešíme malichernosti.

Jak zvládat životní krize

13.února
Větší či menší krize k životu patří. Neexistuje jednoduchý návod, jak se jim zcela vyhnout. Může přijít krize partnerská, pracovní či krize středního věku. Jak se s takovou krizí vypořádat? Život přináší změny. Je proto dobré se k němu tak postavit.

Chybujeme všichni

6.února
Chyby dělají i ti nejdokonalejší z nás. Jsme jenom lidé, nejsme stroje. A chybami se učíme. Chyby člověka posouvají dál v jeho vývoji. Je zcela přirozené, že se nám občas něco nepodaří podle našich představ.

Na vztah musíme být připraveni

8.ledna
Někdy je člověk sám proto, že tomu tak trochu pomáhá. Je potřeba se nad sebou lépe zamyslet a podívat se na svůj život více zeširoka. Zcela zásadní otázkou pak bývá, zda vztah opravdu chceme. Nejprve musíme zavřít dveře za minulým vztahem, abychom se mohli otevřít pro vztah nový.

Proč si mnohé ženy vybírají nevhodné partnery?

27.listopadu
Mnohá žena na začátku vztahu takzvaně přivře oči. Uvědomuje si, že má partner určité chyby, ale i tak jde do vztahu s jasnou vizí, že partnera změní. Neměla by ale změnit především sama sebe? Z určitého pohledu je prožitý vztah s jakkoli nevhodným partnerem ponaučením.

Partnerská komunikace - jádro každého vztahu

6.listopadu
Mnoho výzkumů řeší, jaký je rozdíl mezi vydařeným a nevydařeným vztahem. Selský rozum nám napovídá, že kvalitě vztahu napomáhá upřímnost, tolerance, vyrovnané úsilí o budování vztahu a věrnost. Základním klíčem k fungujícímu vztahu je jednoduše každodenní komunikace.

Citový chlad vs. citová závislost

23.října
V ideálním partnerském vztahu jsou oba partneři naladěni na podobnou citovou vlnu. Samozřejmě může docházet k výkyvům - někdy dává city najevo více jeden, pak druhý, ale celkově se doplňují. V nevyváženém vztahu jeden neoplácí množství partnerova citu svým citem.

Jak znovu získat ztracenou důvěru

6.září
Důvěra je jedním ze základních pilířů fungujících partnerských vztahů. Díky vzájemné důvěře zvládneme řešit závažné problémy. Jak se dá ale ztracená důvěra obnovit? Chceme-li obnovit důvěru, je nezbytné si uvědomit, že není vše ztraceno.

Co vede spokojeného člověka k nevěře?

23.srpna
Nevěru většinou vnímáme jako krok, kterého se člověk dopustí, když mu doma něco schází. Ať už je to více lásky, pozornosti, porozumění či sexu. To vše jsou důležité stránky vztahu. Nevěra má často neblahý vliv na emocionální stabilitu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes