Vitavera.cz

Popis:

Psychologická poradna

URL:

http://www.vitavera.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

3 položek/měsíc

Partnerská komunikace - jádro každého vztahu

6.listopadu
Mnoho výzkumů řeší, jaký je rozdíl mezi vydařeným a nevydařeným vztahem. Selský rozum nám napovídá, že kvalitě vztahu napomáhá upřímnost, tolerance, vyrovnané úsilí o budování vztahu a věrnost. Základním klíčem k fungujícímu vztahu je jednoduše každodenní komunikace.

Citový chlad vs. citová závislost

23.října
V ideálním partnerském vztahu jsou oba partneři naladěni na podobnou citovou vlnu. Samozřejmě může docházet k výkyvům - někdy dává city najevo více jeden, pak druhý, ale celkově se doplňují. V nevyváženém vztahu jeden neoplácí množství partnerova citu svým citem.

Jak znovu získat ztracenou důvěru

6.září
Důvěra je jedním ze základních pilířů fungujících partnerských vztahů. Díky vzájemné důvěře zvládneme řešit závažné problémy. Jak se dá ale ztracená důvěra obnovit? Chceme-li obnovit důvěru, je nezbytné si uvědomit, že není vše ztraceno.

Co vede spokojeného člověka k nevěře?

23.srpna
Nevěru většinou vnímáme jako krok, kterého se člověk dopustí, když mu doma něco schází. Ať už je to více lásky, pozornosti, porozumění či sexu. To vše jsou důležité stránky vztahu. Nevěra má často neblahý vliv na emocionální stabilitu.

Zdravé meze žárlivosti

3.srpna
Jistou míru žárlivosti asi poznal každý. Je naprosto v pořádku, že se nám nelíbí, když je náš protějšek více než zdrávo obletován jinými osobami našeho pohlaví. Nízká míra žárlivosti by neměla být žádným rizikem pro vztah.

Jak nabýt sexuální sebevědomí

3.července
Máte pocit, že jsou okolo vás lidé, kteří vypadají pokaždé přitažlivě? A říkáte si, jak to proboha dělají? Jako spousta jiných lidí se asi pokaždé necítíme skvěle a sexy. Je za tím sexuální sebevědomí. Své sebevědomí ve vztahu k opačnému pohlaví vnímá každý jinak.

Dohoda o nevěře jako prevence rozchodu

12.června
Věrnost je jedním z klíčových pilířů manželství, ale i soužití "na psí knížku". Jen málokdo z nás zvládne být celoživotně věrný. Nabízí se tedy řešení v podobě tzv. otevřeného manželství či vztahu. Definice otevřeného vztahu je sympatická, každý se rád cítí být nesvázaný.

Zvědavost jménem ex

22.května
Každý, kdo má minimálně jeden partnerský vztah již ukončený, si někdy na svou/svého ex vzpomene. Jestliže jsme si ho/jí už dokonce na sociálních sítí zkusili "najít", je namístě opatrnost. Lidská zvědavost může někdy působit až morbidně.

Když partner odmítá terapii

15.května
S partnerskou krizí má zkušenost každý, kdo v partnerském vztahu žije. Pokud se problémy dostanou do fáze, kdy vyvstanou i myšlenky na rozchod, je na místě pomoc odborníka. Párová terapie řeší vztahové problémy a zaměřuje se na sladění potřeb partnerů.

Tanec jako afrodiziakum

27.února
Mnohým z nás dělá tanec dobře. Nemusíme přímo my sami tančit, stačí nám tanec sledovat a zajistí nám dobrou náladu. Málokdo z nás se však začne tanci věnovat. Může nás překvapit, jakou jiskru do našeho vztahu dokáže vnést tanec a jak umí probudit spící vášeň.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes