Žába na prameni

Popis:

Žába na prameni se profesionálně zabývá vzděláváním a výchovou směřující k aktivnímu občanství, ke společnosti bez předsudků, k vyrovnávání šancí žen a mužů, k celoživotnímu vzdělávání. Snaží se reflektovat aktuální potřeby občanské společnosti.

URL:

http://www.zabanaprameni.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

4,2 položek/týden

Tina Nekudová: Dámy, nebojte se informačních technologií

11:48
Do devatenácti let hrála v Brně basketbal a věřila, že její budoucnost bude právě na palubovce. Proti plánům se ale postavilo hlavně její zdraví. A tak po maturitě zvítězila studia diplomacie ve slovenské metropoli. Dnes je Tina Nekudová odbornice na zavádění technologií v jedné z nejúspěšnějších světových IT firem.

Praha nejsou matrjošky. Trojice žen prodává suvenýry vyrobené u nás a s českými motivy

11:48
Trika s nápisy I love Prague, kýčovité obrázky Prahy, česká vlajka na magnetech a pivních půllitrech nebo ruské matrjošky a beranice, navíc ještě vyrobené v Číně. Zhruba tak nějak vypadá většina sortimentu obchodů se suvenýry v centru Prahy.

Daniela Pešková: Ve financích ženské zbraně nepoužívám

16.dubna
Finanční negramotnost pramení už ze školství. Na základních školách se tomu nevěnuje žádná pozornost. Rodiče to své děti často neučí, vždyť tady je téměř milión lidí ohrožených exekucí. Začali jsme proto s projektem Abeceda peněz. Posíláme naše odborníky do základních škol a učíme děti hospodařit.

Claudia Cardinalová: filmová kráska s bolestnou minulostí slaví 80. narozeniny

16.dubna
Za svoji kariéru natočila Claudia Cardinalová kolem 150 filmů a po roce 2000 vstoupila i na divadelní prkna, například ve hrách Luigiho Pirandella nebo Tennesseho Wiliamse. Rovněž se stala velvyslankyní UNESCO – zaměřila se na pomoc znevýhodněným ženám prostřednictvím vzdělání a na ochranu ženských práv v rodném Tunisku.

Deset let jsem byla anorektičkou, prozradila biatlonistka Koukalová

12.dubna
Spouštěčem potíží měl být už trenér v juniorské reprezentaci, který ji kritizoval za její nadváhu. „Třeba to nemyslel zle. Možná to bylo jen z nedostatku znalostí psychologie a práce s mládeží,“ říká Koukalová. „Úplně dobře asi neodhadl, jak se chovat k dospívajícím holkám a co způsobí, když mladé závodnici řekne, že jsem tlustá jako prase.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes