Zapni mozek

Popis:

Studentský server pro středoškoláky.

URL:

http://www.zapnimozek.cz

Katalog:

Z domova → Student

Publikuje:

3 položek/měsíc

Atmosférický LARP staví na komplexním zážitku

28.prosince
O LARPech (z ang. Live Action Role Play) jste už určitě slyšeli: hraní rolí v příběhu s cílem se pobavit, zabojovat si nebo se i něco dozvědět. Druhů LARP her je mnoho, jsou inspirované historií, světy fantasy nebo science fiction. Ale co je atmosférický LARP?

Jak na dárky k Vánocům – 2. díl

9.prosince
Jsou české Vánoce komerční? Kolik se pod stromečekem sejde obvykle dárků? A jaké jsou tipy na dárky pro rodiče? Dozvíte se v dokončení článku o vánočních dárcích.

Jak na dárky k Vánocům – 1. díl

4.prosince
Za měsíc jsou tu Vánoce - už zase. Pamatujete si ještě na ty minulé? Jaké byly, co jste dělali a jak jste se cítili? Pojďme si Vánoce trochu přiblížit. A i na dárky se dostane, nebojte.

Učíte se angličtinu? Zkuste Duolingo!

17.září
Různých udělátek na podporu učení cizího jazyka je spousta, stejně jako milión zaručených metod, jak se naučit jazyk za 14 dní. Málo co z toho funguje, ale jedna pěkná aplikace, která stojí za vyzkoušení, je Duolingo.

Co nás bajka O slunci a větru může naučit o komunikaci s druhými

9.září
Každý člověk touží po uznání, po ocenění, po pochvale. Současně jsme ale všichni určitě zažili situaci, kdy nás naopak někdo nevybíravě kritizoval, něco nám vyčítal nebo ponižoval naši hodnotu. S pomocí pár tipů ale můžeme posílit a podpořit vztahy a komunikaci s našimi blízkými.

Je spánek důležitý?

28.srpna
Spánkem strávíme asi 1/3 života. Je to zbytečně ztracený čas, nebo je to nezbytná součást kvalitního života? A je spánek důležitý pro učení?

Proč mají muži bradavky?

22.srpna
Všechno v přírodě má obvykle svůj účel, je kvůli něčemu, k něčemu. K čemu jsou ale mužům bradavky, když přece nekojí? Nebo by mohli?

Úklid doma, úklid v duši

18.srpna
Když mám pocit, že je toho na mě v životě moc, že se na mě valí jeden problém za druhým, velmi často uklízím fyzický prostor. Uvědomila jsem si díky tomu, že úklid je velmi mocným terapeutickým nástrojem.

Mořské želvy vymírají. Proč?

12.srpna
Mořské želvy jsou tady už sto miliónů let. Zažily i dinosaury, a to v celé jejich kráse. V posledních sto letech však jejich populace neskutečně klesla, na některých místech i o více než 90 %. Na vině je především jejich hlavní predátor – člověk.

Co o nás říká Marshmallow test?

6.srpna
Kdo by neznal máršmelouny! Sladká pěna z cukru, želatiny a škrobu obarvená a navoněná, dá se dokonce opékat. Psychologové jí používají jako testovací nástroj, aby zjistili, jak se dokážeme ovládat a co to pro nás znamená.

Mohou mít rituály vliv na náš úspěch?

28.července
Rituály mají tu moc, že nám dokáží zlepšit pocit, změnit náladu, dovedou soustředit a naladit naši mysl na něco příjemného. Třeba ještě předtím, než se naplno vydáme ven do nového dne.

Lékaři objevili v oku ženy 27 kontaktních čoček

19.července
Téměř neskutečný pohled se naskytl doktorům v Anglii, když před plánovanou operací pohlédli do oka 67leté ženě. Čekalo tam na ně totiž neuvěřitelné množství kontaktních čoček...

Jak vnímám menstruaci, tak vnímám své ženství

11.července
Existuje mnoho žen, které z různých důvodů nechtějí užívat hormonální antikoncepci, zároveň se však bojí ji vysadit. Pojďme trochu více prozkoumat téma „přirozené antikoncepce“ s poradkyní Kateřinou Juřenčákovou.

Proč jsem si sepsala seznam 101 cílů v 1001 dnech a měli byste i vy

3.července
Dnes je to přesně rok ode dne, kdy jsem si sepsala seznam svých 101 cílů v 1001 dnech. Tuto techniku doporučuji i vám. Proč? Dozvíte se v dnešním článku.

Umění BÝT skutečným PŘÍTELEM

24.června
Zamysleli jste se někdy nad tím, co musí mít člověk, kterého považujete za skutečného přítele? Jaký je? A jste vy sami takovým člověkem pro druhé?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes