Zet.cz

Popis:

Vyvážené zpravodajství, témata z byznysu, společnosti, kultury a vědy.

URL:

http://www.zet.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

7,2 položek/den

Podle Ruska bychom měli být vděční za rok 1968, Zeman se chystá ohradit

10:04
Web ruské armádní televize Zvezda, který řídí ruské ministerstvo obrany, uvedl, že Československo by mělo být Sovětskému svazu vděčno za rok 1968. Informace se objevila v článku zveřejněném na úvod oficiální návštěvy české hlavy státu Miloše Zemana v Rusku. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se proti materiálu ohradil, negativně se vyjádřili i další čeští politici. Zazněly i výzvy, že by český ...

Hackeři odcizili data o 57 milionech zákazníků a řidičů Uberu

8:31
Alternativní taxislužba Uber se loni v říjnu stala terčem hackerů. Ti odcizili data 50 milionům zákazníků a sedmi milionům řidičů. V úterý o tom informoval ředitel Uberu Dara Khosrowshahi s tím, že se to dozvěděl teprve nedávno. Incident přitom firma rok utajovala a hackerům zaplatila 100 tisíc dolarů (asi 2,2 milionu korun), aby data vymazali a o útoku mlčeli. Informaci přinesla agentura Bloom...

Mugabe rezignoval na post prezidenta, Zimbabwe oslavuje

20:31
Zimbabwský prezident Robert Mugabe v úterý odstoupil ze své funkce, v níž setrval desítky let. Učinil to v den, kdy poslanci zimbabwského parlamentu zahájili proces jeho odvolání. Informovala o tom agentura Reuters.

Infografika: Vládní manipulace na sociálních sítích je čím dál více alarmující

19:04
Skutečnost, že se Rusko snažilo pomocí sociálních sítí v roce 2016 ovlivnit americké prezidentské volby, není žádnou novinkou. Na základě nových informací studie Freedom House´s 2017 vychází, že USA nebyly zdaleka jedinou zemí, v níž sehrály dezinformace během voleb klíčovou roli. Server Statista publikoval novou infografiku, která ukazuje, o jaké dezinformace šlo nejčastěji.

Babiš se žádostí o vydání počítal, vnímá ji jako snahu o zbavení

17:32
Šéfa hnutí ANO Andreje Babiše překvapuje rychlost a urputnost policie, jež v úterý opět požádala Sněmovnu o jeho vydání kvůli dotační kauze Čapí hnízdo. „Rychlost, s jakou po mně jdou, opět jenom dokazuje, jak ohromný strach má korupční systém. Jak moc se mě ten starý systém bojí a jak urputně se mě snaží dostat,“ napsal Babiš.

Británie je ochotna zaplatit za finanční urovnání brexitu více peněz

17:32
Ministři britské vlády se na základě informací BBC shodli na potřebě nabídnout Evropské unii za urovnání financí v rámci brexitu více než dříve ohlášených 20 miliard liber (577 miliard korun). Deník The Times předpokládá, že „účet za rozvod“ s unií může dosáhnout až na dvojnásobnou částku, přičemž takové spekulace dosud vláda odmítala.

Putin ocenil Zemana za prohlubování ekonomické spolupráce

16:04
Česká hlava státu Miloš Zeman se v úterý v černomořském letovisku Soči setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Jednání, které zahajuje oficiální program pětidenní Zemanovy státní návštěvy v Rusku, se koná v Putinově rezidenci Bočarov ručej. V poslední době jde o časté místo vrcholných schůzek ruského prezidenta. Zeman v září označil umístění schůzky do Soči za „svým způsobem vyznamenání“.

Mugabeho politická hra je u svého konce. Co mu předcházelo?

21.listopadu
Včerejším dnem vyloučila zimbabwská vládní strana ZANU-PF (Africký národní svaz Zimbabwe) Roberta Mugabeho a jeho manželku Grace z vedení strany. Na postu předsedy strany ho nahradí bývalý Mubarakův viceprezident Emmerson Mnangagwa, toho si dokonce armáda přeje jako svého prezidenta. Jaké však byly okolnosti, které vedli k pádu hlavy státu, která 37 let vedla Zimbabwe?

Ruská média si všímají Zemanovy náklonnosti k Putinovi a Kremlu

21.listopadu
Ruská média dnes k zahájení státní návštěvy prezidenta Miloše Zemana připomínají jeho vstřícný postoj k Rusku, některé komentáře Zemana označují za nejvíce proruského státníka v Evropě. Za jedno z ústředních témat prezidentovy cesty autoři komentářů shodně označují protiruské sankce vyhlášené po anexi Krymu, jichž je Zeman přesvědčeným odpůrcem.

Velká část Němců si po krachu rozhovorů o vládě přeje nové volby

21.listopadu
Velká část Němců si po krachu rozhovorů o vládě přeje předčasné volby. V průzkumu pro televize RTL a n-tv se pro ně vyslovilo 45 procent dotázaných. Dalších 27 procent chce velkou koalici, 24 procent je pro menšinovou vládu.

USA chce podle Trumpa znovu zařadit KLDR na seznam podporovatelů terorismu

21.listopadu
Spojené státy opět zařadí KLDR na seznam zemí podporujících terorismus. Podle agentury Reuters to dnes na setkání s novináři oznámil americký prezident Donald Trump. Zároveň uvedl, že nové sankce proti Severní Koreji ministerstvo financí, které má odvetná opatření na starosti, vyhlásí dnes - tedy v úterý.

Merkelová nehodlá rezignovat, je připravena jít do předčasných voleb

20.listopadu
Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) je připravena vést křesťanské demokraty i do předčasných voleb, pokud na ně dojde. O tom, že by po krachu koaličních vyjednávání CDU/CSU se svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými rezignovala, neuvažovala. Řekla to v rozhovorech veřejnoprávním televizím ARD a ZDF. Německo podle ní nyní potřebuje stabilitu. K variantě menšinové vlády je i proto skeptická.

Krach německých jednání není podle Macrona v zájmu Francie

20.listopadu
V zájmu Francie není krach německých jednání. V pondělí to v rámci rozhovoru s předsedou francouzských konzervativců Bernardem Accoyerem řekl prezident Emmanuel Macron. Podle Elysejského paláce je v zájmu Paříže to, aby Německo zůstalo stabilní a silnou zemí. Fakt, že formování německé vlády po nočním kolapsu rozhovorů v Berlíně teď ještě nějakou dobu potrvá, je špatnou zprávou pro Evropu také ...

Sněmovna obnovila po měsíci činnost, noví poslanci složili slib

20.listopadu
Poslanecká sněmovna obnovila zhruba po měsíci činnost v rámci pondělní ustavující schůzi, již zahájila státní hymna. Nově zvolení poslanci nejprve složili slib.

Evropská komise nepochybuje o udržení kontinuity v Německu

20.listopadu
I navzdory krachu jednání o vládní koalici v Německu Evropská komise i nadále zcela důvěřuje v udržení stability a kontinuity. V pondělí to uvedl mluvčí komise Margaritis Schinas. Odmítl ovšem spekulovat o tom, jaké důsledky bude mít vývoj v Berlíně na evropskou politickou debatu, například o reformách eurozóny.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes