24zpravy

Description:

Věda, technika a technologie kolem nás. Nové zprávy z biologie, astronomie, medicíny a dalších vědních oborů.

URL:

http://www.24zpravy.com/

Catalog:

Tech

Publishes:

6.2 items/day

Jak prodělat miliardu dolarů? Gigant se s ostudou zbavuje blogové platformy

12:53
Číst si staré tiskové zprávy je někdy kouzelné. Třeba tu, ve které Marrisa Meyerová, tehdejší šéfka společnosti Yahoo, v roce 2013 oslavovala nákup blogovací služby Tumblr: „S radostí oznamuji, že jsme se dohodli na akvizici společnosti Tumblr!..

Indická loď míří k Měsíci. Udělá mu 3D snímek a vysadí na něm vozítko

5:30
Indická sonda v noci na středu na oběžné dráze kolem Země zažehla na 1203 sekund motor a přešla na přeletovou dráhu k Měsíci. Oběžná dráha kosmické lodi byla od 23. července do 6. srpna postupně pětkrát zvıšena.U Měsíce je loď očekávána 20. srpna, 7...

Unikátní objev v Pompejích. Něco takového archeologové ještě neviděli

0:28
Jakı smysl předměty měly, vědci zatím s jistotou nevědí, podle ředitele Pompejí Massima Osanny je však nejpravděpodobnější, že se amulety používaly při magickıch rituálech.Kolekce předmětů se našla v jednom z domů v té části Pompejí, která se dosud..

Pravěcí lidé obývali i vysoká pohoří

14:38
ADDIS ABEBA Pravěcí lidé již dávno žili v mnohem vyšších nadmořskıch vıškách, než se vědci domnívali, tvrdí nová studie. Vızkumníci objevili zatím nejstarší důkaz lidského obydlí v extrémních podmínkách: přístřešek ve skále v nadmořské vıšce 3300..

Windows 7 končí. Za půl roku se o ně Microsoft přestane starat

19.August
Operační systém Windows 7 byl představen v říjnu 2009 a řada uživatelů jej brala jako vhodnou platformu, na kterou přejdou z již poněkud zastaralého Windows XP. Byla tu sice verze Windows Vista, ktera vyšla necelé tři roky před tím, ale příliš se..

Pravěcí lidé osídlili i velehory. Nový objev vyrazil vědcům dech

19.August
Lidé mohli tento příbytek v etiopském pohoří Bale obıvat před více než 47.000 lety, napsal list The New York Times.Studie zjištěními odporuje dosavadním poznatkům, podle kterıch byly velké nadmořské vıšky posledními místy na Zemi, které lidstvo..

Český dron si poradí i s letící bombou. Když ji mine, spáchá „sebevraždu"

19.August
Jaderná elektrárna ve Francii. Dron v podobě Supermana naráží do jedné z chladících věží. Nic mu v cestě nestojí, ochranka nemá šanci rychle letící stroj zneškodnit. Aktivisté Greenpeace tím loni v červenci chtěli ukázat, jak jsou jaerná zařízení ve..

Programy a aplikace pro editaci dokumentů ve formátu PDF

18.August
Neexistuje mnoho aplikací pro plnohodnotnou úpravu dokumentů v PDF zdarma. Jestliže však potřebujete někde něco upravit, zkopírovat určité prvky, jako jsou obrázky či texty, nebo rozdělit dokument, zkuste nejlepší nástroje, které vám to splní..
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes