15
new stories - click to show

Martin Barta

Related to

Zájem o vodík roste. Hyundai spouští stavbu nového závodu na výrobu vodíkových článků

6 500 vodíkových palivových článků každý rok by mohla už v příštím roce vyrábět nová továrna Hyundai. Firma totiž zaznamenává stále větší poptávku po vodíkových vozidlech. Plány s vodíkem mají do budoucna i další firmy a státy.

Emise osobních aut v loňském roce poklesly o 6 %. Nejlépe si vedl Peugeot

12.January » EnergoZrouti.cz
Pokles emisí oxidu uhličitého o 6 procent měla na svědomí registrace nových bateriových a plug-in hybridních vozidel. Pomáhá ale i stálé zlepšování nových benzínových a naftových agregátů. Nejlépe z hlediska emisí dopadl Peugeot, nejhůře Audi

Rybolov může za silné znečištění oceánů plasty. U Kanady jich odstranili v minulém roce 63 tun

11.January » EnergoZrouti.cz
Rybolov podle vědců může stát až za 70 procentním znečištěním oceánů makroplasty. S dalším odpadem chce bojovat i Kanada, ta v minulém roce prostřednictvím svého fondu financovala odstranění 63 tun rybářských sítí, lan a dalšího vybavení pro rybolov.

Přírodní katastrofy v minulém roce způsobily ztráty vyšší než dva rozpočty Česka

9.January » EnergoZrouti.cz
Finanční ztráty způsobené přírodními jevy v posledních letech rostou stále rychleji. Podle dat pojistní společnosti Munich RE byl jejich meziroční růst 26,5 procenta. Tempo by v následujících letech mohlo ještě zesílit v souvislosti s globálním ot...

Investice do nového mýta se Česku vyplatila, stát vybral meziročně více peněz

8.January » EnergoZrouti.cz
Výběr nového dodavatele mýtného systému se České republice vyplatil, v minulém roce bylo totiž i díky nové technologii vybráno na poplatcích o 5,24 % více peněz než v roce 2019. Aktuálně fungující systém bude jednodušší i pro budoucí rozšiřování.

Každý šálek kávy by měl mít v budoucnu nižší emise, globální hráči chystají nový plán

7.January » EnergoZrouti.cz
Stále rostoucí poptávka po kávě s sebou nese i další ekologickou zátěž pro globální klima. To by se ale v budoucnu mohlo změnit díky konsorciu více jak 150 firem zabývajících se výrobou, pěstováním či pražením kávy.

Stát vyplatí obcím ve kterých zkoumal uložení radioaktivních odpadů 53 milionů

6.January » EnergoZrouti.cz
Stát vyplatí padesát tři milionů korun obcím, na kterých Správa úložišť radioaktivních odpadů prováděla geofyzikální výzkumy. Další kompenzace se očekávají v budoucnu i díky změně zákona. Ten navíc obcím ve finálním výběru zajistí jednorázovou kom...

Rok 2020 byl nejen rokem pandemie, co se povedlo v ekologii a co už tolik ne?

28.December » EnergoZrouti.cz
Nejen pandemie COVID-19 byla nosným tématem roku 2020. Již brzy končící rok nám přinesl mnoho novinek ať už pozitivních tak negativních i v oblastech ekologie, životního prostředí či energetiky. Přinášíme vám nyní jejich souhrn.

Vláda vybrala lokality pro uložení radioaktivního odpadu, jasno by mělo být do deseti let

22.December » EnergoZrouti.cz
Vláda vybrala čtyři finální lokality pro stavbu nového hlubinného úložiště radioaktivního odpadu. Která lokalita pak „vyhraje“ by mělo být jasno do deseti let. Nové úložiště by pak mělo začít fungovat do roku 2065.

Domácí krby na dřevo mohou podle vědců způsobovat zdravotní obtíže

19.December » EnergoZrouti.cz
Britští vědci z univerzity v Sheffieldu varují před krbovými kamny v domácnostech, ty mohou díky úniku škodlivých částic do ovzduší při přikládání dřeva zhoršovat zdravotní stav mnoha osob.

Jednorázové kelímky na nápoje budou mít v Českých Budějovicích příští rok utrum

15.December » EnergoZrouti.cz
České Budějovice od dubna příštího roku zakážou používání jednorázových kelímků na městských akcí. Nový požadavek města bude zanesen i do smluv s nájemci předzahrádek. Město chce snížit množství vzniklého plastového odpadu.

Fotbalisté Táborska nevystoupili z druholigového příšeří ani v letošní derniéře s Duklou

Nedaří se, nedaří... Fotbalisté Táborska chtěli v letošní mistrovské derniéře vyléčit svou čtyři zápasy trvající bodovou impotenci, namísto toho ale ještě hlouběji zabředli do nepříjemných patálií. V duelu s pražskou Duklou jim ukradla další porci...

Tato informační stránka o Martin Barta zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Barta" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes