Renáta Brablcová

Vztahuje se k

Otrava z gyrosu v Ostravě? Riziko nákazy číhá i jinde, varují krajští hygienici

Šest desítek lidí, které poté, co snědli gyros či kebab v bistru, postihly bolestivé křeče v břiše a průjmy, museli v minulém týdnu ošetřit lékaři v nemocnici v Hradci Králové. Problémy způsobil toxin zlatý stafylokok.

Otrava z gyrosu? Riziko nákazy číhá i jinde, varují hygienici

Šest desítek lidí muselo před pár dny v Hradci Králové vyhledat lékařskou pomoc poté, co je po konzumaci gyrosu či kebabu postihly bolestivé křeče a průjmy. Problém způsobil toxin zlatý stafylokok. Hrozí podobné nebezpečí i v našem regionu?

Bistro ze „zastávky hrůzy“ v centru města možná zmizí

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz už zahájil správní řízení o odstranění bufetu u mostu Miloše Sýkory. Hygiena v něm kromě běžného porušování hygienických předpisů ale nic neobvyklého nespatřuje.

Prodávat houby není jen tak. Prodejce musí mít znalosti, zkoušku. Přísné požadavky platí i pro houby

6.října » ČRo Ostrava
Sezóna hub je v plném proudu a spousta lidí vyráží s košíky do lesů. Kdo nemůže, zajde si houby koupit třeba na tržiště. Víte ale, že člověk, který vám je prodává, má ze zákona povinnost složit zkoušku ze znalosti hub? Organizuje ji Krajská hygien...

Senioři: hodně uzenin a pečiva, málo ovoce a zeleniny

19.července » Moravskoslezský deník
Ostrava - Jídla mají dostatek, a přesto jsou ohroženi podvýživou. Řeč je o seniorech. A to nejen o těch, kteří o tom, co jedí, rozhodují sami, ale zejména o obyvatelích různých domovů pro seniory s dlouhodobým pobytem, kde by na kvalitu jejich pok...

Zatím můžeme lízat v klidu

Karvinsko - Zmrzliny, které si dopřáváme u stánků na Karvinsku, jsou zatím docela o.k. Alespoň tedy podle kontrol hygieniků, kteří už navštívili téměř dvě desítky prodejců této letní pochutiny a odebírali zde vzorky.

S hygienou měly problémy desítky restaurací, na ostravské si lidé stěžují nejvíc

Špína v kuchyni, plesnivé nebo prošlé potraviny, zapáchající maso, ovadlá zelenina či ředění alkoholu.

Tato informační stránka o Renáta Brablcová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Renáta Brablcová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes