Jiří Brixi

Vztahuje se k

DIVADLO: Kravinec

22.prosince » Neviditelný Pes
Ta hra je o tom, jak prostý jihoevropský (klidně bych hru kromě venkova rumunského situoval i na venkov madarský, italský či francouzský, koneckonců by se mohl její příběh odehrávat i v Polabí či na Hané) venkovan dokáže rozjet drobné podnikání.

Martin Patřičný: Milovník stromů a jejich zpracovatel

10.prosince » Literární noviny
Málo se ví, že existuje Den stromů a slaví se v říjnu a ve více jak 40 zemích světa ( viz ). Na internetu se praví, že tuto tradici v Čechách v nové době obnovili botanik Václav Větvička a dřevosochař Martin Patřičný (vlevo na snímku), se kterým p...

KNIHA: Zapomínaná

17.října » Neviditelný Pes
Sidonie Amalie Wilhelmine Caroline Julie Maria Nádherny z Borutína (1885-1950) byla německy mluvící česká šlechtična.

VZPOMÍNKA: Jak jsem poprvé nevstoupil

21.srpna » Neviditelný Pes
20. srpna 1968 jsem s domorodou kamarádkou Zorou navštívil v bratislavském kině Praha představení filmu Help. Všimněte si té kumulace náhodných veličin – čas, místo a název díla. Tehdy jsme si to ještě neuměli spojit, ale hned příští den to začalo.

POLEMIKA: Odpověď písnického nájemníka

7.července » Neviditelný Pes
Jsem nejen čtenář a občasný přispěvatel Neviditelného psa, ale také obyvatel písnického sídliště. Jako nezaujatý občan mohu dát Janu Bejlkovi, autorovi článku Marné volání písnických nájemníků (NP, 4.7.2017), do jisté míry za pravdu.

VZPOMÍNKA: Za Radimem Vašinkou (1935-2016)

19.srpna » Neviditelný Pes
Začátkem tohoto léta, v době velkých dešťů a dílčích kanalizačních problémů, mi od něj přišel mail: Tak se přírodním elementům zachtělo poněkud si zalaškovat s naším divadlem: po řadě přívalových dešťů vyvalily se vlny zdola a na nějakou dobu se k...

Tato informační stránka o Jiří Brixi zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Brixi" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes